Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Kypr - Paphos - informace

Hledáte zájezd do Pafosu? Toto krásné město na západním pobřeží Kypru je známé svými archeologickými nalezišti, nádhernými plážemi a příjemným středomořským klimatem. Zájezdy do Pafosu vás zavedou do destinace, kde se můžete těšit na historii, sluneční koupání a dovolenou v malebném prostředí. Pafos je známé svými archeologickými nalezišti, včetně Pafoských královských hrobek a mozaik v domě... Celý popis

Hledáte zájezd do Pafosu? Toto krásné město na západním pobřeží Kypru je známé svými archeologickými nalezišti, nádhernými plážemi a příjemným středomořským klimatem. Zájezdy do Pafosu vás zavedou do destinace, kde se můžete těšit na historii, sluneční koupání a dovolenou v malebném prostředí. Pafos je známé svými archeologickými nalezišti, včetně Pafoských královských hrobek a mozaik v domě Dionysa, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete procházet starým městem, obdivovat tradiční architekturu a navštívit historické památky.

Paphos je malebné přístavní město na jihozápadním pobřeží Kypru, které je známé svými historickými památkami, krásnými plážemi a klidnou atmosférou. Město Paphos bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO díky svým archeologickým nálezům a historii spojené s antickou mytologií.

Historický komplex Paphos, zahrnující archeologické naleziště a památky, je jedním z hlavních turistických lákadel. Zde můžete navštívit antické mozaiky, které zdobí římské vily, a odkazují na řeckou mytologii a historii. Mezi nejvýznačnější památky patří Archeologický park v Kato Paphos, kde se nachází Hlava Afroditky a královské hrobky z doby 4. století př. n. l. Přímo nad městem se nachází Odeon, starověké divadlo, kde se konají kulturní akce a koncerty.

Pláže v okolí Paphos jsou nádherné a nabízejí návštěvníkům možnost relaxace na slunci a koupání v teplém moři. Populárními plážemi jsou Coral Bay, Lighthouse Beach a Alykes Beach. Mnoho z nich je oceněno modrou vlajkou za čistotu a bezpečnost.

Paphos je také známý svým klidným prostředím a krásným přírodním okolím. Můžete si udělat výlety do hor Troodos a objevovat krásy kyperské krajiny. Turisté mohou navštívit také blízkou vesnici Tsada a zdejší vinařské chodníky.

Místní kyperská kuchyně nabízí řadu tradičních pokrmů, jako je souvlaki (grilované maso na špízu), kyperský salát, a meze (různé malé pokrmy), které můžete ochutnat v místních restauracích a tavernách.

Celkově vzato, Paphos je malebným městem na Kypru, které kombinuje historii, kulturu a krásné pláže. Tato destinace je ideální pro cestovatele, kteří hledají klidnou dovolenou s možností poznat bohatou kulturu a historii tohoto úchvatného ostrova.

Mapa Paphos - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám