Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

To nejlepší z Neapole + Amalfinské pobřeží + Capri (letecky z Prahy) hotel

Starobylá Neapol, malebná městečka na Amalfi, Modrý ostrov... Vyrážíme k břehům Tyrhénského moře. Dáte si nejlepší italskou pizzu a rozhlédnete se z hradu Castel Nuovo na Neapol. Zastavíte se v Positanu, objevíte historické Ravello, krásy Amalfi i ostrova Capri. A scenérie z Monte Solaro či

Popis hotelu ?

Starobylá Neapol, malebná městečka na Amalfi, Modrý ostrov... Vyrážíme k břehům Tyrhénského moře. Dáte si nejlepší italskou pizzu a rozhlédnete se z hradu Castel Nuovo na Neapol. Zastavíte se v Positanu, objevíte historické Ravello, krásy Amalfi i ostrova Capri. A scenérie z Monte Solaro či Augustovy zahrady vás dostanou. Cestujte pro radost a poznávejte skryté perly jižní Itálie!
 
Program zájezdu:
1. DEN
Pondělí 5. června:
Odlet z Prahy do Neapole.  Po příletu do Neapole bude následný program pokračovat v souvislosti s letovým řádem.
2. DEN
Úterý 6. června:
Dnes prozkoumáme Neapol a její skrytá zákoutí. Při našich toulkách nevynecháme Vaječný hrad, rezidenci Castel Nuovo nebo jednu z nejkrásnějších nákupních pasáží světa.  Po snídani vyrazíme k hradu Castel Nuovo, který sloužil jako královská rezidence. Odtud se vydáme do centra Neapole, kde po cestě uvidíme a nahlédneme do jedné z nejkrásnějších nákupních pasáží světa Galeria Umberta I., vedle které bylo postaveno i známé divadlo San Carlo.  Projdeme se až k náměstí Piazza del Plebiscito, kde se nachází na jedné straně krásný královský palác Palazzo Reale di Napoli a na druhé straně kostel San Francesco di Paola. Kolem pobřeží se projdeme k Vaječnému hradu (Castel dell'Ovo) a poté vyrazíme do starší části Neapole, kde už visí typické šňůry s prádlem a život je tam mnohem rušnější.
3. DEN
Středa 7. června:
Čekají nás krásy Amalfinského pobřeží… Poznáme malebné Positano, poté Ravello s jeho zahradami a kavárničkami, kterým neodoláte. A těšte se i na Amalfi, kde foťáky rozhodně nedáte z ruky.   Po snídani vyrazíme za krásami Amalfinského pobřeží, které je od roku 1997 součástí seznamu UNESCO. Pobřeží je dlouhé přibližně 40 kilometrů a nabízí moře, historii, nakupování či turistiku. Naší první zastávkou bude Positano, které je nejzápadnějším bodem Amalfinského pobřeží. Zde se zastavíme pouze na chviličku, pokocháme se krásnými výhledy a vydáme se dále po pobřeží. Dojedeme do Ravella. Toto historické město je vystaveno na svazích hor, které prudce klesají k břehům Tyrhénského moře. Ravello má úžasné zahrady, krásné výhledy na celé Amalfinské pobřeží a příjemné kavárny, ve kterých si člověk může odpočinout. Hlavním centrem je náměstí Piazza Duomo, kde také stojí katedrála z 11. století. Poslední zastávkou bude populární městečko Amalfi. Jeho největším lákadlem jsou krásná panoramata okolí s průzračnou vodou. Středobodem města je náměstí Duomo s katedrálou San Andrea, ke které vedou monumentální schody. Projdeme se po okolí a večer zakončíme úžasnou italskou večeří.
4. DEN
Čtvrtek 8. června:
Vydáme se na Capri. Užijeme si Augustovy zahrady i výhled na serpentinu Via Krupp. Pak zamíříme do Anacapri, odkud se lze vyvézt lanovkou na horu Monte Solaro a rozhlédnout se na celý ostrov. Ráno se vydáme trajektem na ostrov Capri. Užijeme si asi půlhodinovou plavbu a vystoupíme v přístavu na Capri. Ostrov je perlou Neapolského zálivu a říká se, že je nejkrásnějším ostrovem na světě.  Z přístaviště vede lanovka do centra města Capri, kde stojí kostel San Stefano a také věž s hodinami. V centru najdete i nespočet obchůdků, restaurací a také terasy s úžasnými výhledy. Odtud se vydáme do Augustových zahrad. Zahrady jsou plné krásných květin, stromů, soch a je odtud pěkný výhled na serpentinu Via Krupp, která je bohužel veřejnosti uzavřena. Na druhé straně ostrova se nachází město Anacapri, jehož nejznámější stavbou je barokní kostel sv. archanděla Michaela a zajímavá je také lanovka, která vede na horu Monte Solaro. Pro pěší je možnost si projít Fénické schody, jež byly postaveny, aby spojily výše postavené Anacapri s Capri. Prozkoumáme krásné uličky i přírodu a poté se vydáme zpátky do Neapole.
5. DEN
Pátek 9. června:
Přesun na letiště v Neapoli a odlet dle letových řádů zpět do Prahy. 
 
Ubytování:
ubytování ve 3* hotelu
 
Stravování:
snídaně formou bufetu (klasická sladká italská snídaně)
 
Informace:
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • To nejlepší z Neapole + AMALFINSKÉ POBŘEŽÍ + CAPRI (letecky z Prahy)

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám