Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Mongolsko - informace

Hledáte zájezd do fascinujícího Mongolska? Naše zájezdy do Mongolska vás zavedou do této rozlehlé a divoké země v Asii, která je známá svou nádhernou přírodou, tradicemi nomádských kmenů a bohatou historií.   Mongolsko, oficiálně známé jako Mongolská lidová republika, je rozlehlá země nacházející se v Asii mezi Ruskem na severu a Čínou na jihu....

Informace o zemi Mongolsko

Hledáte zájezd do fascinujícího Mongolska? Naše zájezdy do Mongolska vás zavedou do této rozlehlé a divoké země v Asii, která je známá svou nádhernou přírodou, tradicemi nomádských kmenů a bohatou historií.

 

Mongolsko, oficiálně známé jako Mongolská lidová republika, je rozlehlá země nacházející se v Asii mezi Ruskem na severu a Čínou na jihu. Mongolsko je známé svou bohatou historií, tradiční kulturou a rozlehlými stepmi, které jsou domovem pro některé z posledních kočovných pastevců na světě.

Hlavním a největším městem Mongolska je Ulánbátar, které je politickým, ekonomickým a kulturním centrem země. Město nabízí muzea, trhy, historické památky a možnost seznámit se s moderním životem v Mongolsku.

Mongolská krajina je charakterizována stepmi, pouštěmi, horami a jezery. Jedním z nejznámějších přírodních divů je Národní park Gobi Gurvansaikhan, který zahrnuje pouštní duny, vodopády a ohromující horstvo. Tento park je domovem unikátním druhům zvířat, jako jsou kamzíci, gazely a levharti sněžní.

Mongolsko má bohatou kulturní dědictví spojené s historií chingiskhanské říše, která byla jednou z největších říší v dějinném vývoji. Tradiční mongolská kultura je stále velmi důležitou součástí života v zemi, zahrnuje hudbu, tanec, tradiční oblečení (deel) a zvláštní způsob života kočovných pastevců, známých jako nomádi.

Historie Mongolska sahá tisíce let do minulosti a zahrnuje období chingiskhanské říše a mongolského impéria. To se odráží v mnoha historických památkách, včetně klášterů, paláců a pevností.

Mongolsko je také známé svým tradičním pokrmům, včetně buuz (páry), khorkhog (připravovaný na otevřeném ohni) a dalších specialit, které často zahrnují hovězí nebo kozí maso a mléčné výrobky.

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství v divoké a rozmanité přírodě, poznávání tradičního života a historie a kultury, je Mongolsko fascinující destinací. Země nabízí možnosti pro trekking, ježdění na koni, setkávání s nomády a pozorování ohromující přírody. Mongolsko je zemí, kde se můžete ponořit do jedinečného a autentického prostředí a prožít nezapomenutelné dobrodružství.

Mongolsko - informace o destinacích

Mapa Mongolsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám