Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Tanzánie - informace

Hledáte zájezd do fascinující Tanzánie? Zájezdy do Tanzánie vás zavedou do afrického ráje, který nabízí nádhernou přírodu, bohatou faunu a unikátní kulturní zážitky. Tanzánie je známá svými impozantními národními parky a rezervacemi, jako je Serengeti, Ngorongoro Crater a Tarangire, které jsou domovem různorodých druhů zvířat, včetně "Velké...

Informace o zemi Tanzánie

Hledáte zájezd do fascinující Tanzánie? Zájezdy do Tanzánie vás zavedou do afrického ráje, který nabízí nádhernou přírodu, bohatou faunu a unikátní kulturní zážitky. Tanzánie je známá svými impozantními národními parky a rezervacemi, jako je Serengeti, Ngorongoro Crater a Tarangire, které jsou domovem různorodých druhů zvířat, včetně "Velké pětky" (slon, lev, levhart, buvol a nosorožec). Safari v těchto parcích vám umožní pozorovat divokou zvěř v přirozeném prostředí a sledovat jejich migrace.

Tanzánie je východoafrickou zemí ležící na pobřeží Indického oceánu. Tato rozmanitá země je známá svou bohatou přírodou, divokými zvířaty, úchvatnými plážemi a pestrými kulturami.

Hlavním městem Tanzánie je Dodoma, ale největším a nejznámějším městem země je Dar es Salaam. Dalším významným městem je Arusha, které slouží jako brána k národním parkům Tanzánie.

Tanzánie nabízí jedinečnou přírodu a bohatý zvířecí život. V této zemi se nachází některé z největších a nejznámějších afrických národních parků a rezervací, včetně Serengeti, Ngorongoro, Tarangire a Manyara. Tanzánie je známá také pro svou účast na Velkém migračním hnutí zvířat, kdy stáda gazel, zeber a dalších zvířat putují na pastviny v různých obdobích roku. Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky, je dalším známým přírodním fenoménem v Tanzánii a láká horolezce z celého světa.

Kulturní scéna Tanzánie je velmi rozmanitá, protože země má více než 120 etnických skupin. Tradiční hudba, tance a řemeslné dovednosti odrážejí bohatství těchto různých kultur. Kiswahili je národním jazykem a angličtina se vyučuje ve školách a je používána v oficiálním komunikaci.

Historie Tanzánie zahrnuje období koloniální nadvlády, zejména německé a britské, a později boje za nezávislost. Země byla známá pod názvem Tanganika a Zanzibar až do jejich spojení v roce 1964, čímž vznikla současná Tanzánie. Vůdce Tanzánie Julius Nyerere byl důležitou postavou v boji za nezávislost a v rozvoji socialismu v zemi.

Tanzánská kuchyně je pestrou směsicí tradičních afrických a arabských vlivů. Pokrmy zahrnují ugali (těstoviny z kukuřičné mouky), nyama choma (grilované maso), pilau (kořeněná rýže) a mnoho druhů ryb a mořských plodů, které jsou k dispozici na pobřeží.

Tanzánie je turistickým rájem pro dobrodružství, safari a poznávání bohaté přírody a kultury. Země nabízí možnosti pro pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí, prozkoumávání historických památek, jako jsou staré město Stone Town na Zanzibaru, a odpočinek na nádherných plážích. Tanzánie je místem, kde se setkávají jedinečné přírodní zážitky, kulturní rozmanitost a pohostinnost místního obyvatelstva.

Tanzánie - informace o destinacích

Mapa Tanzánie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám