Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

To nejlepší z Marrákeše + Casablanca + královská města Maroka (letecky z Prahy) hotel

Po stopách marockých králů... Objevíte nejkrásnější paláce Marrákeše i tajemné římské město. Budete se toulat uličkami feské mediny a orientálními zahradami. Ochutnáte tradiční mátový čaj. Nakouknete do mauzolea rodu Alavítů v Rabatu i proslulé mešity v Casablance. Zažijte královské Maroko z první

Popis hotelu ?

Po stopách marockých králů... Objevíte nejkrásnější paláce Marrákeše i tajemné římské město. Budete se toulat uličkami feské mediny a orientálními zahradami. Ochutnáte tradiční mátový čaj. Nakouknete do mauzolea rodu Alavítů v Rabatu i proslulé mešity v Casablance. Zažijte královské Maroko z první ruky - s průvodcem, který je tu doma!
 
Program zájezdu:
1. DEN
Sobota 26. srpna:
Čeká nás odlet z Prahy do Marrákeše a případný program.  Dle letových řádů odlet z Prahy (let s přestupem), přílet na letiště do Marrákeše. V závislosti na letových řádech možný program, případně návštěva zahrad Menara.
2. DEN
Neděle 27. srpna:
Dnes si užijeme Marrákeš. Navštívíme palác Dar el Pasha a projdeme se k mešitě Kutubíja. Poznáme, jak vzniká marocké zlato – arganový olej. Večer se vydáme na náměstí Jamaa el Fna. Dnes se celý den budeme věnovat červenému městu Marrákeš. Prohlídku začneme u paláce Dar el Pasha, který sloužil rodině Glaoui během jejich správy města v 19. století. Nevynecháme ani hrobky dynastie Sáadovců ze 16. století. Dále se podíváme do zahrady slavné mešity Kutubíja a v berberské lékárně nás zasvětí do tajů tradiční přírodní medicíny, ale i do marocké kuchyně a jejího koření. Dozvíme se také vše o způsobu výroby marockého zlata – arganového oleje, jejž bude možné si zakoupit. Večer si pak užijeme na hlavním náměstí Jamaa el Fna s jeho spontánním programem s kejklíři, vyprávěči a prodavači šnečí polévky.
3. DEN
Pondělí 28. srpna:
Celodenní výlet do pohoří Atlas, kde vyrazíme k působivému vodopádu a poté bude možná ochutnávka berberské kuchyně. Po návratu do Marrakéše navštívíme zahrady Anima. Pohoří Atlas je nejvyšším v severní Africe a jeho zasněžené vrcholky lze vidět již z Marrákeše. Cestou do pohoří uvidíme tradiční berberské vesničky v údolí Ourika, kde se jídlo dosud vaří v hliněných tadžínech na uhlících. Zájemci se budou moci svézt na velbloudu či vystoupat k nedalekému vodopádu. Zde je nutné mít na nohou pevnou obuv, kolem vodopádu je mokro a vlhko. U řeky Ourika bude možné ochutnat speciality berberské kuchyně. Cestou do Marrákeše navštívíme rovněž pitoreskní zahradu Anima. Individuální volno v Marrákeši, možná návštěva impozantního paláce z 19. století, paláce Bahía s nádherným nádvořím a zachovalým harémem či zahrady Majorelle, která kdysi patřila módnímu návrháři Yves Saint-Laurentovi a je pýchou města.
4. DEN
Úterý 29. srpna:
Dnešek bude věnován poznávání Casablancy. Začneme mešitou Hassana II., pokračovat budeme v místních uličkách a zahradách. Po snídani se vydáme poznávat krásy města Casablanca. Pozornost budeme věnovat zejména veledílu krále Hassana II – stejnojmenné mešitě, která byla postavena na sklonku 90. let a řadí se mezi největší na světě.  Mešita Hassana II. v Casablance se řadí mezi pět největších mešit na světě. Mešita je tak velká, že pojme 25 tisíc věřících. To ale není vše – během měsíce Ramadán se na jejím nádvoří může shromáždit až 80 tisíc lidí ke společným modlitbám. Mešita má navíc druhý nejvyšší minaret na světě – vysoký 210 metrů. Prohlídka interiéru mešity nás zavede do hlavní modlitebny, k mihrábu a minbaru mešity, jakož i do prostor, jež slouží k rituálnímu omývání věřících.
5. DEN
Středa 30. srpna:
Celodenní objevování krás Maroka… Nejprve si prohlédneme královské město Meknés, pak ruiny římského města Volubilis a pak vyrazíme do malebné vesnice Moulay Idrís. Po snídani se vydáme do vnitrozemí do královského města Meknés (UNESCO), kde zhlédneme královský komplex Moulaye Izmaela (zvenku), včetně královských stájí, rozsáhlého náměstí Hedím a brány Bab al-Mansur.  Poté se přesuneme do římského města Volubilis (UNESCO), které je ukryté v olivových hájích podhůří Rífského Atlasu. Naše prohlídka Volubilis nás zavede ke Caracallově bráně, do veřejných římských lázní a kupeckých domů s unikátní podlahovou mozaikovou výzdobou.  Naší další zastávkou při putování Marokem bude malebná vesnice Moulay Idrís, která se rozprostírá na úpatní mezi dvěma kopci a zdejší minaret je jediný svého druhu v zemi, je totiž kulatý. Uličky tohoto místa, kde se psaly dějiny islámu i marocké říše, na vás dýchnou přátelskou atmosférou. 
6. DEN
Čtvrtek 31. srpna:
Ráno vyrazíme ke královskému paláci ve Fesu a do Židovského města. Pak už budeme bloudit v uličkách jedné z největších medin na světě a navštívíme mimo jiné i slavnou feskou koželužnu. Dnešek strávíme celý ve Fesu a jeho dechberoucí středověké medině (UNESCO), která je největší urbanistickou plochou a pěší zónou na světě. Feská medina má až devět tisíc uliček, z nichž většina končí u dveří domů jejích obyvatel. My se po snídani vydáme nejprve ke královskému paláci a do Židovského města, abychom pak následně strávili zbytek času právě v již zmíněných uličkách! Fes je městem uměleckých řemesel, a proto zhlédneme ruční práci hrnčířů, koželužníků, tkalců, kovotepců a tesařů. V rámci prohlídky se podíváme do slavných feských koželužen, jedné z náboženských škol – medres, jakož i na vyhlídku, u které budeme mít celou medinu jako na dlani.
7. DEN
Pátek 1. září:
Dnes nás čeká hlavní město Rabat, kde uvidíme mauzoleum současné královské rodiny Alavítů a projdeme se uličkami středověké Kasby Oudaya. Královská rodina Alavítů je v Maroku u moci nepřetržitě u moci již od 17. století. Její původ ale není marocký. Zakladatelé rodu se do Maroka dostali na pozvání místních šejků někdy ve 13. století z území dnešní Saúdské Arábie, a hlásí se k rodu proroka Muhammada. Právě tento vznešený původ je jedním z pilířů tvořících stabilitu vlády této dynastie. Mauzoleum královské rodiny v Rabatu (UNESCO) je moderním pojetím dechberoucí tradiční marocké architektury. Po návštěvě tohoto impozantního místa zamíříme do Kasby Oudaya – původního středověkého města Rabat, z níž budeme nejenom mít krásný výhled na Atlantický oceán a sousední město Salé, ale rovněž se projdeme po úzkých uličkách kasby zdobených obchody, kavárnami a obchody se suvenýry.
8. DEN
Sobota 2. září:
Odlet z města Rabat zpět do Prahy. V případě příznivého letového řádu možný program s průvodcem, poté společný transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. 
 
Ubytování:
3* hotel v Casablance, Meknesu, Fesu a v Marrákeši
pokoje s vlastním sociálním zařízením
 
Stravování:
kontinentální snídaně v hotelu
v blízkosti hotelu možnost občerstvení v restauracích
během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek
 
Informace:
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • To nejlepší z Marrákeše + CASABLANCA + KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKA (letecky z Prahy)

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám