Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Libye - informace

Hledáte zájezd do fascinující Libye? Naše zájezdy do Libye vám umožní objevit tuto tajemnou africkou zemi s bohatou historií a ohromujícími přírodními scenériemi. Libye je zemí, kde se střetávají starověké památky, pouštní krajina a pohostinní lidé.   Libye, oficiálně Libyjský stát, je fascinující zemí nacházející se na severu Afriky, při...

Informace o zemi Libye

Hledáte zájezd do fascinující Libye? Naše zájezdy do Libye vám umožní objevit tuto tajemnou africkou zemi s bohatou historií a ohromujícími přírodními scenériemi. Libye je zemí, kde se střetávají starověké památky, pouštní krajina a pohostinní lidé.

Libye, oficiálně Libyjský stát, je fascinující zemí nacházející se na severu Afriky, při pobřeží Středozemního moře. Tato země má rozmanitou krajinu, bohatou historii a kulturní dědictví, které sahá tisíce let zpět.

Hlavním městem Libye je Tripolis, které je nejen hlavním politickým a ekonomickým centrem země, ale také městem s bohatou historií. Ve městě najdete historické památky jako Tripoliská pevnost, antické římské lázně a krásné mešity. Staré město, známé jako Medina, je plné úzkých uliček, trhů a historických budov, což je skvělým místem pro procházky a objevování místní kultury.

Libye má také úchvatné přírodní krásy. Sahara, největší poušť na světě, zasahuje do jižní části země a nabízí možnost pro dobrodružství v dunách, poznávání oáz a sledování hvězd na jasném pouštním nebi. Pobřeží Středozemního moře je obklopeno nádhernými plážemi a modrými vodami, což je ideální místo pro odpočinek a vodní sporty.

Historické dědictví Libye zahrnuje archeologické naleziště Leptis Magna, které bylo v římských dobách významným městem a dnes je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Dalším důležitým místem je Sabratha, známé pro své antické divadlo a římské ruiny.

Libye je také bohatá na kulturu a tradiční hudbu. Místní kuchyně zahrnuje pokrmy jako couscous, harira (polévka) a různé druhy grilovaného masa. Místní lidé jsou známí svou pohostinností a přátelským přístupem k návštěvníkům.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci dobrodružství, historie a přírodní krásy, je Libye jedinečnou destinací. Země nabízí možnosti prozkoumávání rozmanité krajiny, poznávání bohaté historie a interakci s místními obyvateli, kteří budou ochotni sdílet svou kulturu a tradice.

Mapa Libye - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám