Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Adventní Neapol + Pompeje (letecky z Prahy) hotel

Nejlepší pizza, proslulé betlémy, smyslná jižanská atmosféra... Ano! To je předvánoční Neapol. Objevíte výjimečná architektonická díla, zaposloucháte se do vánočních melodií na Piazza del Plebiscito a projdete se utajenými zákoutími. Budete obdivovat originální práci místních řemeslníků a vychutnáte

Popis hotelu ?

Nejlepší pizza, proslulé betlémy, smyslná jižanská atmosféra... Ano! To je předvánoční Neapol. Objevíte výjimečná architektonická díla, zaposloucháte se do vánočních melodií na Piazza del Plebiscito a projdete se utajenými zákoutími. Budete obdivovat originální práci místních řemeslníků a vychutnáte si výhledy ze slavných Pompejí. Dopřejte si advent v Itálii - zažijte kouzlo vánoční Neapole!
 
Program zájezdu:
1. DEN
Středa 14. prosince:
Po příletu do Neapole se ubytujeme, program v závislosti na letových řádech.     Můj největší zážitek: Pomeje - jejich neopakovatelnou až mrazivou krásu. V době vánoční téměř liduprázdné! – Jitka Dohnalová
2. DEN
Čtvrtek 15. prosince:
Dopolední výlet do přilehlých Pompejí, které patří na seznam světového dědictví UNESCO. Odpolední program ve staré části Neapole a vyhlídka z pahorku Vomeru na Neapolský záliv.  Ráno pojedeme autobusem do Pompejí. Pompeje byly zasypány při výbuchu Vesuvu v roce 79 a díky tomu zůstalo město zakonzervováno do dnešních dnů. Rozsáhlý archeologický park nabízí k vidění například tehdejší místní lázně, divadla, ale i celou řadu zachovalých nástěných maleb tzv. fresek. Zde budeme mít dostatek času na prohlídku a případně společný oběd. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Neapole. Vydáme se na vyhlídku k hradu San Elmo, odkud je nádherný výhlet na Neapolský záliv. Zastavíme se v tržní čtvrti Pignasecca a projdeme si starou Neapol – Gesú Nuovo, bazilika Santa Chiara nebo San Domenico. 
3. DEN
Pátek 16. prosince:
Dnes nás čeká středověký kostel San Lorenzo Nuovo a Duomo San Gennaro. Následovat bude návštěva ulice Via San Gregorio Armeno plná řemeslných dílen s tradičními neapolskými betlémy, které jsou zde již po generace. Po snídani se vypravíme k San Lorenzo Nuovo, který patří k nejvýznamnějším středověkým kostelům v Neapoli. Vydáme se k dómu San Gennaro, velké třílodní bazilice se spoustou hýřivé výzdoby s několika kaplemi, které každého oslní. Za prohlídku zde stojí především Cappella di San Gennaro, klenot neapolského barokního umění. Údajně se zde také zpravidla třikrát do roka znovu zkapalňuje krev neapolského patrona. Zbývající čast dne si projdeme například nejznámější vánoční ulicí Via San Gregorio Armeno, proslulou neapolskými betlémy. Můžete zde nejen obdivovat, ale si i zakoupit předměty nebo díla místních řemeslníků. Najdete zde nejen betlémy, ale i figurky slavných italských či zahraničních umělců, sportovců nebo politiků.  Večer návrat na hotel. 
4. DEN
Sobota 17. prosince:
V dopoledních hodinách navštívíme rozsáhle neapolské podzemní prostory. Vydáme se do historického centra. Budeme obdivovat památky různých stylů a období, a to vše v magické atmosféře a záři vánočních světel.  Neapol je známá podzemními chodbami a jeskyněmi, které zde budovali již staří Římané. V moderní době používali chodby především civilisté v období válek nebo neapolská mafie k uschování nelegálního zboží. Tunnel Borbonico je z velké části zpřístupněn návštěvníkům a rozhodně stojí za vidění. Nahlédneme do Galeria Umberta I. s nejvetší skleněnou pasáží v Evropě. Nevynecháme ani divadlo Teatro San Carlo, nejstarší nepřetžitě provozovanou operu na světě. Zastavíme se na hlavním náměstí Piazza del Plebiscito, kde se o Vánocích odehrává spoustu koncertů. Večer můžeme společně navšitivit tradiční neapolskou restauraci a projdeme se Španělskou čtvrtí s autentickou atmosférou. 
5. DEN
Neděle 18. prosince:
Cesta na letiště a návrat zpět do ČR. Dle letového řádu odjezd transferem na letiště, přílet do Prahy. 
 
Ubytování:
hotel v blízkosti centra Neapole
hotel je dostupný autobusem, MHD do centra města
 
Stravování:
snídaně na hotelu formou sladkého bufetu
 
Informace:
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Adventní Neapol + POMPEJE (letecky z Prahy)

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám