Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Kambodža - informace

Hledáte zájezd do fascinující Kambodže, země bohatá na historii, kulturu a jedinečné památky? Nabízíme nezapomenutelné zájezdy do Kambodže, které vám umožní objevovat skryté poklady této úchvatné destinace. V naší široké nabídce zájezdů do Kambodže si každý najde to své - od impozantních chrámů Angkor Wat až po malebné vesnice na jezeře Tonlé...

Informace o zemi Kambodža

Hledáte zájezd do fascinující Kambodže, země bohatá na historii, kulturu a jedinečné památky? Nabízíme nezapomenutelné zájezdy do Kambodže, které vám umožní objevovat skryté poklady této úchvatné destinace. V naší široké nabídce zájezdů do Kambodže si každý najde to své - od impozantních chrámů Angkor Wat až po malebné vesnice na jezeře Tonlé Sap, kde můžete zažít autentický kambodžský život.

Kambodža, nádherná země v jihovýchodní Asii, je známá svými úchvatnými chrámy, bohatou historií, pohostinnými lidmi a malebnými přírodními scenériemi. Ležící mezi Thajskem, Laosu, Vietnamem a Zálivem thajského království, Kambodža je zemí kontrastů, kde se setkává tradiční a moderní život.

Angkor Wat, největší chrámový komplex na světě, je ikonickým symbolem Kambodže. Tento majestátní chrám, postavený v 12. století, je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahuje tisíce turistů každý rok. V okolí Angkor Wat se nachází mnoho dalších starověkých chrámů, jako je Angkor Thom, Ta Prohm a Banteay Srei, které jsou svědky bohaté historie a architektonického mistrovství starých Khmerů.

Kambodža má také rozmanité přírodní krásy. Jezero Tonlé Sap, největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii, je domovem mnoha vesnic postavených na vodě a exotických druhů ptáků. Národní parky, jako je Preah Monivong Bokor, nabízejí krásné horské scenérie, vodopády a možnosti pro trekking.

Hlavní město Phnom Penh je pulzujícím městem, které kombinuje moderní architekturu s tradičními chrámy a paláci. Tuol Sleng Genocide Museum a Choeung Ek Killing Fields jsou místy paměti, která připomínají temnou éru Kambodže za vlády Khmer Rouge.

Kambodža je také známá svou bohatou kulturou a tradicemi. Tradiční tance, jako je Apsara, jsou známé svou elegantností a symbolikou. Kambodžská kuchyně, s použitím čerstvých bylin a koření, nabízí vynikající pokrmy, jako je amok (kořeněné rybí nebo kuřecí curry) a lok lak (hovězí pokrm s pepřovou omáčkou).

Celkově lze říci, že Kambodža je fascinující zemí s bohatou historií, úchvatnými památkami a pohostinnými lidmi. Pro cestovatele nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat krásy starověkých chrámů, rozmanité přírodní scenérie a poznat bohatou kulturu této úžasné země.

Mapa Kambodža - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám