Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Fascinující plavba butikovou říční lodí po Mekongu hotel

Vychutnejte si nádherné scenérie řeky Mekong na této jedinečné plavbě ze Zlatého trojúhelníku v Thajsku do města Luang Prabang v srdci Laosu, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Poznejte nepřístupné úseky nejzajímavější řeky jihovýchodní Asie. Projděte se po trzích oplývajícími

1 zájezd od 143 990 Kč

Popis hotelu ?

Vychutnejte si nádherné scenérie řeky Mekong na této jedinečné plavbě ze Zlatého trojúhelníku v Thajsku do města Luang Prabang v srdci Laosu, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Poznejte nepřístupné úseky nejzajímavější řeky jihovýchodní Asie. Projděte se po trzích oplývajícími barvami a vůněmi a na vlastní kůži poznejte tradiční způsob života Laosanů. Odpočiňte si na palubě exkluzivní říční lodi a vychutnejte si nedotčenou přírodu podél mohutného horního toku Mekongu.  

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

  • jedna z nejpozoruhodnějších říčních plaveb na světě
  • oblast Zlatého trojúhelníku, kde se setkávají Thajsko, Myanmar a Laos.
  • jeskyně Pak Ou na Mekongu obsahující tisíce soch Buddhy
  • jedno z nejkrásnějších historických měst Asie Luang Prabang
  • nezapomenutelné dojmy z mohutné řeky Mekong, "matky vod"

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy s přestupem do Siem Reap

2.den VÍTEJTE V THAJSKU - BANGKOK
Přílet do Bangkoku, transfer do hotelu, individuální volno, nocleh.

3.den DEN V BANGKOKU
Snídaně. Čeká nás plnohodnotná prohlídka Bangkoku - fascinující metropole Thajska, ležícího v deltě řeky Chao-Praya. Navštívíme nejen chrám Wat Traimit v čínské čtvrti s unikátní sochou zlatého Buddhy vyrobenou z 5,5 t ryzího zlata, ale i chrámový komplex Wat Po s ikonickou sochou ležícího Buddhy. Ohromí vás bývalé sídlo thajských králů Grand Palace s chrámem Wat Phra Kaeo se sochou Smaragdového Buddhy a nevynecháme ani tradiční projížďku lodí po kanálech řeky Chao Phraya, vodní tepny města, během které uvidíte chrám Wat Arun i typická zákoutí Bangkoku. Návrat do hotelu.

4.den ZLATÝ TROJÚHELNÍK, NALODĚNÍ
Snídaně v hotelu, transfer na letiště, přelet do Chiang Raie, odjezd do jedinečné oblasti Zlatého trojúhelníku, kde se setkávají Thajsko, Myanmar a Laos. Návštěva Zlatého Buddhy v Sop Ruaku a muzea Opiové síně. Nalodění na exkluzivní butikovou říční loď. Slavnostní uvítací večeře, nocleh na lodi.

5.den VÍTEJTE V LAOSU
Snídaně, velkolepá plavba po mohutné řece Mekong na thajsko-laoskou hranici u města Huay Xay. Průjezd nádhernou a málo poznanou krajinou severního Laosu do vesnice Pak Tha, v průběhu plavby oběd. Výlet člunem po řece Namtha s návštěvou místní vesnice etnické menšiny Khmu. Plavba dále po proudu, večeře, nocleh na palubě.

6.den ÚŽASNÁ KRAJINA A ODLEHLÉ JESKYNĚ
Snídaně, plavba nejkrásnějšími scenériemi dosud nezkrocené řeky Mekong - kopce porostlé tropickou vegetací, dramatické skalní útvary a fascinující směs rychlých proudů a klidnějších úseků řeky. Průjezd oblastí, která je dostupná pouze po vodě. Relax na palubě včetně oběda a po zakotvení návštěva jedné z odlehlých vesnic této oblasti. Večeře a nocleh na palubě.

7.den JEDINEČNÁ JESKYNĚ PAK OU
Snídaně, návštěva slavné jeskyně Pak Ou s tisíci malých sošek Buddhy. Krátký trek džunglí do místní vesnice s prohlídkou palírny. Alternativně se do vesnice můžete pohodlně dostat také lodí. Slavnostní večeře formou barbecue v krásném prostředí na břehu řeky, nocleh na palubě.

8.den LUANG PRABANG - STAROBYLÉ MĚSTO MNICHŮ
Snídaně, příjezd do starého královského města Luang Prabang, bývalého královského hlavního města Laosu, které je nyní zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka městem k úžasnému a slavnému chrámu Wat Xieng Thong se střechou zdobenou zlatými taškami. Luang Prabang je protkán množstvím zachovalých chrámů a dodnes je kulturním a náboženským centrem Laosu. V průběhu dne určitě zahlédnete buddhistické mnichy v typickém oranžovém rouchu. V pozdním odpoledni návštěva posvátného vrcholu Phou Si s vyhlídkou na řeku Mekong a okolní majestátní hory. Procházka po promenádě podél Mekongu s možností individuální večeře, návrat na loď, nocleh.

9.den PROCESÍ MNICHŮ, VYLODĚNÍ
Právě svítá a v ulicích Luang Prabangu se vynořuje oranžový proud buddhistických mnichů, kteří se vydávají na svůj ranní pochod. Tiše procházejí ulicemi, zatímco místní obyvatelé jim přinášejí dary. Ještě před snídaní možnost se tohoto rituálu zúčastnit a následně navštívit tradiční ranní trh. Poslední snídaně na palubě lodi a rozloučení s posádkou, vylodění. Transfer na letiště k odletu.

10.den PŘÍLET PRAHA
Přílet Praha.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Vyberte
Termín Délka Doprava Strava a pokoje
20.10. - 29.10.2024 10 dní / 7 nocí letecky Praha dle programu
287 980 Kč za 2 dospělé
143 990 Kč za osobu
ZOBRAZIT

Plavby

Časy letu upřesníme na dotaz Celý popisek
Časy letu upřesníme na dotaz

Další používané názvy

  • Fascinující plavba butikovou říční lodí po Mekongu

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám