Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Lotyšsko - informace

Hledáte zájezd do nádherného Lotyšska? Naše zájezdy do Lotyšska vám otevřou dveře do této pobaltské země, která zaujme svou bohatou historií, rozmanitými krajinami a kulturou. Lotyšsko je zemí, kde můžete prozkoumat starobylá města, ponořit se do přírody a ochutnat místní speciality. Lotyšsko, oficiálně Lotyšská republika, je fascinující země...

Informace o zemi Lotyšsko

Hledáte zájezd do nádherného Lotyšska? Naše zájezdy do Lotyšska vám otevřou dveře do této pobaltské země, která zaujme svou bohatou historií, rozmanitými krajinami a kulturou. Lotyšsko je zemí, kde můžete prozkoumat starobylá města, ponořit se do přírody a ochutnat místní speciality.

Lotyšsko, oficiálně Lotyšská republika, je fascinující země nacházející se v severovýchodní Evropě na pobřeží Baltského moře. Tato země má bohatou historii, rozmanitou přírodu a kulturu, která se táhne tisíce let zpět.

Hlavním městem Lotyšska je Riga, což je nejen hlavním politickým a ekonomickým centrem země, ale také jedním z největších a nejkrásnějších měst ve střední Evropě. Riga je známá svou historickou architekturou, včetně středověkých kostelů, krásných budov v art nouveau stylu a historického centra, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město nabízí také bohatou kulturní scénu, včetně muzeí, galerií a trhů, kde si můžete zakoupit tradiční lotyšské řemesla.

Lotyšsko je také proslulé svou krásnou přírodou. Země má rozsáhlé lesy, jezera a močály, což je ideální místo pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě. Národní park Gauja je oblíbeným cílem pro turisty a nabízí možnosti procházek, cyklistiky a pozorování ptáků. Lotyšské pobřeží Baltského moře je známé svými plážemi a možnostmi pro vodní sporty.

Kulturní scéna Lotyšska zahrnuje tradiční hudbu, tance a umění. Místní lidé jsou hrdí na svou kulturu a tradice, a to se odráží v různých festivalech a akcích po celý rok. Lotyšská hudba zahrnuje lidové písně a moderní žánry.

Historicky je Lotyšsko známé svým bojem za nezávislost a dlouhodobým vlivem různých kultur, včetně německé, švédské a ruské. To vše je viditelné v historických památkách, jako jsou hrady, muzea a historická města.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírodní krásy, je Lotyšsko skvělou destinací. Země nabízí mnoho možností pro poznávání a objevování, a to včetně procházek po malebných vesnicích, návštěvy historických památek a ochutnávání místních specialit. Lotyšsko je zemí, která vás okouzlí svým pohostinným prostředím a jedinečným kouzlem.

Lotyšsko - informace o destinacích

Mapa Lotyšsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám