Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Maroko - výlet za Berbery do pouští, oáz a Vysokého Atlasu hotel

Poznávací zájezd pro malé skupiny (max. 8 osob) na 8 dnů, letecky. Na místě přeprava 9-ti místným mikrobusem s českým řidičem/ průvodcem   MARRAKEŠ - ZAHRADY MAJORELLE - VODOPÁDY OUZOUD - VYSOKÝ ATLAS - KAŇON LE GRENIER - IMILCHIL - JEZERA TISLI A ISLI - SEDLO TIZ-IN-OUANO - KAŇON DADÉS - KAŇON

Popis hotelu ?

Poznávací zájezd pro malé skupiny (max. 8 osob) na 8 dnů, letecky. Na místě přeprava 9-ti místným mikrobusem s českým řidičem/ průvodcem
 
MARRAKEŠ - ZAHRADY MAJORELLE - VODOPÁDY OUZOUD - VYSOKÝ ATLAS - KAŇON LE GRENIER - IMILCHIL - JEZERA TISLI A ISLI - SEDLO TIZ-IN-OUANO - KAŇON DADÉS - KAŇON TODRA - TINERHIR - DUNY ERG CHEBI - OUARZAZATE - KSAR AIT BEN HADOU - PRŮSMYK TIZ IN TISCHKA - TELOUET - NÁMĚSTÍ JEMMA EL FNA
 
Program zájezdu:
1. den:
Přílet do Marrakeše. Přesun do hotelu - riádu v místní medině. Obstarání nezbytností (výměna peněz, možnost zakoupení SIM karty místního operátora) nákup v supermarketu.
2. den
Navštívíme botanickou zahradu Jardin Majorelle, označovanou za jedno z nejúchvatnějších míst v Marrákeši. V odpoledních hodinách opustíme město a zamíříme na východ do Vysokého Atlasu k nejzajímavějším vodopádům Maroka Cascades d´Ouzoud. Nevyšší vodopád má 75m, jejich celková výška činí 110 m.
3. den:
Pokračujeme dále pohořím Vysoký Atlas ke kaňonu Le Grenier. Toto pozoruhodné dílo přírody tvoří kolmá skalní stěna na jejíž úzké římse si místní obyvatelé postavili kolem roku 1360 miniaturní kamenné příbytky. V tomto nepřístupném místě byli pak dokonale chráněni před útoky nepřátel. Tato skalní obydlí byla využívána ještě do roku 1990. Odsud pokračujeme nádhernou horskou krajinou do významného berberského městečka Imilchil, ležícího v srdci Vysokého Atlasu u jezer Tisli a Isli.
4. den:
Čeká nás přejezd nejvyššího sjízdného sedla ve Vysokém Atlasu Tiz-in-Ouano (2910m). Cestou navštívíme přírodní zajímavost - skalní bránu, která vznikla propadením stropu obrovské jeskyně. Po překonání sedla se nám otevřou výhledy na monumentální kaňon Dadés. Projdeme se zajímavým skalním labyrintem.
5. den:
Navštívíme kaňon Todra, který vytvořila stejnojmená řeka v horském masívu. Stěny vysoké až 300m jsou v nejužším místě od sebe vzdálené jen 20-30 m. V blízkém městě Tinerhir zajdeme na trh, kde můžeme dokoupit zásoby. Odsud se přesuneme k nejvyšším a nejkrásnějším dunám Maroka – Erg Chebi. Zde je možné projet se na velbloudu a z vrcholků dun pozorovat západ slunce. Noc v pouštním hotelu.
6. den:
Fakultativně: V pronajatém terénním autě s místním řidičem objedeme celou oblast Erg Chebi písečnými pistami po původní trase legendární ralye Paříž – Dakar. Tímto se rozloučíme s dunami Erg Chebi a vydáme se zpět na západ. Budeme projíždět oblastí známé výrobou růžové vody. Zastavíme se ve městě Ouarzazate, kde budete mít možnost navštívit filmové ateliéry v nichž se natáčela řada známých velkofilmů.
Den završíme návštěvou nedalekého prastarého ksaru Ait Ben Hadou, který sloužil jako exteriér k řadě velkofilmů např. Gladiátor.
7. den:
Opět zdoláme hlavní hřeben Vysokého Atlasu, tentokráte přes hojně využívaný průsmyk Tiz in Tischka 2260 m. Cestou se zastavíme v městečku Telouet, kde je možné si prohlédnout významnou kasbu místního vládce. Příjezd do Marrákeše v odpoledních hodinách. Prohlídka mediny, dílen místních řemeslníků, proslulého náměstí Jemma el Fna s tepajícím životem, vystoupeními místních hudebníků a kejklířů. Je zde jedinečná možnost nakoupit dárky domů a ochutnat speciality místní kuchyně.
8. den:
Přesun na letiště a odlet domů.
 
Maroko je stále oblíbenějším cílem turistů z celého světa. Vyzařuje exotiku arabského světa, přičemž je to velmi bezpečná, z Evropy snadno dosažitelná země, ležící na severozápadě afrického kontinentu. Místní obyvatelé si vás získají svými úsměvy a vstřícností. Tato země vás nadchne svojí rozmanitostí a přírodními krásami. Na západě jsou jeho břehy omývány Atlantickým oceánem, na severu Středozemním mořem. Maroko má čtyři horská pásma, která tvoří pohoří Atlas, na jihu se rozkládají rozsáhlé oblasti saharské pouště s řadou úrodných oáz. Velmi na vás zapůsobí medina (historické centrum) Marrákeše se svým tepajícím životem řemeslných dílen a obchůdků s pestrým výběrem zboží. Setkáte se také s původními obyvateli Berbery, kteří vás pohostí mátovým čajem. Na této cestě ochutnáte Maroko všemi smysly, včetně výborné kuchyně a čerstvého ovoce. Navštívíte řadu historických památek a mešit se svými minarety.
 
Náročnost:
Jedná se o nenáročnou turistiku (pěší výšlapy v rozsahu 1-2 hod.), nevyžadující zvláštní fyzické předpoklady.
Výstroj, výbava: Pohodlné turistické oblečení do teplého a suchého klimatu. Denní teploty kolem 30 stupňů (dešťové přeháňky jsou málo pravděpodobné, ale samozřejmě vyloučit je nelze). V horách Vysokého Atlasu bude podstatně chladněji, pocitovou teplotu může ovlivňovat vítr.
Maroko je tolerantní muslimská země podporující turismus. Jak jsou místní obyvatelé zdvořilí k nám, tak i my bychom měli respektovat místní zvyklosti a pravidla odívání.
Muži: nosí dlouhé kalhoty
Ženy: sukně nebo kalhoty pod kolena, nevhodná jsou trička pouze s ramínky
Toto platí zejména ve městech. V přírodě, zvláště při vyšších teplotách, si zvolíte oblečení, jak vám bude vyhovovat.
 
Ubytování:
Ubytování bude zajištěno v penzionech (riády) střední kategorie se snídaní. Pokoje jsou dvoulůžkové s možností přistýlky, jednolůžkový pokoj za příplatek, sociální zařízení je na pokoji.
 
Stravování:
Snídaně je v ceně v penzionu, během dne zpravidla možnost zastávky na jedno teplé jídlo (restaurace), večeře na ubytování za příplatek cca 12 Eur/os., objednání na místě.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Maroko - za Berbery do pouští, oáz a Vysokého Atlasu

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám