Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Spojené Arabské Emiráty - informace

Hledáte zájezd do fascinujících Spojených Arabských Emirátů? Zájezdy do Spojených Arabských Emirátů vás zavedou do této impozantní destinace na Blízkém východě, která je známá svými luxusními letovisky, moderní architekturou a bohatou kulturou. Spojené arabské emiráty (zkráceně Spojené emiráty) jsou federací sedmi emirátů na Arabském poloostrově...

Informace o zemi Spojené Arabské Emiráty

Hledáte zájezd do fascinujících Spojených Arabských Emirátů? Zájezdy do Spojených Arabských Emirátů vás zavedou do této impozantní destinace na Blízkém východě, která je známá svými luxusními letovisky, moderní architekturou a bohatou kulturou.

Spojené arabské emiráty (zkráceně Spojené emiráty) jsou federací sedmi emirátů na Arabském poloostrově v Perském zálivu na Blízkém východě. Tato země je známá svou moderní architekturou, luxusními obchody, rozmanitými kulturními atrakcemi a bohatstvím, které získala ze zásob ropy.

Hlavním městem Spojených arabských emirátů je Abu Dhabi, což je také hlavní emirát federace. Město je známé svými moderními mrakodrapy, paláci a kultivovanými parky. V blízkosti se nachází známá mešita Sheikh Zayed, která patří k jedněm z největších na světě.

Dubaj je dalším významným emirátem a je známý svým luxusem a extravagantními stavebními projekty. Zahrnuje ikonické stavby, jako je Burdž Chalífa (nejvyšší mrakodrap na světě) a umělý ostrov Palm Jumeirah. Dubaj je také známý svými luxusními obchody, trhy, golfovými hřišti a zábavnými parky.

Spojené arabské emiráty mají krásné pláže podél pobřeží Perského zálivu a jsou populární destinací pro vodní sporty a relaxaci u moře. Emirát Fujairah, na východním pobřeží, nabízí nádherné hory a přírodní scenérie.

Kulturní scéna Spojených arabských emirátů je pestrá a odráží tradiční arabské a islámské hodnoty. Zahrnuje tradiční tance, jako je tanec al-Ayyala, a folklorní hudbu. Země je známá také pro své moderní umění a kulturu.

Historie Spojených arabských emirátů zahrnuje období tradičních nomádských kmenů, vliv islámu a následné bohatství, které přinesla těžba ropy. V roce 1971 se několik emirátů spojilo do federace, což vytvořilo současné Spojené arabské emiráty.

Kuchyně Spojených arabských emirátů zahrnuje tradiční pokrmy, jako je mansaf (kůzlečina s rýží), al-harees (pšenice s kuřecím masem) a kabsa (kořeněná rýže s masem). Země je také známá svými čajovými domy, kde se podává arabský čaj a datle.

Pro turisty, kteří hledají luxusní dovolenou, moderní architekturu, a exkluzivní nákupy, jsou Spojené arabské emiráty ideální destinací. Země nabízí bohatý kulturní a rekreační program, od návštěv tradičních trhů a mešit až po relaxaci na nádherných plážích a sportovní aktivity. Spojené arabské emiráty jsou místem, kde se setkávají bohatství, moderní technologie a tradiční kultura, což nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

V emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah a Abu Dhabi je vybírána povinná pobytová taxa. Výše taxy se liší dle kategorie hotelu a typu pokoje a je splatná v destinaci na hotelové recepci. Výše pobytové taxy v 5* hotelu je v rozmezí cca 15–40 AED/pokoj/noc, ve 4* hotelu  cca 15–30 AED/pokoj/noc, ve 3* hotelu cca 10–30 AED/pokoj/noc.

Při obsazenosti 4 osob v jednom pokoji obvykle hotely poskytují pouze jednu přistýlku (další nelze zajistit ani za poplatek). Děti do 6 let sdílí lůžko s rodiči.

Mapa Spojené Arabské Emiráty - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám