Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Keňa - z Nairobi do Mombasy hotel

Keňa - z Nairobi do Mombasy Pro milovníky přírody, toužící objevovat bohatství a různorodost keňských národních parků plných zvěře.   Program zájezdu: 1. den úterý: ODLET Z PRAHY (VÍDNĚ) - NAIROBI Odlet z Prahy (Vídně) do Nairobi s přestupem. Po příletu přivítání anglicky hovořícím zástupcem

Popis hotelu ?

Keňa - z Nairobi do Mombasy
Pro milovníky přírody, toužící objevovat bohatství a různorodost keňských národních parků plných zvěře.
 
Program zájezdu:
1. den úterý:
ODLET Z PRAHY (VÍDNĚ) - NAIROBI
Odlet z Prahy (Vídně) do Nairobi s přestupem. Po příletu přivítání anglicky hovořícím zástupcem partnterské CK, který podá upřesňující informace k odjezdu a safari další den, a transfer do hotelu Sarova Panafric**** (či podobného). Nocleh se snídaní.
2. den středa:
NAIROBI - REZERVACE MASAI MARA
Po snídani (předpoklad v 08:00 hod) setkání s anglicky hovořícím profesionálním safari průvodcem. Transfer do rezervace Masai Mara. Cestou zastávka na vyhlídkovém bodě s úžasným panoramatickým výhledem na Velkou příkopovou propadlinu. Po příjezdu do rezervace transfer do Sarova Mara kempu (či podobného), ubytování a oběd. Odpoledne první safari v Masai Maře, světovém unikátu, kde lze mimo jiné pozorovat Velkou migraci pakoňů a zeber. Večer návrat do kempu, večeře a nocleh.
3. den čtvrtek:
REZERVACE MASAI MARA
Po drobném občerstvení v kempu tradiční ranní safari. V tuto denní dobu jsou zejména velké kočky nejvíce aktivní apři troše štěstí spatříte třeba lovící lvice. Návrat do kempu na pozdní snídani. Časna relaxaci a oběd. Odpoledne další safari v rezervaci. Vydáte se po stopách Velké pětky, kam řadíme slona, buvola, nosorožce, lva a levharta. Kromě nich tu potkáte mnoho dalších zástupců zvířecí říše, jako žirafy, zebry, pakoně, různé druhy antilop, a mnoho druhů zajímavých ptáků. Večeře a nocleh.
4. den pátek:
REZERVACE MASAi MARA - NP LAKE NAKuRu
Za úsvitu ranní safari v Masai Maře. Návrat do kempu na bohatou snídani, poté check out a transfer do NP Lake Nakuru. Odjezd do NP Lake Nakuru (včetně zastávek asi 5 hodin). Po příjezdu do parku transfer do Sarova Lion Hill lodže (či podobné). Oběd v lodži. Odpolední safari v parku, večeře a nocleh v lodži. NP Lake Nakuru je pojmenován podle stejnojmenného alkalického jezera, jehož rozloha se mění v závislosti na množství dešťů. Jezero je obklopeno savanami a akáciovými lesy, skálami a hustým pryšcovým porostem. Oblast jezera byla nejprve vyhlášena ptačí rezervací a v roce 1968 získala status národního parku. NP Lake Nakuru je jako jediný NP v Keni oplocen. To z důvodu, že se jedná o vládní rezervaci pro nosorožce. Žijí zde jak nosorožci bílí, kteří se rádi popásají na otevřených savanách, tak i nosorožci černí, kteří se ale raději zdržují ve skrytu husté buše. Můžeme zde pozorovat také růžové plameňáky a dalších cca 450 druhů různých ptáků, paviány, buvoly, zebry, pakoně, gazely, impaly, žirafy Rotchieldovy, leopardy a další.
5. den sobota:
NP LAKE NAKURU - NAIROBI - NP AMBOSELI
Tradiční ranní safari v NP Lake Nakuru. Návrat do lodže na snídani. Odjezd doNairobi, do slavné restaurace Carnivore, specializované na rožněná masa (vegetariánské manu možné). Po obědě odjezd do NP Amboseli. Večeře a nocleh v Amboseli Sopa lodži (či podobné).
6. den neděle:
NP AMBOSELI - NP TSAVO WEST
Časná snídaně. Dopolední safari v NP Amboseli, fotogenickém parku ležícím upaty nejvyšší hory Afriky - Kilimanjara. Uvidíte obrovská stáda slonů, kteří milujíkoupání v místních bažinách. Park nabízí dost potravy také pro žirafy, zebry adalší druhy antilop. S trochou štěstí tu potkáte i lvy, či gepardy. Návrat do lodže na oběd. Odpoledne přejezd do NP Tsavo West a safari v parku cestou do Voyager Ziwani kempu (či podobného). Večer příjezd do kempu, večeře, nocleh.
7. den pondělí:
NP TSAVO WEST - NP TSAVO EAST
Po časné snídani dopolední safari v NP Tsavo West s návštěvou slavnýchpramenů Mzima. V křišťálově čisté vodě se s oblibou koupou hroši, které můžetepozorovat z podvodní pozorovatelny. V západní části NP Tsavo můžete pozorovattaké buvoly, žirafy, různé antilopy a velké kočky. Po obědě přejezd do východní části parku Tsavo. Odpolední safari v NP Tsavo East. Ten jeslavný hlavně kvůli červenémuzabarvení místních slonů. Uvidíte i další druhy zvířat, včetně velkých koček. Večeře a nocleh v Satao kempu (či podobném).
8. den úterý:
P TSAVO EAST - MOMBASA - ODLET DO PRAHY (VÍDNĚ)
Po drobném občerstvení v kempu tradiční ranní safari v Tsavo East. Návrat do kempu na pozdní snídani. Check out a odjezd do Mombasy, ležící na pobřeží Indického oceánu. Odlet do Prahy (Vídně) s přestupem.Poznámka: v případě zájmu lze zajistit prodloužení zájezdu o pobyt na pláži, či různé volnočasové aktivity v Mombase (za příplatek, na vyžádání v CK).
9. den středa:
PŘÍLET DO PRAHY (VÍDNĚ)
Přílet do Prahy (Vídně).
 
Poznámka:
-
v minivanu na safari můžete být doplněni dalšími turisty (max. 7 osob/1 auto)
-
odjezd na safari z Nairobi je každou středu
-
doporučujeme si na cestu vzít skladné zavazadlo menších rozměrů,nejlépe cestovní tašku, nebo látkový kufr a nikoli velký skořepinový kufr
 
CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- letenku Praha - Nairobi a Mombasa - Praha s přestupem v nejnižších knihovacích třídách economy
- letištní taxy
- 1 x ubytování v Nairobi v hotelu Sarova Panafric**** se snídaní
- 6 x ubytování v lodžích a kempech dle programu s plnou penzí
- vstupy do národních parků a poplatky s tím spojené
- oběd v restauraci Carnivore v Nairobi
- transfery safari minivanem s otevírací střechou a garancí místa u okna
- anglicky hovořícího profesionálního průvodce během safari
- 1 l vody na osobu a den během safari
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- vízum do Keni pro osoby starší 16 let (včetně) $51 (nunto žádat elektronicky min. 4 dny před odletem, CK vyřizuje za poplatek 1.850,- Kč)
- spropitné místním průvodcům (doporučená výše 10 - 15,- USD/osoba/1 den)
- cestovní pojištění
- příplatky za letenky ve vyšších knihovacích třídách
- příplatek za jednolůžkový pokoj

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Keňa - z Nairobi do Mombasy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám