Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Mali - informace

Hledáte zájezd do Mali? Mali je země v západní Africe, která nabízí bohatou africkou kulturu, tradiční hudbu a tance, a nádherné krajinářské scenérie, ačkoliv je důležité si uvědomit, že v posledních letech mohou existovat bezpečnostní rizika v některých částech země. Před cestou se doporučuje konzultovat aktuální cestovní rady a situaci.   Mali...

Informace o zemi Mali

Hledáte zájezd do Mali? Mali je země v západní Africe, která nabízí bohatou africkou kulturu, tradiční hudbu a tance, a nádherné krajinářské scenérie, ačkoliv je důležité si uvědomit, že v posledních letech mohou existovat bezpečnostní rizika v některých částech země. Před cestou se doporučuje konzultovat aktuální cestovní rady a situaci.

 

Mali, oficiálně Republika Mali, je vnitrozemskou zemí nacházející se v západní Africe. Tato země má bohatou historii, kulturní dědictví a různorodou krajinu, což ji činí zajímavou destinací pro turisty.

Hlavním městem Mali je Bamako, které je nejen největším městem země, ale také jeho politickým, ekonomickým a kulturním centrem. Město nabízí rušné trhy, umělecké galerie a muzea, kde můžete objevovat malijskou kulturu a umění.

Mali je známé svou rozmanitou krajinou, zahrnující pouště, savany, řeky a pohoří. Jedním z nejznámějších míst v Mali je Saharská poušť, která pokrývá velkou část země. Toto území je fascinujícím místem pro dobrodružné výpravy a pozorování hvězd.

Kultura Mali je bohatá a tradiční. Místní lidé, včetně etnických skupin jako jsou Bambarové, Tuaregové a Dogonové, mají svou vlastní hudbu, tance, řemesla a rituály. Mali je také známé svou tradiční hudbou, jako je hudba na kora (hudební nástroj) a tam-tamy.

Historie Mali zahrnuje slavnou říši Mali, která byla v 14. a 15. století jednou z nejmocnějších říší v Africe. Tato říše byla známá svou bohatstvím a vlivem na obchod s solí a zlatem. Mali je také domovem UNESCO zapsaných památek, jako je město Timbuktu s jeho historickými mešitami a rukopisy.

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství v divoké přírodě, poznávání historie a kultury a setkání s tradičními etnickými skupinami, je Mali zajímavou destinací. Země nabízí možnosti pro poznávání unikátního životního stylu a tradic a pozorování ohromujících krajin. Mali je zemí, která vás zaujme svým jedinečným charakterem a pohostinnými obyvateli.

Mali - informace o destinacích

Mapa Mali - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám