Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Švýcarsko - informace

Hledáte zájezd do malebného Švýcarska? Zájezdy do Švýcarska vás zavedou do této nádherné země, která je známá svými horskými scenériemi, jezery, čokoládou a horolezectvím. Švýcarsko je domovem některých z nejimpresivnějších hor na světě, včetně Alp. Můžete se vydat na horské túry, lyžování, snowboarding nebo prostě relaxovat a vychutnávat si...

Informace o zemi Švýcarsko

Hledáte zájezd do malebného Švýcarska? Zájezdy do Švýcarska vás zavedou do této nádherné země, která je známá svými horskými scenériemi, jezery, čokoládou a horolezectvím. Švýcarsko je domovem některých z nejimpresivnějších hor na světě, včetně Alp. Můžete se vydat na horské túry, lyžování, snowboarding nebo prostě relaxovat a vychutnávat si panoramatické výhledy.

 

Švýcarsko, oficiálně Švýcarská konfederace, je země ležící ve střední Evropě. Tato země je známá svými alpskými horami, nádhernými jezery, přesnými hodinami a kvalitní čokoládou.

Hlavním městem Švýcarska je Bern, který je jedním z nejstarších měst v zemi a UNESCO zapsalo jeho historické jádro na seznam světového dědictví. Druhým velkým městem je Curych, což je ekonomickým centrem Švýcarska. Dalšími významnými městy jsou Ženeva, Curych, Lucern, Basel a Lausanne.

Švýcarsko je známé svými krásnými alpskými horami, což dává příležitost pro lyžování, horskou turistiku a outdoorové aktivity. Nejvyšší horou je Dufourspitze na masivu Monte Rosa, který dosahuje výšky 4 634 metrů nad mořem. Země je také proslulá svými krásnými jezery, včetně Ženevského jezera, jezera Leman a jezera Lucern. Místní krajina je také bohatá na údolí, horské pastviny a vodopády.

Kulturní scéna Švýcarska je pestrá, přičemž země má čtyři oficiální jazyky: němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu. To odráží kulturní rozmanitost země. Švýcarsko má bohatou tradici umění a hudby, a zahrnuje takové známé osobnosti jako byl architekt Le Corbusier nebo malíř Alberto Giacometti. Země je také proslulá výrobou hodinek, a mnohé slavné hodinářské značky, jako Rolex nebo Patek Philippe, pocházejí odtud.

Historie Švýcarska je spojena s neutralitou v mezinárodních konfliktech. Země byla historicky známá svým vojenským neutralitou, což z ní udělalo důležité diplomatické centrum. Švýcarsko bylo také důležité pro výrobu zbraní a bankovního sektoru.

Kuchyně Švýcarska je rozmanitá a zahrnuje tradiční pokrmy, jako je raclette (topení sýra) a fondue (topení sýra nebo masa). Také je známé pro svou čokoládu a sýry, včetně ementálu a gruyère. Švýcarsko je také proslulé svým vínem a horalstvím, což zahrnuje přípravu sýrů v horských sýrárnách.

Švýcarsko je populární turistickou destinací pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, kulturu a venkovský klid. Země nabízí nespočet možností pro dovolenou v horách, prohlídky historických měst a ochutnávku tradičních pokrmů a sýrů. Švýcarsko je místem, kde se setkává přírodní krása, kulturní bohatství a vynikající řemeslné dovednosti, což dává návštěvníkům jedinečný zážitek.

Mapa Švýcarsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám