Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Saúdská Arabie na vlně luxusu hotel

Saúdská Arábie na vlně luxusu Výjimečný okruh neznámou pouštní zemí s nekonečnou řadou unikátních památek. Zemí, kde příroda ukazuje svoji dokonalou krásu v přímém kontrastu s luxusem moderních měst.   Program zájezdu: 1. den ODLET Z PRAHY 2. den TERÉNNÍMI VOZY NA HRANU SVĚTA V nočních hodinách

Popis hotelu ?

Saúdská Arábie na vlně luxusu
Výjimečný okruh neznámou pouštní zemí s nekonečnou řadou unikátních památek. Zemí, kde příroda ukazuje svoji dokonalou krásu v přímém kontrastu s luxusem moderních měst.
 
Program zájezdu:
1. den
ODLET Z PRAHY
2. den
TERÉNNÍMI VOZY NA HRANU SVĚTA
V nočních hodinách přílet do Rijádu, transfer do jednoho z nejlepších butikových hotelů, ubytování, chvíle k odpočinku a individuálnímu obědu. Následuje výjezd terénními vozy na tzv. Hranu světa - Jebel Finhrayn - skalní útesy dramaticky se zvedající z ploché pouště až k nebi jako obrovská přírodní stěna. Z vrcholu útesů je nádherný výhled na vyschlé řeky, starobylé stezky a nekonečný obzor. Den zakončíme výbornou tradiční BBQ večeří pod širým nebem při západu slunce. Transfer zpět do hotelu, individuální volno. Ubytování a nocleh v Rijádu.
3. den
RIJÁD, HLINĚNÁ PEVNOST AL MASMAK
Snídaně, návštěva Národního muzea s unikátními sbírkami mapujícími bohatou historií království Saúdské Arábie. Prohlídka hliněné pevnosti Al Masmak ve starobylé čtvrti Darijah, pocházející z 19. století, která v sobě skrývá obrovské nádvoří i krásně malované interiéry. Jen kousek od pevnosti procházka jednoho z nejstarších tržišť Al-Zal. Oběd v ikonické tradiční restauraci v původním hlavním městě prvního saúdského státu Ad Diriyah. Prohlídka zdejší zrekonstruované čtvrti z hliněných cihel Al Turaif, která je zapsána na seznamu UNESCO. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do města Tabuk, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
4. den
PŘÍRODNÍ REZERVACE WADI AL DISSA
Snídaně, celodenní výlet do přírodní rezervace Wadi Al Dissa - krásného hornatého Údolí palem. Obědový piknik s ochutnávkou tradiční lokální gastronomie. Prohlídka zdejšího jedinečného kaňonu, který je díky přítomnosti vody nádherně svěží a plný vegetace. Skalní útvary obklopující toto zelené údolí, dokreslují magickou atmosféru místa. Odjezd do Al ULA, ubytování v dech beroucím unikátním pouštním hotelu v údolí Ashar s malebným výhledem na kaňon.
5. den
POUŠTNÍ MĚSTO HEGRA
Snídaně, návštěva další památky zapsané na seznam UNESCO uprostřed rozpáleného písku pouště - města Hegra, které postavili Nabatejci - dávní obchodníci s kořením, tedy stejná civilizace, která se zasloužila i o vznik skalního města Petra v Jordánsku. Návštěva železnice v Hádžádu, kterou postavili Osmané. K obědu na farmě si vychutnáte pochoutky místní kuchyně. Návrat do Al Ula, které stojí na místě biblického města Dedan. Prohlídka pozůstatků tohoto starobylého oázového města z 1. tisíciletí př. n. l.. Na závěr zastávka u Sloní skály, geologického pouštního útvaru připomínajícího slona, s občerstvením v podobě kávy. Návrat do našeho fantastického pouštního hotelu.
6. den
POSVÁTNÉ MĚSTO MEDÍNA
Snídaně, odjezd do města Medína, které spolu s Mekkou a Jeruzalémem patří mezi tři nejposvátnější centra islámu. Návštěva místního muzea, bazaru a Prorokovy mešity - druhé nejsvětější mešity v Saudské Arábii, kde žil prorok Mohamed. Ačkoliv do mešity nemohou nemuslimové vstoupit, duchovní prostřední tohoto místa je jedinečné. Prohlídku Medíny dokončíme v mešitě Qiba. Ubytování v hotelu v Medíně.
7. den
RUDÉ MOŘE - VÝLET LODÍ
Snídaně, transfer do přímořského města Yanbu. Polodenní výlet lodí s poznáváním Rudého moře. Možnost šnorchlování nad bohatými korálovými útesy a pestrobarevnými rybkami. Při troše štěstí je možné spatřit i delfíny. Součástí výletu je lehký oběd s občerstvením. Návrat do Yanbu, ubytování v hotelu. Večer možnost prohlídky historické části tohoto bývalého rybářského městečka, dnes moderního města na břehu moře. Nocleh v Yanbu.
8. den
HISTORICKÉ MĚSTO DŽIDA
Snídaně, transfer do historického města Džida Prohlídka města - nábřeží Džida, historické centrum Al-Balad, které je opět na seznamu UNESCO. Procházka klikatými uličkami s možností ochutnávek místních specialit a nákupu suvenýrů. Slavnostní večeře na rozloučenou a transfer do hotelu. V ranních hodinách transfer na letiště Džida k odletu zpět do Prahy.
9. den
PŘÍLET DO PRAHY
 
Poznámka:
nutný biometrický pas, který nesmí obsahovat izraelské razítko.
Změna programu vyhrazena.
Zájezd se uskuteční při minimální počtu 12 klientů.
 
CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- leteckou přepravu Praha - Rijád, Džidda - Praha s přestupy
- přelet Rijád - Tabuk
- 5x nocleh ve 3* nebo 4* hotelech se snídaní
- 2x nocleh VIP kemp Al Uda se snídaní
- 4x oběd, 2x večeře
- program včetně vstupů, transfery
- služby česky hovořícího průvodce (min. 12 osob)
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- vízum do Saúdské Arábie 3.100 Kč
- pojištění léčebných výloh
- spropitné a bakšišné

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Saúdská Arábie na vlně luxusu

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám