Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Tibet - informace

Hledáte zájezd do mystického Tibetu? Zájezdy do Tibetu vás zavedou do tohoto tajemného regionu, který je známý svými vysokými horami, kláštery a bohatou tibetskou kulturou. Tibet je domovem některých z nejvyšších hor na světě, včetně Mount Everest, který je snem každého horolezce. Pro dobrodruhy nabízí Tibet jedinečnou příležitost zdolat tyto...

Informace o zemi Tibet

Hledáte zájezd do mystického Tibetu? Zájezdy do Tibetu vás zavedou do tohoto tajemného regionu, který je známý svými vysokými horami, kláštery a bohatou tibetskou kulturou. Tibet je domovem některých z nejvyšších hor na světě, včetně Mount Everest, který je snem každého horolezce. Pro dobrodruhy nabízí Tibet jedinečnou příležitost zdolat tyto impozantní vrcholy nebo podniknout trekking v národních parcích, kde můžete obdivovat nádhernou horskou scenérii.

 

Tibet, oficiálně známý jako Tibetská autonomní oblast Čínské lidové republiky, je území ležící vysoko v himálajských horách ve střední Asii. Tibet je známý svou jedinečnou kulturou, bohatým duchovním dědictvím a nádhernými horskými krajinami.

Hlavním městem Tibetu je Lhasa, která je také kulturním a náboženským centrem. Město je známé díky svým tradičním tibetským klášterům, včetně Potala, který byl bývalou rezidencí dalajlamy. Dalšími významnými městy v Tibetu jsou Shigatse, Gyantse a Nyingchi.

Tibet je známý svými úchvatnými horskými krajinami, včetně pohoří Himaláje, Karakoram a Gangdisê. Nejvyšší hora na světě, Mount Everest (známá v Tibetu jako Mount Qomolangma), se nachází na hranici mezi Tibetem a Nepálem. Tibet také nabízí nádherná jezera, ledovce, údolí a pastviny, což z něj činí ideální destinaci pro horolezce a příznivce outdoorových aktivit.

Kulturní scéna Tibetu je velmi ovlivněna buddhismem a tibetským buddhismem zvlášť. Většina obyvatel Tibetu jsou buddhisté a kláštery hrají význačnou roli v každodenním životě. Tradiční tibetské umění, jako je thangka malba a tkaní koberců, jsou proslulé svou krásou. Tibet také má bohatou literární tradici, která zahrnuje starověké texty, jako je "Kniha mrtvých."

Historie Tibetu je bohatá a komplikovaná, včetně období nezávislého tibetského království, tibetského impéria a období, kdy bylo Tibet součástí Čínské říše. Tibet byl okupován Čínskou lidovou republikou v roce 1950, což vedlo k uprchlickému hnutí a mezinárodním sporům.

Tibetská kuchyně zahrnuje pokrmy jako momo (náplň do těstovin), thukpa (polévka s nudlemi), tsampa (kukuřičná mouka) a různé druhy čaje, zejména slavný tibetský čaj s máslem a solí známý jako "butter tea."

Tibet je fascinujícím územím, které láká návštěvníky svým duchovním dědictvím, krásou přírody a unikátní kulturou. Země nabízí možnosti pro prozkoumávání klášterů, meditace, trekking v horách a poznávání tradičního tibetského způsobu života. Tibet je místem, kde se setkávají duchovní hloubka, úžasná příroda a tradiční tibetské hodnoty.

Tibet - informace o destinacích

Mapa Tibet - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám