Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Ghana - informace

Hledáte zájezd do Ghany, fascinující země západní Afriky? Ghana nabízí zájezdy do prostředí bohatého historického dědictví, tradiční kultury a přírodní krásy. Můžete navštívit historická města jako Cape Coast a Elmina, která svědčí o komplexním dědictví transatlantického otroctví, a zároveň objevovat tradiční ashantskou kulturu, místní trhy a...

Informace o zemi Ghana

Hledáte zájezd do Ghany, fascinující země západní Afriky? Ghana nabízí zájezdy do prostředí bohatého historického dědictví, tradiční kultury a přírodní krásy. Můžete navštívit historická města jako Cape Coast a Elmina, která svědčí o komplexním dědictví transatlantického otroctví, a zároveň objevovat tradiční ashantskou kulturu, místní trhy a krásné pláže na pobřeží Atlantského oceánu. Ghana vám nabídne jedinečný pohled na africkou historii, kulturu a přírodu, což ji činí zajímavým místem pro cestovatele, kteří touží po bohatém a pestrobarevném zážitku.

Ghana, země nacházející se na západním pobřeží Afriky, je bohatá na kulturu, historii a přírodní krásy. Tato země, která byla dříve známá jako Zlaté Pobřeží, nabízí návštěvníkům širokou škálu zážitků.

Hlavním městem Ghany je Accra, moderní metropole plná historie a kultury. Můžete navštívit historická místa, jako je Cape Coast Castle, který byl v minulosti využíván pro obchod s otroky, nebo Národní muzeum, které ukazuje bohatou ghanskou historii a tradice. Accra je také místem, kde se nachází Kwame Nkrumah Mausoleum, které připomíná prvního prezidenta Ghany.

Ghana je známá svými malebnými plážemi, zejména na Ghanaijském pobřeží Atlantského oceánu. Pláže jako Kokrobite a Ada Foah jsou oblíbenými destinacemi pro relaxaci, vodní sporty a noční život.

Kultura Ghany je bohatá a různorodá. Země má mnoho etnických skupin, z nichž každá má své tradiční tance, hudbu a rituály. Můžete se účastnit tradičních slavností a pozorovat tance, jako je azonto a adowa.

Dalšími významnými aspekty ghanské kultury jsou umění a řemesla. Můžete zakoupit ručně vyrobené výrobky, jako jsou adinkra textilie, kente šátky a dřevěné sochy, na místních trzích a v obchodech.

Ghana je také známá svými národními parky a přírodními rezervacemi. Můžete se vydat do Mole National Park, kde můžete pozorovat divokou zvěř, včetně slonů, levhartů a antilop, nebo do Kakum National Park, kde můžete procházet korunami deštného pralesa po visutých mostech.

Ghana má také bohatou kulinářskou tradici, která zahrnuje pokrmy, jako je fufu (tradiční pokrm z manioku a banánů), jollof rýže a waakye. Můžete ochutnat místní speciality na trzích a v restauracích.

Celkově lze říci, že Ghana je zemí, která spojuje historii, kulturu a přírodní krásy. Je to ideální místo pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství, poznávání nových kultur a relaxaci na plážích.

Ghana - informace o destinacích

Mapa Ghana - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám