Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Laos - informace

Hledáte zájezd do Laosu, klidné a exotické země v jihovýchodní Asii, která láká svou poklidnou atmosférou, nádhernými chrámy a malebnými krajinami? Laos, známý jako "Země milionu slonů", nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevit bohatou kulturu a přírodu. Laos, známý jako „Země tisíců slonů“, je jedinečným kouskem jihovýchodní...

Informace o zemi Laos

Hledáte zájezd do Laosu, klidné a exotické země v jihovýchodní Asii, která láká svou poklidnou atmosférou, nádhernými chrámy a malebnými krajinami? Laos, známý jako "Země milionu slonů", nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevit bohatou kulturu a přírodu.

Laos, známý jako „Země tisíců slonů“, je jedinečným kouskem jihovýchodní Asie, který láká cestovatele svou bohatou kulturou, klidným životním stylem a úchvatnou přírodou. Tato země ležící na pomezí Thajska, Vietnamu, Kambodže, Číny a Barmy nabízí poutavé zážitky pro milovníky dobrodružství, historie a přírody.

Luang Prabang, bývalá královská hlavní město, je perla Laosu. Město, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je známé kláštery, chrámy a krásně zachovalou architekturou z koloniální éry. Monci v oranžových rouších, kteří se každé ráno sbíhají do ulic k almu (sbírání obživy), jsou charakteristickým pohledem tohoto města.

Vientiane, současné hlavní město, je odrazem spojení tradičních laoských prvků a moderního životního stylu. Zde můžete navštívit slavný That Luang, nejposvátnější buddhistický chrám v Laosu, a Provinciální muzeum, kde se dozvíte více o historii země.

Laos je také domovem několika národních parků a přírodních rezervací. Národní park Phong Nha-Ke Bang je známý pro své jeskyně a podzemní řeky, což přiláká dobrodruhy a milovníky dobrodružství. Krásné vodopády v Kuang Si Falls jsou také oblíbeným místem pro návštěvníky.

Laos je známý svou lahodnou kuchyní. Tradiční laoské pokrmy zahrnují klepnutou rybu, klepnutý drůbež, rýžové pokrmy a sladké dezerty. Laap, tradiční laoský salát, je oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí ochutnat místní kuchyni.

Celkově lze říci, že Laos je zemí klidu, přátelskosti a krásné přírody. Pro cestovatele nabízí možnost ponořit se do autentické kultury, objevovat klidná města a obdivovat přírodní scenérie, které se zdají být vytrženy z pohádky.

Laos - informace o destinacích

Mapa Laos - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám