Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Podivuhodná Kambodža a Singapur hotel

Podivuhodná Kambodža a Singapur Skvělá kombinace poznání a odpočinku u moře. Kambodža ještě není zasažená masovou turistikou a naše 20 letá zkušenost je na místě znát Zkušení místní průvodci a zkušený česky mluvící průvodce Program zájezdu: Den 1. Odlet z Prahy do Singapuru Den 2. Singapur Velmi

Popis hotelu ?

Podivuhodná Kambodža a Singapur
  • Skvělá kombinace poznání a odpočinku u moře.
  • Kambodža ještě není zasažená masovou turistikou a naše 20 letá zkušenost je na místě znát
  • Zkušení místní průvodci a zkušený česky mluvící průvodce
Program zájezdu:
Den 1.
Odlet z Prahy do Singapuru
Den 2.
Singapur
Velmi brzy ráno přílet do Singapuru, celní a pasové odbavení - setkání s průvodcem a okružní jízda po Singapuru (cca 3,5 hodiny) - návrat na letiště a odlet do Siem Reapu - přílet do Kambodže - celní a pasové odbavení a transfer do hotelu. Cesta byla dlouhá a únavná, je třeba si odpočinout.
Den 3.
Angkor Wat
Po snídani zahájíte dopolední průzkum Angkor Watu místním remokem (podobným ,,tuk tuk").
Chrám, postavený ve 12. století za vlády krále Suryavarmana II., byl postaven tak, aby symbolizoval horu Meru, posvátnou horu v buddhismu považovaná za centrum všech fyzických, metafyzických a duchovních vesmírů. Samotný chrám je pokrytý kamennými řezbami a chrám zdobí více než 2000 tanečníků Apsara. Angkor Wat je národem tak uctíván, že Kambodža je jedinou vlajkou na světě s budovou - a tou budovou je Angkor Wat.
Do hotelu se vrátíte v době oběda a odpoledne máte volno pro procházku městem.
Večer si užijte uvítací večeři v restauraci Marum. Marum se nachází v nádherném dřevěném domě s prostornou zahradou a nabízí vítěznou směs kreativní místní kuchyně a je pojmenován po Moringě neboli ,,stromu života". Návštěvy poskytují nejen neuvěřitelný kulinářský zážitek, ale také pomáhají budovat nový život pro studenty, kteří tam trénují! Jsou součástí skupiny restaurací zaměřených na odborné vzdělávání Tree Alliance a poskytují místním dětem ulice a znevýhodněným mladým lidem vstup do odvětví pohostinství.
Den 4.
Siem Reap a okolí a další část Angkor Watu
Zažijte dnes chrámy Angkoru jiným způsobem - na kole.
Brzy ráno po snídani vás ,,remork" vyzvedne v hotelu a odveze na okraj města do půjčovny kol. Převezmete si kola a vyrazíte do historického parku. Část historického parku, nazývaná Ta Prohm - prastarý hinduistický chrám, který pohltila džungle, bude vašim prvním cílem. Chrám byl z velké části zachován ve stavu, v jakém byl znovuobjeven - stromy prorůstají jednotlivé stavby. Je to jedno z nejmalebnějších míst Kambodži.
Na kole se posuneme dál, až do posledního hlavního města Velké khmerské říše, do Angkor Thom. Toto město je obehnáno 8 m vysokou zdí. Vstupte do města starobylou jižní bránou, impozantní kamennou bránou vytesanou slony a čtyřmi obřími tvářemi. Na každé straně vstupní cesty stojí řada 54 bohů nebo démonů. A ti drží posvátného hada Naga. Vjedete do města a na kole přesně do centra, kde se nachází chrám Bayon. Toto mistrovské dílo z 12. století je studiem vznešenosti a je dobře známé pro své množství věží s tajemnými tvářemi představujícími Buddhu.
Den ale ještě nekončí! Odevzdáte kola a autem se přesunete do Kbal Spean, jednoho z nejstarších hinduistických poutních míst v Kambodži. Zde na vás bude čekat luxusní piknikový oběd a poté se vydáte na krátký 3 km dlouhý trek do kopce hustou džunglí, který vás odmění ,,řekou 1000 lingů" s pozoruhodnými kamennými rytinami hinduistických bohů, zvířat a dalších symbolů. v korytě řeky. V období dešťů si můžete užít osvěžující koupel ve vodopádu, který je u místních rodin mimořádně oblíbený. Upozorňujeme, že trek je poměrně nenáročný, ale vzhledem k tomu, že jde do kopce a po nerovném terénu, je vhodný opravdu jen pro klienty s dobrou kondici a není vhodný pro klienty s pohybovými problémy.
Poslední zastávkou je ,,klenot" oblasti Angkor, krásný chrám Banteay Srei. Takzvaná ,,Citadela žen" zůstává nejzachovalejším chrámem v Kambodži. Zobrazuje některé z nejlepších příkladů klasického khmerského umění, protože tento malý chrám je známý svými skutečně pozoruhodnými jemnými basreliéfy. Banteay Srei je unikátní v tom, že je postaven z růžového pískovce, který není nikde jinde v Angkoru k vidění.
Den 5.
Venkov v okolí Siem Reapu
Dnes další dlouhý den, ale úplně z jiného soudku. Dnes se podíváme na kambodžský venkov, do malé vesnice Ta Brak - cca 25 minut za městem. Tentokrát si vezmete snídani s sebou v balíčku a nebude to snídaně jen pro vás. Ve vesnici zajdeme k vesničanům domů a podělíme se s nimi o naši snídani. Pro vesničany je to tak trochu svátek a pro nás je to setkání s reálnou kambodžskou vesnicí.
Vesnický život je tu stále spojený s mnoha řemesly - vesničané musí co nejvíce soběstační - podle sezón se můžeme seznámit s činnostmi, jako je sázení rýže, pletení doškových střech, sázení nebo sklizeň zeleniny, výroba pastí na ryby atd. Každá prohlídka bude jiná a aktivity budou záviset na ročním období, rodině a potřebách místní vesnice. Okolní krajina s rýžovými poli a cukrovými palmami je pro Kambodžu velmi typická.
Dopoledne zakončíte u místní pagody, kde na vás čeká speciální vodní požehnání buddhistickými mnichy.
V poledne se vrátíme do města, do hotelu a budeme mít volno. Fakultativní výlety najdete v podrobném programu.
Den 6.
Přelet k moři
Po snídani si dopřejte chvilku volna k samostatné návštěvě Starého trhu. Trh u řeky má desítky stánků se suvenýry, které nabízejí poměrně širokou škálu suvenýrů. Na protější straně tržnice se nacházejí předměty, které zajímají především místní obyvatelé, a také desítky malých stánků s občerstvením, které nabízejí různá levná místní jídla, která mohou lákat hygienicky a gastronomicky dobrodružné návštěvníky. Centrální ulička, kde se prodává ovoce, zelenina a maso, je barevná a velmi fotogenická. Stará tržnice je také důležitým orientačním bodem, protože v oblasti je několik restaurací, hotelů, barů a obchodů.
Kolem poledne se přesuneme na letiště a odletíme směrem na jih do pobřežního města Sihanoukville. Po příletu přímý transfer do hotelu u moře
Den 7. až 11.
Pobyt u moře
Den 12.
Od moře do Phnom Phenu
Přejezd od moře do Phon Phenu trvá cca 3,5 hodiny, takže ráno není kam spěchat. Před polednem odjedete od pláže. Po příjezdu do města se ubytujete a máte volný večer
Den 13.
Phnom Phen a odlet domů
Dopoledne si prohlédneme město a v poklidu se připravíme na odlet do Singapuru a do Evropy
Den 14.
Přílet do Prahy

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Podivuhodná Kambodža a Singapur

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám