Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Mexiko - Tulum - informace

Hledáte zájezd do Tulumu? Tulum je nádherná destinace na Karibském pobřeží Mexika, která se pyšní svými bílými plážemi, historickými památkami a nádhernými korálovými útesy. Tato oblast je známá svým relaxačním prostředím a exotickou atmosférou.Tulum je také známé svými starověkými mayskými ruinami nacházejícími se na útesu nad mořem. Tulum je nádherné město a archeologické naleziště... Celý popis

Hledáte zájezd do Tulumu? Tulum je nádherná destinace na Karibském pobřeží Mexika, která se pyšní svými bílými plážemi, historickými památkami a nádhernými korálovými útesy. Tato oblast je známá svým relaxačním prostředím a exotickou atmosférou.Tulum je také známé svými starověkými mayskými ruinami nacházejícími se na útesu nad mořem.

Tulum je nádherné město a archeologické naleziště nacházející se na východním pobřeží Mexického poloostrova Yucatán v Mexiku. Toto historické místo má bohatou minulost, která sahá až k mayské civilizaci, a je známé pro své krásné pláže, historické ruiny a příležitosti pro dobrodružství.

Jednou z hlavních atrakcí v Tulum je mayská archeologická lokalita, známá jako Tulumské ruiny. Tato lokalita zahrnuje zachované ruiny starobylého mayského města, které leží na klipách nad Karibským mořem. Mezi nejvýznamnější stavby patří El Castillo, který sloužil jako maják a navigační bod pro mayskou námořní dopravu. Návštěvníci mohou procházet rozsáhlými areály, pozorovat architektonické detaily a užívat si nádherné výhledy na moře.

Pláže v Tulum patří k nejkrásnějším na světě. Bílý písek a průzračná voda Karibského moře tvoří idylické prostředí pro odpočinek, slunění a plavání. Místní pláže jsou obklopeny kokosovými palmami a mají relaxační atmosféru.

Pro milovníky dobrodružství je Tulum ideálním výchozím bodem pro návštěvu cenot, které jsou přírodní podzemní jeskyně s čistou sladkou vodou. Můžete provádět šnorchlování nebo potápění v těchto cenotách a objevovat fascinující podvodní svět.

Město Tulum má také pěknou historickou část s obchody, tržišti a tradičními restauracemi, kde můžete ochutnat mayská a mexická jídla. Tulum je také známé pro svou tradiční řemeslnou výrobu a umění.

Celkově je Tulum ideální destinací pro cestovatele hledající kombinaci historie, kultury, krásné přírody a relaxace na pláži. Město má unikátní atmosféru a nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat tajemství minulosti mayské civilizace a užívat si krásy Karibiku.

Mapa Tulum - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám