Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Slovensko - Orava - informace

Hledáte zájezd do Oravy, malebného regionu na severním Slovensku? Orava je známá svými krásnými přírodními scenériemi, horskými potoky a historickými památkami. Tento region nabízí řadu možností pro procházky, turistiku, a prozkoumávání tradiční slovenské kultury. Orava je region na severu Slovenska, který je známý svou krásnou přírodou, historií a kulturou. Tato oblast se rozkládá kolem řeky... Celý popis

Hledáte zájezd do Oravy, malebného regionu na severním Slovensku? Orava je známá svými krásnými přírodními scenériemi, horskými potoky a historickými památkami. Tento region nabízí řadu možností pro procházky, turistiku, a prozkoumávání tradiční slovenské kultury.

Orava je region na severu Slovenska, který je známý svou krásnou přírodou, historií a kulturou. Tato oblast se rozkládá kolem řeky Orava a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání.

Hlavním lákadlem Oravy je překrásný Oravský hrad, který stojí na skále nad řekou. Tento hrad je jedním z nejvýznamnějších historických památek na Slovensku a nabízí pohled do středověkého života. Okolní krajina je krásná a z hradních hradeb se otevírají úchvatné výhledy.

Oravský hrad je význačný také tím, že sloužil jako kulisa pro mnoho filmů, včetně známého hororu "Nosferatu."

Region Orava je také známý svými tradičními dřevěnými kostely, z nichž mnohé jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto kostely jsou ukázkou unikátního slovenského lidového umění a architektury.

Příroda v Oravě je krásná a nabízí možnosti pro turistiku, rybaření a vodní sporty. V okolí najdete nádherná jezera, řeky a hory, což z něj činí ideální místo pro milovníky přírody.

Region Orava je také známý svou regionální kuchyní, která zahrnuje tradiční slovenská jídla a speciality, jako je bryndzové halušky a oštiepky.

Orava je fascinujícím regionem pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Je to místo, kde můžete prozkoumat slovenskou tradici a užít si nádherné krajiny.

 

Mapa Orava - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám