Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Gabon - informace

Hledáte zájezd do Gabonu, exotického kousku střední Afriky? Gabon nabízí zájezdy do nádherné přírody, kde se můžete těšit na bujné deštné pralesy, úchvatnou divočinu a rozmanitou faunu, včetně slonů, goril, hrochů a mnoha druhů ptáků v národních parcích, jako je Loango National Park. Gabon je bohatý na přírodní krásy a divočinu, a je ideálním...

Informace o zemi Gabon

Hledáte zájezd do Gabonu, exotického kousku střední Afriky? Gabon nabízí zájezdy do nádherné přírody, kde se můžete těšit na bujné deštné pralesy, úchvatnou divočinu a rozmanitou faunu, včetně slonů, goril, hrochů a mnoha druhů ptáků v národních parcích, jako je Loango National Park. Gabon je bohatý na přírodní krásy a divočinu, a je ideálním místem pro dobrodružství a ekoturismus. Toto místo nabízí jedinečné zážitky pro cestovatele, kteří touží po kontaktu s divokou přírodou a ochraně přírody, a je zároveň známým pobřežím na Atlantském oceánu, kde můžete objevovat pláže, korálové útesy a rybaření. Gabon je také známý svou kulturou a tradicemi, což vám umožní poznat místní obyvatele a získat lepší představu o životě v této africké zemi.

Gabon, země ležící na západním pobřeží střední Afriky, je známá svou neporušenou přírodou, bohatou divokou zvěří a krásným pobřežím Atlantského oceánu. Tato země, která je domovem několika národních parků a rezervací, nabízí nezapomenutelné zážitky pro milovníky přírody.

Jednou z významných atrakcí v Gabonu je národní park Loango, kde se nacházejí mangrovníky, tropické lesy a bohatá fauna. Park je známý svými plážemi, na kterých můžete pozorovat divokou zvěř, včetně slonů, goril, buvolů a žiraf. Gabon je také domovem ohrožených koček, jako je levhart, a dalších vzácných druhů.

Dalším důležitým národním parkem je Ivindo National Park, který je známý svými impozantními vodopády, jako je vodopád Kongou a zalesněné krajiny. Národní park Akanda je vhodný pro pozorování ptáků a známý je také jako "město mangrovů" kvůli své rozmanité mangrovové vegetaci.

Gabon nabízí i možnost pozorování velkých mořských želv, které přicházejí na pobřeží k snášení vajec. Můžete sledovat tyto majestátní tvory na pláži Pongara nebo Mayumba.

Kromě přírodního bohatství má Gabon také kulturní poklady, které zahrnují různé etnické skupiny, z nichž každá má své tradiční tance, hudbu a rituály. Můžete se setkat s domorodými kmeny, jako jsou Fangové, Punuové a Mpongové, a poznat jejich životní způsoby.

Město Libreville, hlavní město Gabonu, je moderním centrem země a nabízí kulturní akce, trhy a restaurace, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, jako je ryba, maso a tropické ovoce.

Celkově lze říci, že Gabon je destinací, která spojuje bohatou přírodu s kulturním dědictvím. Pro dobrodruhy a milovníky přírody je to skvělá destinace pro průzkum divoké zvěře a tropické krajiny, zatímco ti, kteří chtějí poznat africkou kulturu, budou mít možnost interagovat s místními komunitami.

Gabon - informace o destinacích

Mapa Gabon - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám