Řecko a země Balkánu hotel

SOFIE - BLAGOEVGRAD - MELNIK - THASSOS - SOLUŇ - METEORA - OLYMP - LITOCHORO - DION - LIFIDRA - OHRID   Program: 1. den: Odjezd z Prahy, noční přejezd přes Maďarsko a Rumunsko do Bulharska. 2. den: Celodenní prohlídka hlavního města Bulharska SOFIE - Dojezd na ubytování, nocleh. 3. den: Snídaně. ...

1 zájezd od 13 010 Kč

Popis hotelu ?

SOFIE - BLAGOEVGRAD - MELNIK - THASSOS - SOLUŇ - METEORA - OLYMP - LITOCHORO - DION - LIFIDRA - OHRID
 
Program:
1. den:
Odjezd z Prahy, noční přejezd přes Maďarsko a Rumunsko do Bulharska.
2. den:
Celodenní prohlídka hlavního města Bulharska SOFIE - Dojezd na ubytování, nocleh.
3. den:
Snídaně. Přejezd do pohoří Rila k největší a nejslavnější bulharské památce, RILSKÉMU KLÁŠTERU (UNESCO), který v 10. stol. založil nejvýznamnější bulharský světec - sv. Ivan. BLAGOEVGRAD - místo osídlené již starými Thráky a Římany je dnes hlavně městem studentů. Centrem města je Ploštad Georgi Izmirliev Makedončero s fontánami a budovou Americké univerzity. Dále směr města Kresna a Sandanski (město s nejvyšší roční průměrnou teplotou 14°C, se 7m vysokou mramorovou sochou Spartaka u vstupu do města). Přejedeme do vyhlášeného vinařského kraje a do města MELNIK - prohlídka města s okouzlující architekturou a panoramaty melnických pískovcových pyramid v pohoří Pirin. Ubytování, nocleh.
4. den:
Snídaně. Ráno odjezd do Řecka a pokračujeme po řecké Makedonii do archeologického areálu FILIPPI - památka na Filipa II. Makedonského, pozůstatky vězení, kde byl držen apoštol sv. Pavel. Uskutečnil se zde první křest v Řecku. KAVALA - největší město východní Makedonie, přístav, citadela (hrad) v horní části nad starým městem. Odjezd na trajekt do přístavu Keramoti, čeká nás plavba cca 45 minut kolem ostrůvku Thassopoula do přístavního města Limenas na ostrově THASSOS. Po vylodění odjezd do letoviska Limenaria, ubytování ve studiích, nocleh.
5. den:
Ostrov THASSOS - ,,zelený smaragd Egejského moře", dle řecké mytologie sídlo Sirén. Prohlídka letoviska a všech největších zajímavostí ostrova. Možnost koupání. Večeře, nocleh.
6. den:
Ráno odjezd na trajekt a z Keramoti přejezd do SOLUNĚ (THESSALONIKI) - druhé největší město Řecka, přístav. Okružní jízda a prohlídka zajímavostí (Bílá věž, kostel sv. Dimitra, Galeriův oblouk, ....). Přejezd do letoviska Leptokaria, pod Olympem. Ubytování ve studiích, večeře, nocleh.
7. den:
Odjezd do skanzenu v podhůří Olympu ST. PANTELEIMONAS, dále směr LARISA, TRIKALA, KALAMBAKA, METEORA - jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst Řecka. Ohromí Vás překrásná přírodní scenerie strmých skal na jejichž pilířích jsou postaveny staleté kláštery. Z původních 21 se jich do dnešní doby dochovalo pouze 6. Název ,,vznášející se ve vzduchu" není jen náhodným jménem. Do nedávné doby vyl přístupné pouze po provazových žebřících a pomocí sítí. Večeře, nocleh v Leptokarii.
8. den:
Odjezd do PELLY - byla hlavním městem Makedonie v dobách jejího největšího rozkvětu a zároveň i prvním hlavním městem Řecka. Působil zde Aristotelés - učitel Alexandra Makedonského, který se v Pelle narodil, stejně jako jeho otec Filip II. EDESSA - známá je především svými vodopády, které jsou ústím řeky Edesseos. NAUSA - město známé svým vínem Xinomauro (expeduje se do celého světa), exkurse u soukromého vinaře s výkladem a ochutnávkou, možnost nákupu. MIEZA - Aristotelova škola, žákem byl také Alexandr Veliký. Návrat na ubytování, večeře. nocleh.
9. den:
Odjezd do podhůří OLYMPU. Olympské pohoří je nejvyšším v Řecku, tyčící se do výšky 2917 m. Výjezd na vyhlídku, odkud shlédnete celé překrásné pobřeží Egejského moře. Podhorské městečko LITOCHORO - krátká prohlídka a procházka kaňonen Enipeas. Posvátné město DION - archeologické vykopávky. Návštěva tajuplného místa LIFIDRA - magnetická hora. Návrat na ubytování, večeře. Nocleh.
10. den:
Ráno odjezd směr Veria, Kozani, vjezd do Makedonie a dále směr Bitola, kolem Prespánského jezera. OHRIDSKÉ ,,MOŘE", jedno z nejstarších jezer na naší planetě, jezero ležící na hranicích Makedonie a Albánie, často se mu přezdívá Perla Balkánu, má natolik čistou vodu, že uvidíte až do hloubky 22 metrů a na vzdálenost 100 metrů. Makedonský monastýr z 10. století proslulý klášter SV. NAUMA (Metodějův žák) s vlastní palírnou kořalky. Fakultativní vyjížďka loďkou k průzračným pramenům řeky ČERNÝ DRIM. V případě pěkného počasí koupání v křišťálově čisté vodě unikátního jezera. Ubytování, nocleh.
11. den:
Snídaně. Město OHRID (UNESCO), kde v r. 893 založil sv. Kliment, žák Cyrila a Metoděje, středisko šířící slovanskou liturgii, a dnes se pyšní mnoha památkami, mezi nejvýznamnější patří katedrála sv. Sofie z 10.stol., Nejstarší ohridský kostel SVETI PANTELEJMON, antický amfiteátr starý přibližně 2 tisíce let. Odpoledne odjezd do ČR, směr Skopje, Srbsko, Maďarsko, Slovensko.
12. den:
Příjezd do ČR v odpoledních (večerních) hodinách.
 
Stravování:
3x snídaně, 5x večeře
 
Doprava:
Busem, trajekt

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Termín Počet dní Doprava Strava zobrazit popisky
03. 10. - 14. 10. 2021 12 dní autobusem polopenze
13 990 Kč 13 010 Kč -7% Detaily

Poznávací

Základní cena: Základní cena Program: 1. den: Odjez.. Celý popisek
Cena zahrnuje: Dopravu busem, 9x ubytování (hotely, p.. Celý popisek
Základní cena: Základní cena

Program:
1. den: Odjezd z Prahy, noční přejezd přes Maďarsko a Rumunsko do Bulharska.
2. den: Celodenní prohlídka hlavního města Bulharska SOFIE - kostel Alexandra Něvského, chrám sv. Sofie, Národní divadlo, kostely sv. Petky, sv. Neděle a sv. Jiří, Archeologické muzeum s jedinečnými sbírkami dokládajícími dlouhou a bohatou historii země aj. Dojezd na ubytování, nocleh.
3. den: Snídaně. Přejezd do pohoří Rila k největší a nejslavnější bulharské památce, RILSKÉMU KLÁŠTERU (UNESCO), který v 10. stol. založil nejvýznamnější bulharský světec - sv. Ivan. Klášter představuje nejpůsobivější ukázku architektury epochy národního obrození. Dále směr Blagoevgrad, Kresna a Sandanski (město s nejvyšší roční průměrnou teplotou 14°C, se 7m vysokou mramorovou sochou Spartaka u vstupu do města). Přejedeme do vyhlášeného vinařského kraje a do města MELNIK (Melnické víno je vyhlášené po celém Bulharsku) - prohlídka města s okouzlující architekturou a panoramaty melnických pískovcových pyramid v pohoří Pirin. Ubytování, nocleh.
4. den: Snídaně. Ráno odjezd do Řecka a pokračujeme po řecké Makedonii do archeologického areálu FILIPPI - památka na Filipa II. Makedonského, pozůstatky vězení, kde byl držen apoštol sv. Pavel. Uskutečnil se zde první křest v Řecku. KAVALA - největší město východní Makedonie, přístav, citadela (hrad) v horní části nad starým městem. Odjezd na trajekt do přístavu Keramoti, čeká nás plavba cca 45 minut kolem ostrůvku Thassopoula do přístavního města Limenas na ostrově THASSOS. Po vylodění odjezd do letoviska Limenaria, ubytování ve studiích, nocleh.
5. den: Ostrov THASSOS - ,,zelený smaragd Egejského moře", dle řecké mytologie sídlo Sirén. Prohlídka letoviska a všech největších zajímavostí ostrova, např. ženský klášter Archanděla Michaela na útesu nad mořem, hlavní město Limenas (Thassos) s agorou (antické tržiště). Aliki - archeologický areál s nedalekou krásnou pláží, další atraktivní pláže Pefkari, Psili Ammos, Trypiti, tmavá pláž Metalia s galerií...Možnost koupání. Večeře, nocleh.
6. den: Ráno odjezd na trajekt a z Keramoti přejezd do SOLUNĚ (THESSALONIKI) - druhé největší město Řecka, přístav. Okružní jízda a prohlídka zajímavostí (Bílá věž, kostel sv. Dimitra, Galeriův oblouk, ....). Přejezd do letoviska Leptokaria, pod Olympem. Ubytování ve studiích, večeře, nocleh.
7. den: Odjezd do skanzenu v podhůří Olympu ST. PANTELEIMONAS, dále směr Larisa, Trikala, Kalambaka, METEORA - jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst Řecka. Ohromí Vás překrásná přírodní scenerie strmých skal na jejichž pilířích jsou postaveny staleté kláštery. Z původních 21 se jich do dnešní doby dochovalo pouze 6. Název ,,vznášející se ve vzduchu" není jen náhodným jménem. Do nedávné doby vyl přístupné pouze po provazových žebřících a pomocí sítí. Večeře, nocleh v Leptokarii.
8. den: Odjezd do PELLY - byla hlavním městem Makedonie v dobách jejího největšího rozkvětu a zároveň i prvním hlavním městem Řecka. Působil zde Aristotelés - učitel Alexandra Makedonského, který se v Pelle narodil, stejně jako jeho otec Filip II. V areálu tzv. pellské akropole byly nalezeny jedinečné mozaiky sestavené z neopracovaných oblázků. EDESSA - známá je především svými vodopády, které jsou ústím řeky Edesseos. NAUSA - město známé svým vínem Xinomauro (expeduje se do celého světa), exkurse u soukromého vinaře s výkladem a ochutnávkou, možnost nákupu. VERGINA - hrobka makedonských králů. Návrat na ubytování, večeře. nocleh.
9. den: Odjezd do podhůří OLYMPU. Olympské pohoří je nejvyšším v Řecku, tyčící se do výšky 2917 m. Výjezd na vyhlídku, odkud shlédnete celé překrásné pobřeží Egejského moře. Podhorské městečko LITOCHORO - krátká prohlídka a procházka kaňonen Enipeas. Posvátné město DION - archeologické vykopávky. Návštěva tajuplného místa LIFIDRA - magnetická hora. Návrat na ubytování, večeře. Nocleh.
10. den: Ráno odjezd směr Veria, Kozani, vjezd do Makedonie a dále směr Bitola, kolem Prespánského jezera. OHRIDSKÉ ,,MOŘE", jedno z nejstarších jezer na naší planetě, jezero ležící na hranicích Makedonie a Albánie, často se mu přezdívá Perla Balkánu, má natolik čistou vodu, že uvidíte až do hloubky 22 metrů a na vzdálenost 100 metrů. Makedonský monastýr z 10. století proslulý klášter SV. NAUMA (Metodějův žák) s vlastní palírnou kořalky. Fakultativní vyjížďka loďkou k průzračným pramenům řeky ČERNÝ DRIM. V případě pěkného počasí koupání v křišťálově čisté vodě unikátního jezera. Ubytování, nocleh.
11. den: Snídaně. Město OHRID (UNESCO), kde v r. 893 založil sv. Kliment, žák Cyrila a Metoděje, středisko šířící slovanskou liturgii, a dnes se pyšní mnoha památkami, mezi nejvýznamnější patří katedrála sv. Sofie z 10.stol., dále je zde monumentální pevnost a dříve sídlo cara Samuela s 3 km dlouhých hradeb a strážních věží, později sídlo pravoslavných biskupů. Nejstarší ohridský kostel SVETI PANTELEJMON, antický amfiteátr starý přibližně 2 tisíce let. Odpoledne odjezd do ČR, směr Skopje, Srbsko, Maďarsko, Slovensko.
12. den: Příjezd do ČR v odpoledních (večerních) hodinách.
Cena zahrnuje:
Dopravu busem, 9x ubytování (hotely, penziony - 2-3 lůžkové pokoje, 2-3 lůžková studia s kuchyňským koutem), 3x snídani, 5x večeři, průvodce.

Cena nezahrnuje:
Komplexní cestovní pojištění á 516,-Kč, vstupy, místní poplatky, fakultativní služby, 1L pokoj 3.150,-Kč

Příplatky:
komplexní cestovní pojištění - (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, odpovědnost za škodu, zavazadla a storno zájezdu) - 516 Kč

Další používané názvy

 • Řecko a země Balkánu

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a (vedle pošty)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 10:00 - 18:00
Mapa cesty k nám

Partneři: LAST MINUTE Kamelya World Turecko