Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Země ohně a ledu hotel

Island je zemí extrémních kontrastů a dramatické krajiny. Island, který je široce známý jako „země ohně a ledu“, je domovem některých z největších ledovců v Evropě a některých nejaktivnějších sopek na světě. Island založil tři národní parky (Þingvellir, Snæfellsjökull,

Popis hotelu ?

Island je zemí extrémních kontrastů a dramatické krajiny. Island, který je široce známý jako „země ohně a ledu“, je domovem některých z největších ledovců v Evropě a některých nejaktivnějších sopek na světě. Island založil tři národní parky (Þingvellir, Snæfellsjökull, Vatnajökull) z nichž každý má svou jedinečnou přírodu a historii. Extrémní tma islandské zimy má několik výhod. Mezi zářím a dubnem je lidem na Islandu věnována velkolepá přírodní ukázka: fenomén polární záře. Sopečná činnost je na Islandu běžnou součástí života. Lidé se naučili žít s jeho nevýhodami i značnými výhodami, jako je geotermální energie a dramatické přírodní prostředí. Island má dostatek čisté, obnovitelné energie díky své pozoruhodné geografii a geologii, která poskytuje jak hydrotermální, tak geotermální zdroje. Základem islandské kuchyně jsou čerstvě ulovené ryby, protože rybolov je po staletí nezbytnou součástí islandské historie a kultury.

Program zájezdu:
1. den:

Odlet z Prahy do Kefjavíku, po imigračních procedurách a vyzvednutí zavazadel, vyzvednutí auta a následný transfer do hotelu.

2. den: 
Snídaně, odjezd do NP Thingvellir – historické místo s nejstarším parlamentem na světě, pokračování k nejznámějšímu Islandskému vodopádu Gullfoss, dále zastavka v geotermální oblasti Geysir se stejnojmenným gejzírem, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

3. den: 
Snídaně, odjezd do horské oblasti s geotermální aktivitou, průjezd mezi dvěma ledovci, vyhlídka na horu Kjafell, prohlídka geotermální oblasti Hvelavellir, procházka v mnohobarevné krajině s průduchy s vycházející párou, pokračování do Kjolur údolím fjordu Skagafjordur s ledovcovými řekami, ubytování v hotelu, nocleh.

4. den: 
Snídaně, návštěva jednoho z nejoblíbenějších vodopádu Godafoss zvaného též vodopádem Bohů, pokračování do městěčka Akureyri „centra severu“, procházka po městě, možnost návštěvy botanické zahrady, geotermálního bazénu nebo relax v kavárně, pokračování k jezeru Myvatn, které je rájem mnoha druhů ptáků, teplé bublající bahnitá jezírka v Hverarond, stále teplá láva na polích vulkánu Krafla, ubytování v hotelu, nocleh.

5. den: 
Snídaně, odjezd do oblasti NP Vatnajolkull – největší národní park v západní Evropě s největším ledovcem v Evropě, výhled na nejvyšší horu Hvannadalshnjukur, zastávka v rybářském městečku Husavik (fakultativně možnost koupání v termálech), prohlídka 100 metrů vysokých skalních masivů kaňonu Asbyrgi, návštěva největšího Evropského vodopádu s ohledem na průtok vody – Dettifoss, který se nachází v kaňonu Jokulsargljufur, skalní formace Hjlodaklettar a možnost zastávky v lese Hallormsstadur v oblasti Egilsstadir, ubytování v hotelu, nocleh.

6. den: 
Snídaně, cesta podél východního pobřeží s fjordy, malebnými rybářskými vesničkami Eskifjordur, Reydarfjordur a Stodvarfjordur, výhledy na největší evropský ledovec Vatnajokull, pokračování do oblasti Hofn, ubytování v hotelu, nocleh.

7. den: 
Snídaně, prohlídka jižní čísti NP Vatnajokull s ledovcovými jazyky a sopečnou krajinou, zastávky u dvou ledovcových jezer Fjallsarlon a Jukolsarlon a na pláži Diamond Beach a závěrem průjezd malebnou krajinou Skaftafell (možnost pěších tůr na ledových polích), návštěva vodopádu Skaftafell, ubytování v hotelu v oblasti Kirkjubaejarklaustur, nocleh.

8. den:
Snídaně, přejezd přes horskou krajinu po horských cestách do oblasti barevných hor Landmannalaugar formovaných vulkanickou činností a činností ledovců, koupání v termálních lázních, případně možnost fakultativního pěšího výletu do okolí, výhledy na nejaktivnější islandskou sopku Hekla, pokračování zpět do Reykjavíku, ubytování v hotelu, nocleh.

9. den: 
Snídaně, návrat do Kefjavíku na letiště, odevzdání vozu, odlet do Prahy, přílet Praha.

Poznámka:

  • zájezd se uskuteční při minimálním počtu 2 osob
  • změna programu vyhrazena

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Země ohně a ledu

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám