Privátní okruh Namibií se safari a katamaránem hotel

Namibie - jedna z nejvíce fotogenických zemí světa, bezpečná a stabilní. Geografická učebnice - najdeme zde nejstarší poušť světa Namib, s nejvyššími dunami. Patrný koloniální vliv, unikátní etnika i nejstarší rostlinu na zemi - Welwitschií podivnou, jež je skutečnou žijící fosilií. Měsíční krajinu ...

Popis hotelu ?

Namibie – jedna z nejvíce fotogenických zemí světa, bezpečná a stabilní. Geografická učebnice – najdeme zde nejstarší poušť světa Namib, s nejvyššími dunami. Patrný koloniální vliv, unikátní etnika i nejstarší rostlinu na zemi – Welwitschií podivnou, jež je skutečnou žijící fosilií. Měsíční krajinu žulových hor, na divokou zvěř bohaté národní parky, také přístavní města. Lachtany a plameňáky na pobřeží a půvabnou koloniální architekturu. Namibie patří mezi nejméně osídlené země světa, a i v její rozlehlosti relativní opuštěnosti tkví její krása. Nabízí přirozený a velmi příjemný mix panenské přírody, afrického prostředí a jisté evropské podobnosti z hlediska služeb. 
 
Program zájezdu:
1.den (20.3. 2024) - Přílet do Windhoeku v 7:35 h, vyzvednutí zavazadel, převzetí auta, transfer z letiště do oblasti Sossusvlei. Budeme mít pronajaté auto Toyota Land Cruiser, 10 plnohodnotných sedaček s bezpečnostními pásy, s přívěsem na zavazadla. Ubytování, Sossusvlei Lodge (nebo podobné).  Večeře.
 
Přesun z Windhoeku do Sossusvlei - 306 km, 4 h jízdy.
 
Když bude čas a nálada, můžeme ještě vyrazit na projížďku džípy na západ slunce do přírody – výlet na západ slunce není zahrnutý v základní ceně. Tato vyjížďka stojí cca 370 NAD na osobu. 
 
2. den (21.3. 2024) - Snídaně, Sossusvlei Lodge (nebo podobné). Prohlídka Sossusvlei & Sesriem  Canynon. Exkurze Sossusvlei & Deadvlei. Brzký start z lodge a vstup do parku Namib-Naukluft při východu slunce, zatímco je teplota stále mírná a kdy jsou kontrasty dun nejlepší. Pojede se v jednom terénních vozidel URI Gameviewer, vyrobených na zakázku v Namibii, se svým vlastním speciálně vyškoleným průvodcem, který se s vámi podělí o všechny své znalosti o oblasti, zvířatech, rostlinném životě a mnohem více. Pravidelné zastávky se konají na velkolepé ±60kilometrové jízdě přes dunový koridor dolů k Vlei, abyste získali potřebné informace od průvodce nebo si prohlédli krásné výhledy. U Duny 45 se zastavíme, abychom si prohlédli nejfotografovanější dunu světa. Dále je pro návštěvníky, kteří nemají žádné zdravotní omezení nutností, 2,6 km dlouhá okružní procházka s průvodcem do Dead Vlei. Energičtější mají možnost vystoupat na horní hřeben Big Daddy Dune, jedné z nejvyšších dun v této oblasti! Strávíme čas prozkoumáváním Sossusvlei, než se vrátíme do lodge přibližně o 5½ hodiny později v čase oběda. Následuje oběd v lodge. Po obědě se vydáme na Sesriem Canyon Excursion. Prozkoumáme pozoruhodné hlubiny kaňonu Sesriem. Naši zkušení průvodci se podělí o historii tohoto nádherného přírodního kaňonu vytesaného řekou Tsauchab. Návrat do lodge, večeře a nocleh.
 
3. den (22.3. 2024) - Snídaně v Sossusvlei Lodge (nebo podobné), přejezd do Swakopmundu, ubytování Strand (nebo podobné ubytování), ubytování na pobřeží oceánu. Po cestě bych ráda navštívila Welwitschia & Moonlandscape. Navečer relax na pobřeží oceánu.

Přesun ze Sossusvlei do Swakopmundu - 347 km, 4 h jízdy.
 
Není zde zajištěná večeře, večeře se pohybuje okolo 600 NAD / osoba.
 
4. den (23.3. 2024) - Snídaně v hotelu Strand (nebo podobný hotel) Swakopmund. Po snídaní přejezd do Walvis Bay a bude následovat výlet na katamaránu a výlet na pouštní safari Sandwich Herbour.
 
Katmarán – pelikáni, delfíni, tuleni 
Setkání s pelikány, pozorování hravých tuleňů, a pokud štěstí dovolí, skákajících delfínů a plachých želv – to vše, a ještě více uvidíte při této plavbě. Vyplouvá se mezi 08:45 a 09:00 (check-in 08:30) každé ráno z mola na Walvis Bay. Zatímco se podává horká káva a čaj, tak vás zavezeme kolem ústřicových farem, dále se pokračuje k Pelican Point s významným majákem, je zde možné pozorovat kolonii  60 000 tuleňů kapských. Obeplujeme toto místo a míříme na otevřené moře. Pravidelně jsou k vidění delfíni skákaví, želvy. Katamarány při plavbě doprovází celá řada mořských ptáků, jako jsou rackové, pelikáni a kormoráni kapští. Kdykoli je to možné, tak během plavby se zvedají plachty a vypíná se motor, aby si hosté mohli užít opravdovou plavbu.
 
Pouštní safari Sandwich Harbour
Při odjezdu z Walvis Waterfront si uděláme krátkou přestávku v laguně Walvis Bay, abychom viděli masy plameňáků a dalších pobřežních ptáků, kteří žijí v laguně a kolem ní, v různých ročních obdobích. Odtud nás cesta nejprve zavede do delty řeky Kuiseb, vyschlého řečiště, kde lze spatřit oryxe nebo šakala. Pokud počasí a příliv dovolí, pojedeme podél pláže přímo k laguně Sandwich Harbour, jedné z nejbohatších a jedinečných mokřadů jižní Afriky a jedné z pěti lokalit RAMSAR (Ramsarská lokalita č. 743) v Namibii. Sandwich Harbor se může pochlubit dvěma odlišnými mokřady a bahenními plochami. Jeden je napájen vodonosnou vrstvou a podporuje typickou emergentní vegetaci, ale pomalu mizí v důsledku přirozených příčin. Druhý, pod vlivem přílivu, sestává z bahnitých ploch. Je vklíněný mezi moře a namibské duny a je jedním z nejdůležitějších pobřežních mokřadů Namibie. Na území se nachází několik archeologických nalezišť starých 1000 let.
 
Návrat do hotelu ve Swakopmundu. Nocleh v hotelu Strand nebo v podobném.
 
Nemáme zde zajištěnou večeři, večeře se pohybuje okolo 600 NAD / osoba. 
 
Doba trvání výletu cca 8,5 h, 9:00 - 16:30.
 
5. den (24.3. 2024) - Snídaně v hotelu Strand (nebo v podobném), přejezd do Twyfelfontein Adventure Camp (nebo podobný), standard stan. Přesun ze Swakopmundu 325 km, 4 h jízdy. Když to čas a okolnosti dovolí, zastavíme se ještě na Cape Cross. Žije zde největší kolonie lachtanů.
 
Twyfelfontein Conservancy
Twyfelfontein, oblast pravěkých skalních maleb a bizarních barevných skalních útvarů. Červený pískovec, Kunene obast SZ Namibie. Přejezd ze savany do polopouště, větší rozdíly teplot mezi dnem a nocí. Zde můžete relaxovat nebo můžeme podniknout některou z aktivit, které camp nabízí.
 
Večeře.

Přesun ze Swakopmundu do Twyfelfontein 325 km, 4 h jízdy.
 
6. den (25.3. 2024) - Snídaně v Twyfelfontein Adventure Campu, přejezd do Etosha National Park, ubytování Etosha Village (nebo podobný). Přesun z Twyfelfontein 315 km, 3 h jízdy. Večeře. 

V případě zájmu některých zúčastněných můžeme zajistit na místě safari na západ slunce v Etosha NP. (za poplatek)

Přesun z Twyfelfontein do Etosha National Park 315 km, 3 h jízdy.
 
7. den (26.3. 2024) - Snídaně, Etosha National Park, ubytování Etosha Village (nebo podobný).
 
Celodenní safari
Brzy ráno se vstoupí do národního parku Etosha s průvodcem a pojede se od jednoho napajedla k dalšímu na pozorování divoké zvěře s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků. Navečer bychom se přesunuli do Halali Camp (nebo podobný). Přesun z Etosha Village do Halali Camp cca 90km, 1,5 h jízdy. Pojedeme přes NP Etosha, čili určitě bude na co koukat i během cesty. Večeře.
 
V případě zájmu možnost večerní drive – není zahrnuto v základní ceně.

Přesun z Etosha Village do Halali Camp cca 90km, 1,5 h jízdy.
 
8. den 27.3. 2024 - Snídaně, v Halali Camp (nebo podobné). Ranní safari – pozorování divoké zvěře.
Přesun do Mokuti Etosha (nebo podobné), přesun cca 85 km, 1,5 h jízdy. Cesta do Mokuti Etosha opět vede přes NP Etosha. Večeře.
 
Možnost večerní drive na pozorování zvěře, není zahrnuté v základní ceně.
 
Přesun z Halali Camp (nebo podobné) do Mokuti Etosha (nebo podobné), přesun cca 85 km, 1,5 h jízdy.
 
9. den (28.3. 2024) - Snídaně, v Mokuti Etosha. Ranní safari. Přejezd do Mount Etjo Lodge, přesun cca 386 km, 4 h jízdy. Po cestě uděláme zastávku v Tsumeb – meteorit Hoba a Otjiwarongo – tržiště. Nocleh v Mount Etjo Lodge (nebo podobné).
 
Možnost večerní drive na pozorování zvěře, není zahrnuté v základní ceně.
 
Přesun z Mokuti Etosha do Mount Etjo Lodge cca 386 km, 4 h jízdy.
 
10. den 29.3. 2024 - snídaně, Mount Etjo Safari Lodge (nebo podobné) - transfer na letiště.
 
Přesun z Mount Etjo Safari Lodge na letiště 223 km, 2,5 h.
 
Celková cena zahrnuje:
 • zpáteční mezinárodní letenku Praha – Windhoek – Praha s jedním přestupem
 • výše uvedený program
 • 9x snídaně, 1x oběd, 7x večeře
 • exkurze Sossusvlei & Deadvlei 
 • exkurze Sesriem Canyon
 • výlet na Catamaranu a pouštní safari Sandwich Harbour
 • Etosha NP – celodenní Game Drive
 • Halali Camp - ranní Game Drive
 • Mokuti Etosha - ranní game drive
 • pronájem vozu Toyota Landcruiser po celou dobu pobytu, komplexní pojištění auta s nulovou spoluúčastí, palivo
 • českého průvodce / řidiče 
 • pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
 • komplexní cestovní pojištění
 • vízum (70 USD / osoba)
Obědy a večeře, které nejsou zahrnuty v ceně během programu, se na místě pohybují okolo: 
Obědy - 250-350 NAD (v některých případech je možné nechat udělat obědové balíčky do auta, ty se pohybují okolo 150 – 200 NAD).
Večeře - nejsou zajištěny pouze dvě – Swakopmund, večeře se pohybují okolo 550 – 650 NAD.
 
Letové časy:
Letecká společnost Lufthansa, let z Frankurtu do Windhoeku je operován Eurowings Discover.
 
19.03.2024 
PRG - FRA   14:55  16:05
FRA - WDH  20:15  07:35 ( 20.30.)
 
29.03.2024
WDH - FRA  20:40  06:10 ( 30.03. )
FAR  - PRG  08:45  09:50 ( 30.03. )
 
Zdravotní omezení pro účastníky:
Žádné. Doporučujeme Žloutenka A, B. Žádná malarická oblast.
 
Časový posun:
Při zimním čase žádný časový posun není a čas je shodný s Českou republikou. 
Při letním čase je zde o hodinu víc+1 hod.
 
Měna:
Namibijský dolar, kurz 1 NAD = cca 1.22 Kč

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vašim požadavkům bohužel neodpovídá žádný zájezd Pokročilé vyhledávání | Last-minute zájezdy | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
 • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: LAST MINUTE Kamelya World Turecko