Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

To nej z Galicie, Santiago de Compostela a přírodní horké lázně hotel

Divoké pobřeží, město poutníků a ,,babylón národů", skryté poklady přírody vnitrozemí, výprava až na konec světa... Nahlédnete do katedrály sv. Jakuba, projdete se parkem Alameda a zákoutími Santiaga de Compostela. Vyrazíte k vodopádům Ézaro i k mysu Fisterra. Navštívíte barokní sídlo Pazo da Oca a

Popis hotelu ?

Divoké pobřeží, město poutníků a ,,babylón národů", skryté poklady přírody vnitrozemí, výprava až na konec světa... Nahlédnete do katedrály sv. Jakuba, projdete se parkem Alameda a zákoutími Santiaga de Compostela. Vyrazíte k vodopádům Ézaro i k mysu Fisterra. Navštívíte barokní sídlo Pazo da Oca a osvěžíte se v termálech v Ourense. Dopřejte si maxipožitek z dovolené v Galicii!
 
Program zájezdu:
1. DEN
Čtvrtek 15. září: Po příletu do Santiaga de Compostela se ubytujeme v hotelu. Po krátkém odpočinku se půjdeme poprvé projít tímto kouzelným městem a vychutnáme si jeho večerní atmosféru. Dle aktuálního letového řádu odlet z Prahy a přílet do Santiaga de Compostela. Následovat bude ubytování a večerní procházka městem. Čeká nás romanticky nasvícená silueta katedrály, ruch uliček s rybími restauracemi zpestřený tóny pouličních hudebníků a nebude chybět ani speciální přípitek na uvítanou.
2. DEN
Pátek 16. září: Dnešek věnujeme pokladům Santiaga de Compostela. Projdeme se náměstím s katedrálou sv. Jakuba, zamíříme na trasu poutníků a nenecháme si ujít ani místní pochoutku, chobotnici na grilu.  Santiago de Compostela je po Jeruzalému a Římě třetím nejdůležitějším poutním místem křesťanů. Zástupy poutníků z celého světa sem přicházejí poklonit se ostatkům svatého apoštola Jakuba uloženým v kryptě katedrály. Díky tomu je Santiago už přes tisíc let městem vzkvétajícím památkami všech architektonických stylů, babylónem národů a jazyků z celého světa a zároveň místem svérázné místní galicijské kultury. A my hned ráno jako opravdoví poutníci navštívíme centrální náměstí Obradoiro s jeho dominantou – katedrálou svatého Jakuba, Špitálem katolických králů a komplexem arcibiskupství paláce Gelmirez. Nahlédneme do historických budov univerzity. Projdeme se křivolakými středověkými uličkami doslova posetými kostely, kláštery a šlechtickými paláci, vychutnáme si jedinečný panoramatický výhled z parku Alameda a půjdeme i po trase, kterou přicházejí do města poutníci po takzvaném caminu čili poutní stezce označené svatojakubskými mušlemi v dláždění. Odpoledne si bude moci každý vybrat program podle svých preferencí. Nabízí se návštěva některé z místních pamětihodností (např. kostel sv. Františka, Seminario Mayor, katedrální muzeum, Muzeum poutnictví, zahrady kláštera Bonaval s Muzeem galicijského lidu) či se vydat do moderní části širšího centra kolem Rudého náměstí (Praza Roxa) za nákupy a hospůdkami. Milovníci aktivního pohybu se mohou vydat soustavou parků podél říček Corvo a Sarela, kde naleznou směs historie (středověké můstky a kapličky) a modernosti (Auditorium, univerzitní kampus, Prezidentský palác) a v závěru se jim naskytne privilegovaný výhled na město z parku na Monte Pedroso. Ideálním večerním programem pak bude posezení nad porcí místní speciality – chobotnice na grilu (pulpo a feira), kterou můžete zapít sklenkou výborného bílého vína z oblasti Rías Baixas či pivem Estrella Galicia.
3. DEN
Sobota 17. září: Vydáme se za dobrodružstvím po divokém atlantickém pobřeží. Zastavíme se u vodopádu Ézaro a tradiční sýpky hórreo. Zlatým hřebem výletu bude maják na „konci světa“ a místní pláže s koupáním. Po snídani vyrazíme na celodenní výlet po galicijském pobřeží, které si kvůli své divokosti a řádění pirátů vysloužilo přídomek Pobřeží smrti (Costa da Morte). Už samotná jízda podél pláží a skalnatých mysů mezi typickými rybářskými vesničkami i přímořskými letovisky místní smetánky je zážitkem. Po cestě se zastavíme v městečku Carnota, abychom mohli obdivovat stavbu tradiční sýpky hórreo, která je se svými 34 metry prý nejdelší v Galicii. Uděláme si také krátkou procházku k impozantnímu vodopádu Ézaro na řece Xallas a pak již zamíříme k majáku u mysu Fisterra a podobně jako před staletími české poselstvo Lva z Rožmitálu vykonáme cestu Z Čech až na konec světa, kterou zakončíme koupáním na pláži Langosteira. Pro dobrodruhy je zde k dispozici i divoká Praia da Fora vystavená naplno větrům a vodní tříšti Atlantiku. Ani milovníci čerstvých darů moře zde nepřijdou zkrátka. Návrat do Santiaga ve večerních hodinách.
4. DEN
Neděle 18. září: Dnes nás čeká výlet do vnitrozemí Galicie. Navštívíme venkovské šlechtické sídlo Pazo de Oca s nádhernými zahradami a město Ourense proslavené především svými termálními prameny. Cesta za poznáním Galicie by nebyla úplná bez návštěvy jejího vnitrozemí, připomínající svými dubovými háji, zídkami porostlými břečťanem a ranními mlhami spíše Irsko než Španělsko. Ověříme si to nejprve návštěvou typického barokního šlechtického sídla Pazo de Oca, jehož unikátně zachovalé zahrady bývají nazývány „Galicijské Versailles“ nebo „Generalife severu“. Procházka v zahradách zahrnujících okrasné i užitkové záhony, soustavu jezírek a fontán i park exotických dřevin je opravdu zážitkem. Poté se přesuneme do nedalekého města Ourense, založeného Římany na březích zlatonosné (a vinicemi osázené) řeky Miño, kde vyvěrají horké prameny As Burgas. Prohlédneme si bohatství tisícileté katedrály svatého Martina – románský Rajský portál, nedávno kompletně zrekonstruovaný, jenž vás nadchne svou sugestivností a zářivými barvami. Město ohraničují dva unikátní mosty. Římský most vybudovaný na antických základech do dnešní románské podoby a futuristický most Milenio z roku 2000, z jehož lávek je krásný výhled a v jehož bezprostřední blízkosti na břehu řeky se nacházejí veřejně zdarma přístupné termální lázně Xavasqueira – takže plavky i dnes rozhodně s sebou! Návrat do Santiaga ve večerních hodinách.
5. DEN
Pondělí 19. září: Dle letového řádu odlet ze Santiaga de Compostela zpět do ČR. 
 
Ubytování:
3* hotel ve městě Santiago de Compostela
 
Stravování:
během zájezdu budou v hotelech podávány snídaně formou bufetu
 
Informace:
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Podmínky pro přepravu zavazadel:
Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)
Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)
Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • To nejlepší z Galicie + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PŘÍRODNÍ HORKÉ LÁZNĚ

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám