Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Poslední ráj - Gabon a Svatý Tomáš hotel

Toto je konec. Nic nedotknutelnější už snad kromě částí Ruska a Antarktidy nenajdete. Gabon - země, která je celá vyplněna džunglí, doslova "srdce zelené temnoty". Příroda v tom nejlepším. Surfující hroši, nejpestrobarevnější opice světa -mandrily, šimpanzi, gorily. Na závěr střed světa v Guinejském

Popis hotelu ?

Toto je konec. Nic nedotknutelnější už snad kromě částí Ruska a Antarktidy nenajdete. Gabon - země, která je celá vyplněna džunglí, doslova "srdce zelené temnoty". Příroda v tom nejlepším. Surfující hroši, nejpestrobarevnější opice světa -mandrily, šimpanzi, gorily. Na závěr střed světa v Guinejském zálivu na Svatém Tomáši a odpočinek na nádherných plážích nejzelenějšího ostrova světa. Exkluzivní cesta světové úrovně!
  • Velmi těžko přístupné země 
  • Garance čisté exotiky v neznámých částech rovníkové Afriky
  • Exkluzivní expedice posledním rájem naší planety
  • Překvapivě vysoká úroveň služeb v ceně
Program zájezdu:
1. den:
Přelet těsně k rovníku do státu, který National Geografic nazval Poslední ráj.
2. den:
Domorodé zvyky se v Gabonu zachovaly více než jinde. Nepřítomnost turistického ruchu dělá cestu těžší, ale o to zajímavější. Náročné hraniční formality. Předložíme zvací dopis, bez kterého nás do země nepustí. Navzdory vízům, které máme vybaveny budeme platit poplatek / úplatek 85 USD přímo na letišti. Město založili osvobození otroci v roce 1849 na pobřeží. Jsme opět v námi tak milované Africe. Náš partner je již na letišti k dispozici se všemi svými kontakty a zřejmě je budeme muset opět využít. Privátní transfer do hotelu. Vítejte v jedné z nejdražších zemí, jaké jste kdy navštívili! Náš hotel je v nejlepší části města a je považován za jeden z nejlepších. Spí v něm světové delegace a fotbalové týmy. Brífink, co se může a co ne. Zvykáme si na maximálně tropy, kde je každý pohyb námahou. Zatím jsme v civilizaci.
3. den:
Tuto expedici připravoval Ľuboš Fellner 8 let a v roce 2017 ji zrealizoval poprvé. LIBREVILLE: vůně moře, šum nádherných palem a kalná vody řeky Gabon. Projdeme promenádou podél Guinejském zálivu, vedle obrovského bílého paláce prezidenta, který nám jasně ukazuje, kdo je tady pánem. Budova francouzské ambasády, hlavní budova pošty, kostely a nové mešity postavené prezidentem. Na oběd Regab a na večeři čerstvé ryby a šťáva z tropického ovoce. Roztočíte to v barech v Luis? Máme pár horkých tipů, které zaručeně nezklamou. Poslední nákupy před cestou, balení, vždyť se chceme dostat dál než jiní.
4. den:
Malým letadélkem a vyhlídkovým letem přeletíme nad Ponte Denis, vpravo vody Guneijského zálivu, vlevo džungle, kam oko dohlédne. Přistáváme v Port Gentil, kam žádná cesta nevede. Naše pronajatá auta nás po 20 minutách dovezou na konec cesty k pronajaté rychlolodi. Zde naložíme svá zavazadla a vyrážíme na neuvěřitelnou cestu po moři a pak po spleti lagun. Všude kolem džungle, palmy a my frčíme naplno na jih cca 4 až 5 hodin do Omboué na břehu obrovské laguny Fernan Vaz. Exotické městečko, kde rázem pochopíte proč tuto zemi Francouzi nedokázali pořádně ovládnout. Nelze se sem totiž dostat. Po obědě vyrážíme na džípech, které přijely pouze pro nás a bez nich bychom se nikam dál nedostali. Auta máme velmi kvalitní, abychom dokázali cestu zrealizovat. Vstupujeme do národního parku Luango. Celá Afrika o něm hovoří jako o světovém přírodním diamantu, ale je možné, že tu budeme opět absolutně sami. Ubytování v naší pralesní lodži. Najdete ještě energii na večerní safari či plavbu k ústí řeky? Večeře s francouzským šarmem. Quiche lorraine, čerstvě ulovená mořská ryba (často barakuda) a dezert, a kdo má chuť bude pokračovat "antimalarickým" džin tonic či vínkem z Bordeaux. Vaše chatka je hned u laguny a z terasy je výhled na širokou řeku, ve které plavou krokodýli a hroši. Na obrovských palmách v zahrádce lodže křičí desítky papoušků a běhají po nich opice. Jste v ráji.
5. den:
National Geografic prohlásil Gabon za "Last eden" = Poslední ráj právě pro tento národní park. Známý je plovoucími hrochy, což by bylo normální, kdyby tito hroši neplavali v moři. V moři tu plavou i sloni. Luang to je moře, následně bílé písky pláže, po ní následuje laguna s brakickou vodou, po ní obrovské sytě zelené lesy tropického pralesa a následně savana s nizoučké trávou. Kdysi byla celá Afrika taková, na bělostných plážích se procházeli divoká zvířata. Nyní už v Africe nenajdete jediné místo - tedy kromě tohoto - které by bylo bez lidského zásahu a divoká zvířata by měli přístup na pláž. Gabon je exkluzivní destinace pro odvážné. Jak se na pláž dostaneme? Na lodičkách přes řeku, pak na velmi kvalitních 4x4 v safari úpravě k pobřeží, tam musíme použít další lodičku, abychom se dostali přímo na pláž. Logistika je náročná a v Africe to musíte mít značně "ošetřené" jinak neuvidíte nic. No my máme! Obrovský příboj a moře plné velkých ryb. Skočíte do vln? Pozor příboj je vskutku silný. Uvidíme tzv. "surfující hrochy"? Nebo slony a buvoly na pláži? Nám se to na poslední cestě podařilo. No na pláži se někdy procházejí gorily a v oceánu plavou velryby. Tento úlovek čeká i na Vás! Následně přejezd parkem po savanách, kde (protože jsme zde jediní!) můžeme vystoupit z aut a pěšky se dostat do blízkosti stád zvířat. Je to obrovský zážitek být kousek od pralesních slonů, antilop Sitatunga, stáda Potamochoer či stáda buvolů. Vždy máme s sebou profesionální rangery pygmejské původu. Pak se zastavíme ve výzkumné stanici na pokraji džungle, která pozoruje šimpanze. Vidět šimpanze ve volné přírodě je obrovská vzácnost. Půjdete večer lovit další zážitky? Lovili jste někdy krokodýly? Tuto noc máte šanci. Ano jde o velmi dlouhý den. Plná penze s francouzským šarmem. Když si představíte, že vajíčka se dovážejí z Paříže, tak je zarážející, co dokáží vykouzlit. Budete velmi spokojeni!
6. den:
Ranní safari kdy je zvířat nejvíce. Je šance dotáhnout co jsme projíždějící dva dny neviděli. Pak džípy dlouhá ale nádherná africká cesta na níž nesetkáme žádné jiné auta zpět do "civilizace" a z malého přístavu vyrážíme na naší pronajaté lodi proti proudu. Neexistuje žádná pravidelná doprava a pokud se loď poškodí tak musíme proletět zpět do hlavního města a jít po zemi. No preferujeme cestu, kterou používal i lékař Albert Schweitzer, to jest po Ogooué. O řece Ogooué jste zřejmě neslyšeli, ale je to třetí či čtvrtá nejvodnatější řeka celé Afriky. Prý má větší průtok než Nil. No tady v ústí do laguny je uzoučká, ale hluboká je přes 20 metrů, všude kolem nádherné palmy, totální neprůchodná džungle, ale jak směřujeme vzhůru proti proudu řeka je širší a širší, široká přes kilometru s ostrovy v prostředku. Poplujeme z provincie Ogooué -Maritime do Moyen Ogooué a jsme tu jediná motorová loď. Zastavíme se ve vesničce Achouka či Ngoma. Jde o vesničky kmene Myene do kterých nevědí žádná cesta a dá se dostat pouze po vodě. Peníze zde nepotřebují vše si vyrobí samy, vše zde roste samo. Banány, taro, maniok, karambola, největší avokáda jaké jste ve svém životě viděli. Ochutnáme! Vyrazili jsme ráno a pokud vše dobře půjde večer jsme v hotelu v Lambarene.
7. den:
Do oběda máme odpočinek, dáme si vyprat věci, dáme se dohromady, projdeme se v městečku. Ochutnáte místní speciality jako dikobraza, želvu nebo opici? Nebo dáte přednost kvalitnímu obědu v refektáři nemocnice Alberta Schweitzera? V téže místnosti jedl se svou rodinou a lékaři. Jsme kousek od řeky na kopečku, kde nádherně pofukuje. Nad obrovskými palmami létají největší netopýři planety a pelikán Albert se od Vás nechá krmit. Jdeme po stopách nositele Nobelovy ceny Alberta Schweitzera, prohlédneme si jeho nemocnici, muzeum s dopisy od britské královny, prezidenta USA Roosevelta, vědce Alberta Einsteina a pochopíme, že kdysi byl celebritami jiný druh lidí. Chirurgický sál, porodnice, byt, kde bydleli, jeho piano. A jeho hrob. Následně cesta pronajatou dopravou přes vrchy směr Ndjole. Zastavíme se v neznámých městečkách a budeme pozorovat nákladní auta naložené obrovskými stromy, jaké jste nikdy v životě neviděli. Příroda se drancuje a Poslední ráj to má v kapitalismu těžké. Večer kousek od rovníku nastoupíme na exotický klimatizovaný vlak, kterým se vydáme křížem přes celou zemi.
8. den:
Ráno se vzbudíme na druhé straně země. Opravdu jsme projeli křížem přes džungli a jsme tu. Čeká nás naše auto a odveze nás dále až necelých 30 km od hranic s republikou Kongo. Tomuto se říká exotika. Každý kilometr blíže k hranici se počítá. Snídaně? Co to je? No my máme krásně prostřeno, teplé bagety, čerstvé ovoce a káva, sýry, prostě paráda. Nasedáme na 4x4 a vyrážíme do pralesa. 80 % Gabonu zabírá i dnes džungle. Tzv. Gabonese Jungle belt je největší nedotčenou plochou pralesa v Africe. Vstupujeme do rezervace a hledáme velmi vzácnou kořist. Ulovíme dnes jako top zážitek mandrila? No nebude sám, tlupy mají od 20 do 200 kusů. A my víme, kde ho najít. Mandril je největší opicí naší planety a nejpestrobarevnějším savcem. Dostaneme se k nim doslova na dotek. Mandril v průběhu dne neodpočívá a je prakticky neustále v pohybu. Stádo je proto velmi aktivní a scény se proto neustále mění. Všechny poplatky jsou v ceně zájezdu. Tento zážitek bych přirovnal k zážitku s gorilami v Ugandě či Rwandě. Spánek v hotelu ve Franceville.
9. den:
Prohlídka města na větrných pahrbcích, odkud pochází všemocná rodina prezidenta. Město založil Pietro Paulo Savorgnan de Brazza, po kterém je pojmenováno hlavní město Republiky Kongo. Jeho cestovatelský boj s H.M. Stanleym se dá srovnat s tím mezi Amundsenem a Scottem o dobytí Jižního pólu. Prezident Omar Bongo se ve Franceville narodil a je tu i pohřben. Nyní vládne jeho syn Ali. Nejlepší trhy a nejkrásnější fotbalový stadion krajiny. Zlatá socha prezidenta. Kmen Bateke (Teke) je odlišný od kmenů v Libreville, Port Gentil, Ndjole, Oboué nebo Lambarené ve všem. Noční vlak, nebo za příplatek cca 70 euro letadlo zpět do hlavního města. Nejde o ušetření, jde o to, že letadla nyní ruší častěji než vlaky. Pokud bude možnost letu, tak poletíme!
10. den:
Ráno v 9.30 jsme v Owendo. Transfer do hotelu v hlavním městě a zároveň náš rezervní den. Dokončení prohlídky města, kávička v nejstarší budově města, muzea a nákup suvenýrů. Známe místa, kde prodávají nádherné masky. Gabonské masky sbíral i Pablo Picasso či Fauvisti jako Maurice de Vlaminck či Henri Matisse. Gabonské masky kmene Fang jsou "velmi hluboké" a "pravdivé" říkával Picasso. Zúčastníte se během naší cesty na domorodém rituálu Bwiti? Ten se snaží sáhnout do vaší prapodstaty. Duše se oddělí od těla a vy se dokážete promluvit se svými předky, i když už nejsou mezi námi.
11. den:
Těžké rozloučení s rájem. Komu by se chtělo z ráje odjet. Našli jsme si tu své přátele. Transfer na letiště a odlet. Letenky se běžně nedají koupit. Přelet z málo navštěvované země do ještě méně navštěvované. Doletěli jsme na ostrov, který je prostě z ruky. Navštívili jsme bývalou francouzskou kolonii a nyní jsme v bývalé portugalské kolonii a opět se vše změnilo. Brazílie je největší portugalskou kolonií a nyní se nacházíme v té nejmenší. Vítejte na ostrově Svatého Tomáše, který bude zřejmě nejkrásnějším ostrovem, jaký jste kdy viděli. Transfer z letiště, ubytování v hlavním městě. Místní měna se jmenuje Dobra a je dobrá, po výměně 50 euro se s nás stanou milionáři. Večeře na ulici stojí okolo 1 eura. Na špejli zde dostanete grilované kalamáry, chobotničky, krevetky a buziu, což jsou šneci (caracóis) a jsou zde velmi populární. Troufnete si? Když to polejete "džindungu", pikantní omáčkou, tak je to vcelku chutné. Prohlídka centra města s katedrálou a prezidentským palácem naproti. Stará portugalská pevnost. Zatančíte si kizombu?
12. den:
Střed světa, to zní jako řádná hloupost, ale dnes tam budete stát. Přeplavíme se na malý ostrůvek, ke kterému je průsečík rovníku a nultého poledníku nejblíže. Když si před sebou rozevřete atlas světa a zadíváte se na střed, tak přesně tam budete stát. Pojedeme lodí a pak si asi 30 minut vyšlapeme k zajímavému památníku. Jsme přesně na rovníku, nad oceánem, kolem palmy, zelená se střídá s tyrkysovou. Potom nám rozprostřou na pláži a každý se nají čerstvých ryb do sytosti. Zapíjet to budeme kokosovým mlékem. Na závěr se vykoupeme na nejkrásnější pláži s běloučkým pískem, kde budeme sami. Nádherný konec naší cesty.
13. den:
Odjezd zpět do hlavního města, poslední čokoláda od Claudio Coralla, která je prý nejlepší na světě a odlet domů. Nebo si prodloužíte pobyt na Svatém Tomáši?
14. den:
Přílet domů.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Poslední ráj - Gabon, Svatý Tomáš

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám