Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Katar - informace

Hledáte zájezd do Kataru, fascinující země na Blízkém východě, která spojuje moderní luxus s bohatou kulturou a tradicemi? Katar, známý jako bohatý stát díky těžbě ropy, láká návštěvníky svými impozantními stavbami, jako je známá budova The Pearl-Qatar, která hostí obchody, restaurace a luxusní hotely. Katar, bohaté a moderní království...

Informace o zemi Katar

Hledáte zájezd do Kataru, fascinující země na Blízkém východě, která spojuje moderní luxus s bohatou kulturou a tradicemi? Katar, známý jako bohatý stát díky těžbě ropy, láká návštěvníky svými impozantními stavbami, jako je známá budova The Pearl-Qatar, která hostí obchody, restaurace a luxusní hotely.

Katar, bohaté a moderní království nacházející se na východním pobřeží Arabského poloostrova, je země, která kombinuje bohatou historii, luxusní životní styl a futuristickou architekturu. Od pouští po písečné pláže, od tradičních trhů po luxusní obchodní centra - Katar nabízí pestré zážitky pro cestovatele.

Hlavní město Dauhá je moderní metropolí, kde se setkává tradiční arabská kultura s moderním životním stylem. Město je plné impozantních mrakodrapů, luxusních hotelů, uměleckých galerií a exkluzivních restaurací. Místní trhy, jako Souq Waqif, nabízejí autentický pohled na tradiční arabský život s množstvím barevných stánků nabízejících koření, textilie a řemeslné výrobky.

Katar je znám svými luxusními letovisky a písečnými plážemi. Pláže na poloostrovu Katarského zálivu jsou ideálním místem pro odpočinek, slunění a vodní sporty. Místní letoviska nabízejí prvotřídní služby, bazény s výhledem na moře a wellness centra.

Katar je také znám svou futuristickou architekturou. Iconic Pearl je luxusní umělý ostrov s nádhernými vilami a apartmány. Museum of Islamic Art je architektonický skvost navržený I. M. Peim a domovem bohaté sbírky uměleckých děl z islámského světa.

Navzdory modernímu vzhledu je Katar také pevně spojen s tradičními hodnotami a kulturou. Kulturní dedičství je patrné v náboženských stavbách, jako je Grand Mosque, a v tradicích jako je falconry (lov sokolů) a perlový rybolov, které jsou stále součástí každodenního života místních obyvatel.

Celkově lze říci, že Katar je zemí kontrastů, kde se setkává bohatá historie s moderním životním stylem. Pro cestovatele nabízí kombinaci luxusu, kultury a pohostinnosti, což dělá z Kataru jedinečné a fascinující místo k návštěvě.

Katar - informace o destinacích

Mapa Katar - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám