Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Peru - informace

Hledáte zájezd do fascinujícího Peru? Naše zájezdy do Peru vás zavedou do této nádherné jihoamerické destinace, která je známá svými majestátními horami, archeologickými poklady a bohatou kulturou. Během zájezdu do Peru si můžete prohlédnout některé z nejslavnějších archeologických lokalit na světě, včetně Machu Picchu, která je zapsána na...

Informace o zemi Peru

Hledáte zájezd do fascinujícího Peru? Naše zájezdy do Peru vás zavedou do této nádherné jihoamerické destinace, která je známá svými majestátními horami, archeologickými poklady a bohatou kulturou. Během zájezdu do Peru si můžete prohlédnout některé z nejslavnějších archeologických lokalit na světě, včetně Machu Picchu, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete podniknout trekking po legendárním Inckém stezce a obdivovat impozantní horskou krajinu.

 

Peru, oficiálně známé jako Republika Peru, je nádherná země nacházející se na západním pobřeží Jižní Ameriky. Tato země má bohatou historii, úžasnou přírodu a unikátní kulturu.

Hlavním městem Peru je Lima, které je také největším městem a ekonomickým centrem země. Lima je známá svou koloniální architekturou, historickými památkami a bohatým kulturním životem.

Peru je známé svými úchvatnými přírodními scenériemi. Zahrnuje Andské hory, deštné pralesy, pouště a nádherné pláže na pobřeží Tichého oceánu. Jedním z nejvýznamnějších prvků krajiny jsou také starověké ruiny a archeologické naleziště, jako je Machu Picchu, které je světovým dědictvím UNESCO.

Kulturní scéna Peru je velmi bohatá a různorodá, s vlivy původních obyvatel, španělské kultury a afroperuánského dědictví. Země má tradiční tance, jako je marinera a huayno, a bohatou hudební tradici, zahrnující použití tradičních hudebních nástrojů, jako je charango a quena.

Historie Peru zahrnuje období starověkých civilizací, jako byla Mochica, Nazca a Inkové, kteří zanechali dojemné stopy ve formě mohutných staveb a artefaktů. Španělská kolonizace měla významný vliv na vývoj země, a Peru bylo jedním z center španělské říše.

Peruánská kuchyně je jedna z nejoblíbenějších kuchyní na světě a je známá svými pestrobarevnými a chutnými pokrmy. Tradiční peruánské pokrmy zahrnují ceviche (rybí salát), lomo saltado (hovězí s cibulí a rajčaty), a ají de gallina (kuřecí pokrm s kořeněnou omáčkou).

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství v přírodě, historii a kulturu, je Peru neuvěřitelně zajímavou destinací. Země nabízí možnosti pro trekking v horách, návštěvu starověkých ruin, pozorování fauny a flóry deštných pralesů a poznávání bohaté kulturní scény. Peru je zemí, kde můžete prozkoumat rozmanité scenérie, ochutnat vynikající kulinářské speciality a poznat pohostinnost a tradice jejích obyvatel.

Peru - informace o destinacích

Mapa Peru - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám