Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Uganda - informace

Hledáte zájezd do jedinečného Ugandy? Zájezdy do Ugandy vás zavedou do této africké destinace, která nabízí nádhernou přírodu, bohatou divokou zvěř a unikátní zážitky. Uganda je známá svými národními parky a rezervacemi, které jsou domovem rozmanité fauny, včetně slonů, lvů, goril a šimpanzů. Můžete podniknout safari a pozorovat divokou zvěř v...

Informace o zemi Uganda

Hledáte zájezd do jedinečného Ugandy? Zájezdy do Ugandy vás zavedou do této africké destinace, která nabízí nádhernou přírodu, bohatou divokou zvěř a unikátní zážitky. Uganda je známá svými národními parky a rezervacemi, které jsou domovem rozmanité fauny, včetně slonů, lvů, goril a šimpanzů. Můžete podniknout safari a pozorovat divokou zvěř v národních parcích, jako je Bwindi Impenetrable Forest, Queen Elizabeth National Park a Murchison Falls National Park.

 

Uganda, plným názvem Republika Uganda, je vnitrozemský stát ve východní Africe, ležící na rovníku. Tato země je známá svou pestrou biodiverzitou, úchvatnými přírodními krásami a bohatou kulturou.

Hlavním městem Ugandy je Kampala, která leží na březích Viktoriina jezera. Město je ekonomickým, kulturním a politickým centrem země. V Kampale najdete různé trhy, historické památky, jako je Gadaffi National Mosque a Mengo Palace, a také mnoho tradičních restaurací a uličních stánků s místními pokrmy.

Uganda je známá svými přírodními krásami, včetně národních parků, deštných pralesů a vodopádů. Země je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, lvů, goril a chimpansů. Národní park Bwindi Impenetrable Forest je známý pro gorily na hraně vyhynutí a představuje jeden z nejcennějších ekosystémů na světě.

Kulturní scéna Ugandy je různorodá a odráží mnoho etnických skupin a kmenů, které tvoří tuto zemi. Různé tradice, tance, hudba a řemesla jsou důležitou součástí místní kultury. Uganda má také bohaté dědictví umění a řemesel, včetně tradičního vyšívaného textilu a keramiky.

Historie Ugandy zahrnuje období koloniální nadvlády Velké Británie a britského protektorátu, následované nezávislostí v roce 1962. Země byla později sužována politickými nepokoji, ale v posledních desetiletích se stabilizovala a začala se rozvíjet.

Ugandská kuchyně je různorodá a zahrnuje pokrmy, jako je matoke (banány vařené v banánových listech), posho (příloha z kukuřičné mouky), luwombo (pikantní jídlo vařené v banánových listech) a různé druhy masa a ryb. Tradiční nápoje zahrnují ajon, pivo a šťávy z tropického ovoce.

Uganda je ideálním místem pro dobrodružné cestovatele, kteří hledají pozoruhodné přírodní krásy, safari a kulturní poznání. Země nabízí možnosti pro pozorování divokých zvířat, trekking, rafting na řekách Nilu a Bílého Nilu a prozkoumávání místních trhů a vesnic. Uganda je místem, kde se setkává pestrost přírody, historie a různorodá kultura.

Uganda - informace o destinacích

Mapa Uganda - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám