Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Jordánsko - informace

Hledáte zájezd do fascinujícího Jordánska, země bohaté historie a překrásné přírody? Nabízíme nezapomenutelné zájezdy do Jordánska, které vám umožní objevovat skryté poklady této úchvatné destinace. V naší široké nabídce zájezdů do Jordánska si každý najde to své - od úchvatných skalních měst, jako je Petrá, až po nekonečné pouště Wadi Rum, kde...

Informace o zemi Jordánsko

Hledáte zájezd do fascinujícího Jordánska, země bohaté historie a překrásné přírody? Nabízíme nezapomenutelné zájezdy do Jordánska, které vám umožní objevovat skryté poklady této úchvatné destinace. V naší široké nabídce zájezdů do Jordánska si každý najde to své - od úchvatných skalních měst, jako je Petrá, až po nekonečné pouště Wadi Rum, kde se setkáváte s krásou pusté krajiny pod oblohou plnou hvězd.

Jordánsko, malebná země v Blízkém východě, nabízí návštěvníkům bohatou směsici historie, kultury a úchvatné přírodní krásy. Ležící na rozhraní Asie a Afriky, Jordánsko je známé svými archeologickými poklady, krásnou pouští, nádhernými skalnatými útesy a pohostinnými lidmi.

Petra, starověké město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejslavnějších turistických cílů na světě. Město bylo vytesáno do červených skalních stěn a je známé monumentální stavbou Al-Khazneh (Pokladnice), která je symbolem Jordánska. Petra nabízí také mnoho dalších archeologických památek, jako je město s hrobkami a chrámy, které jsou tichými svědky starodávných civilizací.

Wadi Rum, rozlehlá poušť známá také jako "dolina měsíce", je místo nádherných skalnatých útesů, písečných dun a nekonečné pouštní krajiny. Návštěvníci mohou podnikat safari na velbloudech, horolezectví na skalách nebo se jednoduše potápět do ticha a krásy pouště.

Jordánsko je také známé Mrtvým mořem, nejnižším bodem na Zemi. S jeho extrémně vysokým obsahem soli a minerálům je Mrtvé moře jedním z nejuzdravujících míst na světě. Koupání v jeho slaných vodách je unikátním zážitkem, protože návštěvníci mohou plavat na hladině bez úsilí díky vysokému obsahu soli.

Amán, hlavní město Jordánska, je moderním městem s tradičními kořeny. Mezi jeho zajímavosti patří amfiteátr, archeologické muzeum a královský palác. Město nabízí také bohatý noční život, tradiční trhy a lahodné jídlo, jako je mansaf (tradiční jordánské jídlo s jehněčím masem, rýží a jogurtem).

Jordánská kuchyně je chutná a pestrobarevná, zahrnuje pokrmy jako je falafel, hummus, baklava a tradiční čaj s mátou.

Celkově lze říci, že Jordánsko je zemí s bohatou historií, úchvatnou přírodou a pohostinnými lidmi. Pro cestovatele nabízí jedinečný pohled na starodávné civilizace, úžasnou poušť a unikátní zážitky.

Jordánsko - informace o destinacích

Mapa Jordánsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám