Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Thajsko - informace

Hledáte zájezd do nádherného Thajska? Zájezdy do Thajska vás zavedou do exotické destinace plné krásných pláží, historických památek, chutných pokrmů a kultury. Thajsko je známé svými bílými písčitými plážemi, jako jsou Patong Beach na Phuketu, Railay Beach v Krabi a Pattaya Beach. Pláže nabízejí ideální místa pro odpočinek, slunění, potápění a...

Informace o zemi Thajsko

Hledáte zájezd do nádherného Thajska? Zájezdy do Thajska vás zavedou do exotické destinace plné krásných pláží, historických památek, chutných pokrmů a kultury. Thajsko je známé svými bílými písčitými plážemi, jako jsou Patong Beach na Phuketu, Railay Beach v Krabi a Pattaya Beach. Pláže nabízejí ideální místa pro odpočinek, slunění, potápění a vodní sporty.

 

Thajsko, oficiálně Království Thajsko, je jihovýchodní asijskou zemí ležící na poloostrově Indochina. Tato země je známá svými krásnými plážemi, bohatou kulturou, tradičním thajským jídlem a historickými památkami.

Hlavním městem Thajska je Bangkok, což je pulzující metropole, která kombinuje tradiční thajskou kulturu s moderním životním stylem. Město je plné chrámů, trhů, luxusních obchodů a nočního života. Dalšími významnými městy jsou Chiang Mai, které je známé svými tradičními thajskými chrámy a kulturou, a Phuket, oblíbeným letoviskem na jihu země.

Thajsko nabízí působivou přírodu, včetně národních parků, hor, řek a pláží. Tato země je známá svými krásnými plážemi na Andamanském moři a Thajském zálivu. Oblasti, jako Phi Phi Islands, Phang Nga Bay a Krabi, lákají návštěvníky z celého světa. Vnitrozemí Thajska nabízí krásné horské krajiny, jako jsou pohoří Doi Inthanon a Khao Sok National Park.

Kulturní scéna Thajska je bohatá a různorodá. Tradiční thajská kultura je ovlivněna buddhismem a mnoha tradičními rituály a festivalemi. Thajský tanec a hudba jsou důležitou součástí místního umění, a země je známá svými tradičními thajskými masážemi a léčebnými praktikami.

Historie Thajska zahrnuje období království Sukhothai, Ayutthaya a Siam, a také dobu koloniální nadvlády. Thajsko bylo jednou z mála asijských zemí, které se vyhnuly koloniální nadvládě, a zachovalo si svou nezávislost. V moderní době se stalo oblíbenou turistickou destinací a globálním hráčem v oblasti turismu a mezinárodního obchodu.

Thajská kuchyně je proslulá po celém světě pro své chutě a rozmanité pokrmy. Tradiční thajská jídla zahrnují pad thai (směs rýže s vaječnými nudlemi a mořskými plody), zelený kari, pho (polévka s nudlemi), a mnoho druhů exotického ovoce. Sladké a kořeněné chutě jsou charakteristické pro thajskou kuchyni, která používá mnoho bylinek a koření.

Thajsko je oblíbenou turistickou destinací, která láká návštěvníky svými krásnými plážemi, kulturním dědictvím a tradičním thajským jídlem. Země nabízí možnosti pro dovolenou na pláži, prozkoumávání historických chrámů a klášterů, adrenalinové sporty, jako je potápění a trekking v horách. Thajsko je místem, kde se setkávají krása přírody, bohatá kultura a přátelské prostředí.

Mapa Thajsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám