Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Guatemala - informace

  Hledáte zájezd do Guatemaly, fascinující středoamerické země, která vás okouzlí svou starobylou historií, pestrým kulturním dědictvím a překrásnou krajinou? Guatemala nabízí zájezdy do země s bohatým mixem indiánských a španělských tradic, kde můžete prozkoumat koloniální města jako Antigua a přemýšlet o minulosti v rozsáhlém archeologickém...

Informace o zemi Guatemala

 

Hledáte zájezd do Guatemaly, fascinující středoamerické země, která vás okouzlí svou starobylou historií, pestrým kulturním dědictvím a překrásnou krajinou? Guatemala nabízí zájezdy do země s bohatým mixem indiánských a španělských tradic, kde můžete prozkoumat koloniální města jako Antigua a přemýšlet o minulosti v rozsáhlém archeologickém komplexu Tikal, kde jsou skryty zříceniny starobylých mayských chrámů.

Guatemala, středoamerická země ležící na hranici Severní a Jižní Ameriky, je jedinečnou a pestrým směsicí kultury, historie a nádherné přírody. Tato země, která je známá svými majestátními horami, rozmanitými kultury původních obyvatel a fascinující historií, je oblíbenou destinací pro dobrodružství a kulturní poznávání.

Guateamla má několik významných měst, ale největším a hlavním městem je Ciudad de Guatemala. Město nabízí moderní vybavení, muzea, galerie a restaurace, kde si můžete vychutnat místní kuchyni. Ciudad de Guatemala je také výchozím bodem pro cesty do zbytku země.

Guateamala je známá svými antickými archeologickými nalezišti, jako je Tikal, kde můžete objevit pozůstatky starobylých Mayů. Tikal je obklopen deštným pralesem a je domovem majestátních pyramid, chrámů a soch, které připomínají vyspělou civilizaci, která zde kdysi existovala.

Přírodní krása Guatemaly je zázračná, včetně hor, sopek a jezer. Acatenango a Tajumulco jsou dvě z nejvyšších hor v zemi, které nabízejí skvělé příležitosti pro horskou turistiku. Jejich vrcholy poskytují úchvatné výhledy na okolní krajinu. Lago de Atitlán je nádherné jezero obklopené vulkány a malými vesnicemi, což je skvělé místo pro odpočinek a relaxaci.

Guatemala má také bohatou kulturu a tradiční tance. Můžete se zúčastnit tradičních oslav a pozorovat tance, jako je Marimba a Folklorico, které jsou provázeny tradiční hudbou.

Kulinářská scéna Guatemaly je pestrá a zahrnuje místní speciality, jako je pepián (kuřecí maso s kořeněnou omáčkou), tamalitos (kukuřičné těstoviny) a jícama saláty. Můžete ochutnat také místní kávu a kakaové produkty.

Celkově lze říci, že Guatemala je destinací pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství, kulturní poznání a přírodní krásy. Je to místo, kde se střetávají minulost a přítomnost, a nabízí nekonečné možnosti pro objevování a poznávání.

Guatemala - informace o destinacích

Mapa Guatemala - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám