Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Za levandulí a kaňonem Verdon do Provence hotel

Proč do Provence s námi? Protože víme ... kam za vůní levandulových polí kde se vyrábí nejznámější parfémy kde ochutnat vyhlášené speciality jak si užít den v kaňonu du Verdon Program zájezdu 1. den Cesta do Provence, vesnice Saint-Paul-de-Vence, město parfémů Grasse Setkání naší cestovatelské

Popis hotelu ?

Proč do Provence s námi? Protože víme ...
  • kam za vůní levandulových polí
  • kde se vyrábí nejznámější parfémy
  • kde ochutnat vyhlášené speciality
  • jak si užít den v kaňonu du Verdon
Program zájezdu
1. den
Cesta do Provence, vesnice Saint-Paul-de-Vence, město parfémů Grasse
Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, přílet do Provence.
V případě příznivého letového řádu se z letiště vydáme do kopců nad pobřežím a užijeme si město Saint-Paul-de-Vence zasvěcené umění. Na galerie narazíme téměř v každé uličce. Kamenné městečko je chráněno hradbami, jež se nám dochovaly z 16. století. Právě původní ráz města přilákal malíře Marca Chagalla, aby zde strávil část svého života.
Azurové pobřeží je spojeno s řadou vyhlášených kosmetických firem. My navštívíme hlavní město parfémů Grasse. Zavítáme do jedné z místních továren, kde se i dnes parfémy a kosmetické produkty stále vyrábí. Projdeme se úzkými uličkami starého města, nahlédneme do katedrály s originály slavného malíře Rubense a užijeme si vůní prosycenou atmosféru. V podvečer se ubytujeme v okolí Grasse
2. den
Kaňon du Verdon, vesnice Moustiers-Sainte-Marie, náhorní plošina Valensole a levandulová pole
Po snídani nás čeká cesta ke kaňonu Verdon.  Největší evropský kaňon a také jeden z nejkrásnějších přírodních skvostů Provence projedeme po celé jeho délce a zastavíme se na řadě vyhlídkových míst. Řeka Verdon ústí do jezera svatého Kříže. Naší další zastávkou bude vesnice Moustiers-Sainte-Marie založená již v 5. století, která je vklíněna mezi dva skalní útesy. Obec v minulosti proslula hlavně výrobou fajáns a i dnes v řadě místních obchůdků tuto krásnou keramiku najdeme. Kdo bude mít chuť, může vystoupat na vyhlídku ke kapli Notre Dame de Beauvoir.
Odpoledne se ponoříme do záplavy kvetoucí levandule na náhorní plošině Valensole, kde si milovníci přírodních scenérií a omamné vůně budou moci užít širé fialově kvetoucí lány.
V podvečer se ubytujeme v okolí města Manosque.
3. den
Degustace vín v oblasti Pierrevert, vesnice Simiane la Rotonde, továrna a zahrady firmy Occitane
Po snídani navštívíme malou vinařskou oblast Pierrevert a zavítáme do některého z místních vinařství. Nahlédneme do procesu zpracování vína, projdeme se po vinici a na závěr ochutnáme bílá i červená lokální vína.
Nejkrásnější část dne náš čeká na levandulové stezce. Ocitneme se v záplavě drobných fialových kvítků, které se spojují v dlouhých lánech a vytváří levandulové moře. Navštívíme nedalekou vesničku Simiane-la-Rotonde, kde se zatouláme do křivolakých uliček a užijeme si pohodový oběd v některé z místních restaurací.
Na závěr dne navštívíme továrnu, muzeum a zahrady firmy Occitane, kde se dozvíme vše o této proslulé francouzské kosmetické značce.
4. den
Provensálské Colorado - Rustrel, vesnice Lourmarin a Cucuron
Po snídani se vydáme do blízkosti obce Rustrel, která v minulosti proslula těžbou okrové hlinky a navštívíme tzv. Provensálské Colorado, jež nás okouzlí záplavou barev všech odstínů okru. Při lehké procházce objevíme barevné útesy porostlé místní vegetací, ale i mementa po již zaniklé těžbě.
Odpoledne nás čeká vesnice Lourmarin ukrytá na úpatí pohoří Lubéron. Projdeme se kamennými uličkami, zavítáme k místnímu hradu a nasajeme příjemnou atmosféru typické Provence. Závěrem dne půjdeme po stopách filmu Dobrý ročník a zastavíme se ve vesnici Cucuron, kde se natáčely některé scény. Milovníci tohoto filmu jistě sami poznají místa natáčení.
V podvečer se ubytujeme v okolí města Aix-en-Provence.
5. den
Aix-en-Provence, cesta na letiště, odlet do ČR
Po snídani se krátce projdeme malebnými ulicemi města Aix-en-Provence přezdívaného město vod a umění. Na třídě Cours Mirabeau si můžeme stylově vychutnat dopolední kávu pod platany. Poté se ponoříme do historického centra a dostaneme se až ke katedrále svatého Sauvera, která ukrývá ještě římskou křtitelnici nebo také středověkou křížovou chodbu s rajským dvorem.
Poté se přesuneme na letiště a bude následovat let zpět do ČR.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Za levandulí a kaňonem Verdon do Provence

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám