Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Řím nejen na víkend - letecký zájezd s průvodcem hotel

ANDĚLSKÝ HRAD - BOCCA VERITA - FONTÁNA DI TREVI - ŠPANĚLSKÉ NÁM. - VATIKÁNSKÁ MUZEA - BAZILIKA SV. PETRA - ZÁTIBEŘÍ - KOLOSEUM - FORUM ROMANUM - PANTHEON - PIAZZA NAVONA   Program zájezdu: 1. DEN Transfer z Brna do Vídně (zdarma), odlet z Vídně do Říma. Transfer do hotelu, ubytování. Dle času

1 zájezd od 17 970 Kč

Popis hotelu ?

ANDĚLSKÝ HRAD - BOCCA VERITA - FONTÁNA DI TREVI - ŠPANĚLSKÉ NÁM. - VATIKÁNSKÁ MUZEA - BAZILIKA SV. PETRA - ZÁTIBEŘÍ - KOLOSEUM - FORUM ROMANUM - PANTHEON - PIAZZA NAVONA
 
Program zájezdu:
1. DEN
Transfer z Brna do Vídně (zdarma), odlet z Vídně do Říma. Transfer do hotelu, ubytování. Dle času příletu první seznámení s Římem.
2. DEN
Po snídani odjezd metrem do centra a návštěva Andělského hradu, v němž je dnes muzeum obrazů i zbraní. Z horní terasy hradu je krásný pohled na Řím i Vatikán. Dále pěší procházka přes řeku Tiberu po Andělském mostě a přes jednu z hlavních tříd Corso Vittorio Emanuele oblastí s mnoha krásnými paláci návrat k řece Tibeře a mostu Garibaldi. Pokračování přes Tiberský ostrov a po nejstarším římském mostě Ponte Fabricio na náměstí Piazza della Bocca Verita ke kostelu Panny Marie Cosmedin, v jehož atriu se nachází slavná Ústa pravdy. Volno k procházkám a posezením v centru Říma. K večeru pokračování prohlídky centra Říma, pěší procházka k největší a nejslavnější barokní fontáně Říma - Fontána di Trevi, na Španělské náměstí a jeho slavné barokní Španělské schody a další místa moderního římského života s příjemnými posezeními a zákoutími. Návrat metrem na hotel.
3. DEN
Celodenní návštěva nejmenšího svrchovaného státu – Vatikánu. Dopoledne prohlídka Vatikánských muzeí – největších muzeí na světě, Sixtinské kaple s Michelangelovým Posledním soudem a dalších sálů věnovaných významným italským malířům, antickým sbírkám, vatikánské knihovně, obrazárně aj. Odpoledne prohlídka náměstí sv. Petra s obrovskými kolonádami z 284 dórských sloupů zdobenými 140 sochami svatých, egyptským obeliskem dovezeným do Říma Caligulou a zejména s největším křesťanským kostelem na světě, bazilikou Sv. Petra. Tento kostel byl založen ve 4. stol. na místě hrobu apoštola Petra a na jeho výzdobě se postupně podíleli umělci jako Bramante, Raffael, Michelangelo a další. Možnost výstupu na kopuli baziliky s krásnou vyhlídkou. Večer návštěva kouzelné bohémské čtvrti Zátibeří s neopakovatelnou atmosférou. Návrat metrem na hotel.
4. DEN
Po snídani odjezd metrem do centra Říma, pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská: Koloseum – nejkrásnější a největší dochovaná stavba antického Říma, Forum Romanum s pozůstatky paláců, chrámů, tržnice, divadla i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1. – 4. stol., Po prohlídce volno k posezením, nákupům a užití si atmosféry dnešního Říma. K večeru dokončení procházky: Pantheon – nejlépe zachovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, Piaza Navonna – typické římské náměstí zdobené třemi nádhernými fontánami. Večer návrat metrem do hotelu.
5. DEN
Celodenní volno v Římě k individuálním návštěvám dalších muzeí, nákupům a procházkám. Individuálně možnost fakultativního výletu příměstskou dopravou k moři do Ostie (cca 1hod cesty, archeologická zóna, koupání, cca 10 € ) nebo individuálně vlakem do Florencie (cca 1,5 hod cesty, cca 100€ ), či do Neapole (cca 1,25 hod cesty, cca 90€ ).
6. DEN
Ráno transfer na letiště a odlet z Říma do Bratislavy. Transfer do Břeclavi a do Brna (zdarma).

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Vyberte
Termín Délka Doprava Strava a pokoje
27.09. - 02.10.2024 6 dní / 5 nocí letecky Vídeň snídaně
2 typy pokojů » Dvoulůžkový pokoj
Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
35 940 Kč za 2 dospělé
17 970 Kč za osobu
ZOBRAZIT

Poznávací

Doprava: Doprava do Říma a zpět je zajištěna leteckou společností Ryanair z.. Celý popisek
Doprava:
Doprava do Říma a zpět je zajištěna leteckou společností Ryanair z Vídně.
Předpokládaný letový řád bude specifikován později.

Cena zahrnuje:
o leteckou přepravu Vídeň - Řím - Vídeň
o letištní taxy a odbavení letu s příručním zavazadlem
o transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
o transfer Brno - Vídeň - Brno
o 5x ubytování ve 3-4* hotelu se snídaní
o služby průvodce

Cena nezahrnuje:
o jednolůžkový pokoj 4.900 Kč
o odbavení zavazadla do 20 kg (1 kus/os/pobyt) Nutno nahlásit při zakoupení zájezdu. 1.800 Kč
o kabinové zavazadlo na palubu do 10 kg o rozměrech max. 55 cm x 40 cm x 20 cm: 1.500 Kč / zavazadlo / oba směry letu
o doprava v Římě cca 20 EUR/os/pobyt
o pobytová taxa cca 6 EUR/os/noc (platba v hotelu)
o komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
o připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 70 EUR.

Další používané názvy

  • Řím nejen na víkend - letecký zájezd s průvodcem

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám