Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Kazachstán - informace

Hledáte zájezd do Kazachstánu, fascinující země v srdci střední Asie, která láká svou rozmanitostí a bohatou historií? Kazachstán je země kontrastů, kde se setkávají úchvatné pouště, horské hřbety a moderní městské oblasti. Kazachstán, rozlehlá země v střední Asii, je pozoruhodná svou ohromující krajinou, bohatou historií a rozmanitými kulturami...

Informace o zemi Kazachstán

Hledáte zájezd do Kazachstánu, fascinující země v srdci střední Asie, která láká svou rozmanitostí a bohatou historií? Kazachstán je země kontrastů, kde se setkávají úchvatné pouště, horské hřbety a moderní městské oblasti.

Kazachstán, rozlehlá země v střední Asii, je pozoruhodná svou ohromující krajinou, bohatou historií a rozmanitými kulturami. Tato země, která je největší vnitrozemskou zemí na světě, zaujímá území od Kaspického moře až k Altajským horám, nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na Střední Asii.

Astana, nynější hlavní město, přejmenovaná na Nur-Sultan, je architektonickým zázrakem s moderními mrakodrapy, jako je Baiterek Tower, který nabízí úchvatný výhled na město. Almaty, bývalé hlavní město, je kulturním centrem země s uměleckými galeriemi, muzei a bohatou hudební scénou.

Kazachstán je známý svou úchvatnou přírodou. Grandiózní pohoří Altajských hor nabízí nádherné výhledy, prastaré lesy a divokou řeku Ili. V národním parku Charyn Canyon můžete prozkoumat krásné kaňony, podobné těm v Coloradu. Jezero Kaindy, známé také jako „podvodní les“, je tajemným místem s podvodními stromy, které tvoří jedinečnou krajinu.

Kazachstán je rovněž domovem Velkého stepního jezera, jednoho z největších sladkovodních jezer na světě, které je obýváno mnoha druhy ptáků a dalšími živočichy. Stepní krajina nabízí pohled na divokou přírodu, nomády a pastviny, což je pohled do tradičního kazachstánského života.

Kazachstán má bohatou historii, která sahá tisíce let zpět. Mausoleum Khoja Ahmeda Yasawiho v Turkestanu, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je mistrovským dílem středoasijské architektury. Velký hedvábný šlak, historická obchodní cesta, prochází i touto zemí, což znamená, že zde najdete mnoho starobylých karavan sarají a obchodních center.

Kazachstán je známý svou pohostinností. Tradice hostiny jsou důležitou součástí kazašské kultury, a návštěvníci jsou často vítáni teplým přijetím a chutnými pokrmy, jako jsou plov (kazachstánský pilaf), manty (dumplings) a kumys (fermentované kůzelné mléko).

Celkově lze říci, že Kazachstán je fascinující zemí s bohatou historií, ohromujícími přírodními krásami a pohostinnými lidmi. Pro dobrodružné cestovatele nabízí nekonečné možnosti pro objevování a poznávání kultury Střední Asie.

Kazachstán - informace o destinacích

Mapa Kazachstán - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám