Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Mozaika severu hotel

Blankytné město Šafšawán • mys Cape Spartel • Marrákeš - barvy a vůně • Sáfí - slavné město hrnčířů • Fes - duchovní hlavní město Maroka • medína v Tetuánu • pro zájemce týdenní pobyt v Agádíru!    Program zájezdu: Den 1 Sraz u stanoviště 2 hodiny před plánovaným

Popis hotelu ?

Blankytné město Šafšawán • mys Cape Spartel • Marrákeš - barvy a vůně • Sáfí - slavné město hrnčířů • Fes - duchovní hlavní město Maroka • medína v Tetuánu • pro zájemce týdenní pobyt v Agádíru! 
 
Program zájezdu:
Den 1
Sraz u stanoviště 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Po příletu pasové odbavení, transfer do hotelu na večeři a přenocování v  Marrákeši. Čas na odpočinek po cestě. Večer se vydáme na náměstí Djemaa el Fna, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO (prohlídka náměstí závisí na hodině příletu). Jedinečnost tohoto místa je spojena s kupeckými tradicemi sahajícími mnoho staletí nazpět. Po západu slunce se na náměstí objevují kouzelníci, věštci, prodavači amuletů a pojízdné stánky se specialitami místní kuchyně, které lze ve volném čase ochutnat. (Trasa cca 250 km)
Den 2
Po snídani prohlídka Marrákeše: Jardin Secret - jedné z nejkrásnějších městských rezidencí s kouzelnou zahradou, jejíž historie sahá až do dynastie Saaditů, Marrákešské muzeum - v honosném kupeckém domě, procházka po slavném bazaru (souku). Volný čas na náměstí Djemaa el Fna a návštěva slavné mešity Kutubíja z 12. století (zvenčí). Přejezd do Rabatu a prohlídka města: Kasbah Oudaias - čtvrť ležící na vysoké skále s četnými vyhlídkovými místy, mauzoleum Mohameda V. (dědečka panujícího Mohammeda VI.) se slavnou Hassanovou věží, čtvrť Chellah ukrývající ruiny starověkého města Colonia Sala a nekropole pozdějších panovníků dynastie Merinidů. Přejezd do hotelu v Rabatu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 325 km)
Den 3
Po snídani odjezd na sever do starobylého města Lixus. Prohlédneme si jedno z nejzachovalejších antických měst, jehož historie sahá do dob Féničanů, malebně položené na kopci s nádherným výhledem do údolí řeky Loukos. Přejezd do města Asilah, kde během krátké procházky uvidíme typické přístavní město, kde jsou dodnes patrné pozůstatky portugalského a španělského opevnění. Další cesta na sever nás dovede k mysu Spartel, odkud se rozprostírá výhled na spojení vod Atlantiku se Středozemním mořem. Následně přejezd a prohlídka medíny v Tangeru. Město známé kdysi jako sídlo pirátů bylo považováno za jedno z nejnebezpečnějších v této části světa. Prohlédneme si nejstarší části města a také Grand Socco a Kasbah Museum. Následně přejezd do města M’diq, které se nachází u Středozemního moře. Večeře a přenocování. (Trasa cca 320 km)
Den 4
Snídaně v hotelu a odjezd do Tetuánu. Prohlídka města: slavná medína s charakteristickými bílými domy, díky kterým bylo toto místo zapsáno na seznamu UNESCO. Následně návštěva Archeologického muzea s unikátní sbírkou fénických, řeckých a římských artefaktů a krátká procházka koloniální čtvrtí postavenou Španěly. Přejezd do Šafšawánu - jednoho z nejkrásnějších městeček Maroka. Procházka medínou plnou modrých domků a stánků, obchůdků, kaváren nádherně umístěných na četných terasách. Další trasa nás povede malebnými cestami pohoří Rif, které jsou domovem berberských národů, známých díky originální kultuře a svojí nezávislosti. Během cesty zastávky na fotografování. Příjezd do města Fes, ubytování a přenocování. (Trasa cca 280 km)
Den 5
Po snídani prohlídka města Fes, duchovního a náboženského centra Maroka. Návštěva: medíny Fes el-Bali (památka UNESCO), skutečného labyrintu s více než 9000 vinutými uličkami, kde není možné pohybovat se bez místního průvodce, medresy Bou Inania, mešity a univerzity Al-Karaouine, mauzolea zakladatele města Moulaye Idrisse II. (obě místa jsou přístupná pro nemuslimy pouze zvenčí), Founduk Nejjarine (s muzeem uměleckých řemesel) a koželužny. Výjimečná medína města Fes je místem, které umožní přenést se na několik hodin do období středověku. Následně tzv. Nový Fes: královský palác Dar al-Makhzen (zvenčí), obrovská brána Bab al Jeloud, procházka židovskou čtvrtí Mellah. Odpoledne volný čas. Večer pro zájemce feská večeře s folklorním vystoupením (cena cca 40 EUR/os.). Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 20 km)
Den 6
Po snídani přejezd do Volubilis (památka UNESCO), kde navštívíme: ruiny římského města z 4. století př. n .l., Vítězný oblouk Caracally, Orfeův dům, lázně, baziliku, fórum a domy měšťanů s výborně zachovalými mozaikami. Následně se vydáme do města Casablanka, kde uvidíme např.: mešitu Hassana II. s nejvyšším minaretem světa (200 m vysoký), náměstí Mohameda V., jehož budova je zajímavou ukázkou koloniální architektury a uměleckou čtvrť Habous postavenou v koloniálních dobách, ale podle vzoru tradiční marocké architektury. Večeře a přenocování v Casablance. (Trasa cca 350 km)
Den 7
Časná snídaně a odjezd směrem na jih. Dojedeme do Sáfí - nejznámějšího města hrnčířů, ve kterém se vyrábí tradiční pokrmy již po staletí. Prohlídku začneme od památníku Tajine (tažín) - tradiční nádoby na vaření, která se nachází v každém marockém domě. Následně navštívíme Národní muzeum keramiky, kde uvidíme sbírku keramiky od dob Féničanů až po současnost. Navštívíme také pevnost Château de Mer. Poté přejezd ve směru Agádíru, příjezd do hotelu. Večeře a přenocování v Agádíru. (Trasa cca 550 km)
Den 8
Po snídani volný čas. Transfer:
- klienti zůstávající na druhý týden pobytu v Agádíru nebo na druhý poznávací zájezd Maroko - magický jih - transfer do vybraného hotelu; - klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště v Agádíru a odlet do Polska.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Mozaika severu

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám