Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Senegal - informace

Hledáte zájezd do krásného Senegalu? Naše zájezdy do Senegalu vás zavedou do této západoafrické destinace, která nabízí rozmanitou kulturu, fascinující historii a úchvatnou přírodu. Během zájezdu do Senegalu si můžete prohlédnout historická města, jako je Dakar, který je hlavním městem země, a Saint-Louis, které je zapsáno na seznamu světového...

Informace o zemi Senegal

Hledáte zájezd do krásného Senegalu? Naše zájezdy do Senegalu vás zavedou do této západoafrické destinace, která nabízí rozmanitou kulturu, fascinující historii a úchvatnou přírodu. Během zájezdu do Senegalu si můžete prohlédnout historická města, jako je Dakar, který je hlavním městem země, a Saint-Louis, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete také navštívit Gorée Island, který má bohatou historii spojenou s obchodem s otroky.

 

Senegal, plným názvem Republika Senegal, je země nacházející se v západní Africe a je známá svou rozmanitou kulturou, krásnými plážemi a živým hudebním prostředím. Senegal je jednou z nejstabilnějších a nejrozvinutějších zemí v regionu.

Hlavním městem Senegalu je Dakar, které je největším městem a ekonomickým centrem země. Město je kosmopolitní a nabízí moderní infrastrukturu, tržiště, kavárny a kulturní akce.

Senegal má rozsáhlé pobřeží Atlantského oceánu s nádhernými plážemi. Populárními destinacemi pro milovníky slunce a moře jsou pláže na poloostrově Cap Vert, jako je N'Gor a Yoff. Země také nabízí nádherné laguny a ostrůvky, které jsou ideální pro vodní sporty a pozorování ptáků.

Kulturní scéna Senegalu je bohatá a zahrnuje různorodé etnické skupiny, včetně Wolof, Peulh, a Serer. Tradiční tance, jako je sabar a djembe, jsou důležitou součástí místní kultury. Hudba je také důležitým prvkem, s živými hudebními akcemi a festivity po celé zemi.

Historie Senegalu sahá tisíce let zpět a zahrnuje období osídlení původními obyvateli, vlivy arabských a evropských obchodníků a období kolonizace Francií. Senegal získal nezávislost v roce 1960 a stala se demokratickou republikou.

Kuchyně Senegalu zahrnuje pokrmy, jako je thieboudienne (rybí rýže s zeleninou), ceebu jën (kuřecí rýže s rajčaty a chilli papričkou) a mafé (arachidový guláš). Země má také bohatou tradici čaje a kávy.

Pro turisty, kteří hledají poznání africké kultury, krásnou přírodu a dobrodružství, je Senegal zajímavou destinací. Země nabízí možnosti pro návštěvu historických památek, poznání místních tradic a prozkoumání nádherného pobřeží. Senegal je místem, kde se setkávají bohatá kultura, příroda a pohostinnost místních obyvatel, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Senegal - informace o destinacích

Mapa Senegal - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám