Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Pákistán - informace

Hledáte zájezd do fascinujícího Pákistánu? Naše zájezdy do Pákistánu vás zavedou do této rozmanité asijské destinace, která nabízí nádherné hory, historické památky a bohatou kulturu. Během zájezdu do Pákistánu si můžete prohlédnout majestátní pohoří Karákóram, kde se nachází několik z nejvyšších hor světa, včetně K2. Můžete podniknout trekking...

Informace o zemi Pákistán

Hledáte zájezd do fascinujícího Pákistánu? Naše zájezdy do Pákistánu vás zavedou do této rozmanité asijské destinace, která nabízí nádherné hory, historické památky a bohatou kulturu. Během zájezdu do Pákistánu si můžete prohlédnout majestátní pohoří Karákóram, kde se nachází několik z nejvyšších hor světa, včetně K2. Můžete podniknout trekking v těchto úchvatných horách a objevit nádherné krajiny, jezera a ledovce.

Pákistán, oficiálně známý jako Islámská republika Pákistán, je rozlehlá země nacházející se v jižní Asii. Tato země má bohatou historii, rozmanitou kulturu a úžasnou krajinu, která zahrnuje hory, pláže, pouště a historická místa.

Hlavním městem Pákistánu je Islámábád, zatímco největším městem a ekonomickým centrem je Karačí. Islámábád se vyznačuje moderní architekturou a je také sídlem vlády. Karačí je známé svým živým obchodem, průmyslem a kulturním životem.

Pákistán je známý pro své impozantní hory. Na severu země se nachází Himálajský pohoří, včetně nejvyšší hory světa, Mount Everestu, která leží na hranici s Nepálem. Další významné hory zahrnují K2, druhou nejvyšší horu na světě, která také leží v tomto pohoří. Tato oblast je oblíbená pro trekking a horolezectví.

Pákistán má také rozsáhlé pouště, jako je Tharparkar a Cholistan. Zde se můžete setkat s tradičním způsobem života pouštních komunit a objevovat písčité duny a kulturu nomádů.

Kulturní scéna Pákistánu je bohatá a různorodá, s vlivy mnoha kultur a náboženství. Pákistán je domovem mnoha historických památek, včetně starověkých městských ruin a hrobek, jako jsou Mohenjo-Daro a Taxila. Navíc tradiční hudba, tanec a kultura jsou důležitou součástí každodenního života.

Historie Pákistánu sahá tisíce let zpět a zahrnuje období starověkých civilizací, vlády různých dynastií a ovlivnění islamem. V roce 1947 získal Pákistán nezávislost na Velké Británii a stal se samostatným státem.

Pákistánská kuchyně je bohatá na koření a chutě. Tradiční pokrmy zahrnují biryani (kořeněný rýžový pokrm s masem), nihari (hovězí vývar) a samosy (křehké těsto plněné kořeněným masem a zeleninou).

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, historii a kulturu, je Pákistán fascinující destinací. Země nabízí možnosti pro trekking v horách, návštěvu historických památek a zážitky z bohaté a pohostinné kultury. Navzdory některým bezpečnostním otázkám zůstává Pákistán atraktivní destinací pro cestovatele, kteří chtějí objevovat jedinečné a autentické zážitky.

Pákistán - informace o destinacích

Mapa Pákistán - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám