Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

To nejkrásnější z Provence + Cannes (autobusem) hotel

Olivové háje, vinice, levandule, koření - voňavá inspirace z Francie... Projdete se levandulovými políčky u kláštera Sénanque, po mostě v Avignonu i červeném koberci v Cannes. Nakouknete pod pokličku výroby olejů, tapenád i parfémů. Budete obdivovat plameňáky v Camargue a umění při jedinečné

Popis hotelu ?

Olivové háje, vinice, levandule, koření - voňavá inspirace z Francie... Projdete se levandulovými políčky u kláštera Sénanque, po mostě v Avignonu i červeném koberci v Cannes. Nakouknete pod pokličku výroby olejů, tapenád i parfémů. Budete obdivovat plameňáky v Camargue a umění při jedinečné projekci v bývalém lomu. Dopřejte si zážitky s francouzským šarmem a poznávejte Provence!
 
Program zájezdu:
1. DEN Neděle 18. června:
Odjezd z ČR dle nástupních míst a noční přejezd přes Německo do Francie. Odjezd z ČR autobusem Radynacestu dle nástupních míst Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň. 
2. DEN Pondělí 19. června:
Příjezd do oblasti Provence. Po poledni návštěva jedné z nejznámějších podzemních jeskyní, v podvečer ubytování a odpočinek. Příjezd do Francie do oblasti řeky Ardeche, kde bylo počátkem 20. století objeveno několik jeskynních systémů. Jeskyně Aven d´Orgnac se svými rozměry řadí k nejvýznamnějším v Evropě. Po prohlídce přejedeme na ubytování a bude následovat odpočinek po cestě.
3. DEN Úterý 20. června:
Čeká nás historické městečko Arles, jedinečná projekce umění v bývalém lomu v Les Baux-de-Provence a zavítáme i do sanatoria v Saint-Rémy-de-Provence, kde se léčil Vincent van Gogh. Den začneme prohlídkou skutečného centra Provence, městečka Arles (UNESCO). V žádném jiném městě této oblasti se nesetkáme s tak silným lpěním na kulturních tradicích jako právě zde. Malebné historické uličky inspirovaly nejen Paula Gaugina, ale i Vincenta van Gogha v jeho nejplodnějším období. Milovníci umění si zde určitě přijdou na své během výpravy po místech, která van Gogh maloval. Vedle antických památek (divadlo, lázně, aréna) zde najdeme raně křesťanskou nekropoli Alyscamps a jednu z nejkrásnějších románských katedrál Saint-Trophime. Poté se vydáme do Les Baux-de-Provence, sídla mocné provensálské šlechty. Při pohledu na středověkou citadelu, skvěle umístěnou na masivu skály, se mnohým zatají dech. V nedalekých bývalých vápencových lomech zhlédneme největší multimediální projekci ve Francii. Na ploše 6000 m² jsou prostřednictvím 70 projektorů promítány obrazy slavných umělců.  Zavítáme rovněž do městečka Saint-Rémy-de-Provence, rodiště nejslavnějšího proroka všech dob – Nostradama. V blízkém sanatoriu pro duševně slabé Saint-Paul-de-Mausole strávil zbytek svého života Vincent van Gogh. Vznikla zde řada obrazů, které v jeho díle patří k těm nejzásadnějším. Závěr dne bude pojat ve zcela tradičním duchu, a to návštěvou lisovny olejů s ochutnávkou rozličných marmelád a tapenád.
4. DEN Středa 21. června:
Dnes navštívíme skalní vesničku Gordes, klášter Sénanque s jeho levandulovými políčky a na závěr slavný Avignon, kde si prohlédneme most i hrad a vychutnáme si provensálskou atmosféru. Po snídani se přesuneme na náhorní plošinu Vaucluse se zastávkou v nejmalebnější a nejfotografovanější francouzské skalní vesničce Gordes. Nedaleko odtud leží cisterciácký klášter Sénanque, který je známý svou románskou architekturou a rozsáhlými levandulovými poli, jež dodnes obhospodařují místní mniši. Odpoledne navštívíme slavné město na řece Rhôně, Avignon (UNESCO). Z dřívějšího sídla papežů je dnes centrum kultury, dějiště jednoho z nejpopulárnějších uměleckých festivalů v Evropě.  Během procházky městem uvidíme Papežský palác, starobylé kostely, středověké uličky a písní proslavený Avignonský most (St. Benézet). Avignonské hradby postavené ve 14. století dodnes obepínají celé město. Středověkou atmosféru dlážděných uliček včetně iluzivních maleb na fasádách domů si budete moci vychutnat již v rámci individuálního programu. V jedné z avignonských restaurací doporučujeme ochutnat provensálské speciality. Ve večerních hodinách odjezd zpět na hotel.
5. DEN Čtvrtek 22. června:
Dopoledne strávíme v malebném Aix-en-Provence, které je proslaveno svými úžasnými trhy. Pak vyrazíme do Marseille a užijeme si mimo jiné krásný výhled od chrámu Notre-Dame de la Garde. Čtvrteční ráno započneme typicky po francouzsku – návštěvou trhů ve městě Aix-en-Provence. Celé dopoledne budeme moci ochutnávat i nakupovat z široké škály místních produktů. Nabiti energií poté vyrazíme směrem k významnému obchodnímu přístavu a druhému největšímu městu Francie, Marseille. Úzké stupňovité uličky, tichá náměstí a krásná průčelí z 18. století ostře kontrastují s rušnými bulváry a novátorskými obytnými komplexy. Zavítáme ke Starému přístavu, který je dnes turisticky hojně navštěvovaným srdcem města, dále do čtvrti Panier, jež je svými malebnými uličkami tím nejhezčím, co můžeme ve městě spatřit. Nevynecháme ani chrám Notre-Dame de la Garde, který se nachází na nejvyšším přírodním bodu Marseille. V individuálním volnu můžete lodí doplout na nedaleké Frioulské ostrovy, jejichž součástí je i ostrov If se stejnojmenným hradem z počátku 16. století, který dlouho sloužil jako věznice. Mezi zdejší vězně údajně patřil i hrabě Monte Christo, hrdina stejnojmenného románu Alexandra Dumase.
6. DEN Pátek 23. června:
Den ve znamení přírodních krás…  Ráno se vydáme k akvaduktu Pont du Gard, poté nejen za plameňáky do parku Camargue a ještě stihneme poutní cikánské městečko Saintes-Maires-de-la-Mer. Po snídani odjezd k Pont du Gard (UNESCO), mistrovskému dílu římského stavitelství a nejznámějšímu akvaduktu ve Francii, který přiváděl vodu do města Nîmes.  Jako v pohádkové zemi se ocitneme v přírodním parku Camargue (UNESCO). Tato rezervace je jedno z mála míst ve Francii, kde se vyskytují volně žijící plameňáci. Setkat se zde můžeme i s bílými koňmi a černými polodivokými býky využívanými pro místní nekrvavou koridu. V cikánském poutním městečku Saintes-Maires-de-la-Mer si prohlédneme kostel a hrob „černé“ svaté Sáry. Odpoledne v rámci individuálního volna bude možnost koupání na místních písečných plážích, popřípadě večeře v typické francouzské restauraci s ochutnávkou mořských plodů nebo specialit z býčího masa.
7. DEN Sobota 24. června:
Poslední den v Provence věnujeme voňavému městečku Grasse a poznávání jednoho z nejkrásnějších měst Francouzské riviéry, Cannes. Po snídani se vydáme do městečka Grasse, proslaveného výrobou světoznámých francouzských parfémů. Město je obklopeno rozlehlými poli a lány jasmínu, fialek, růží a mnoha dalších květin, ze kterých se parfémy vyrábějí. Navštívíme slavnou továrnu firmy Fragonard, kde se dozvíme vše o vzniku jejích esenciálních olejů i vůní. Omámeni vůněmi přejedeme veřejnou dopravou do centra filmového dění, do Cannes, a se zájemci vyrazíme na plavbu lodí k některému z nedalekých Lérinských ostrovů. Na ostrově Svatého Honoráta stojí starobylý klášter, ve středověku jeden z nejdůležitějších v Evropě, kde dodnes žijí mniši. Ostrovu Svaté Markéty pak dominuje mohutná pevnost s celou, ve které strávil dlouhá léta tajemný muž se železnou maskou.  Po návratu do města zamíříme k Festivalovému paláci, kde se každoročně koná Mezinárodní filmový festival a před nímž jsou otisky dlaní slavných osobností. Nádherný pohled na město se vám naskytne, když vystoupáte na vrchol kopce Le Suquet, kde se nachází staré historické jádro města s kostelem a pozůstatky hradu, v jehož prostorách je dnes umístěno muzeum de la Castre.  Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.
8. DEN Neděle 25. června:
Příjezd do ČR v pozdních odpoledních hodinách. 
 
Ubytování:
pokoje jsou menší s vlastním soc. zařízením
 
Stravování:
kontinentální snídaně (bageta, máslo, marmeláda, káva, čaj)
 
Informace:
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • To nejkrásnější z Provence + CANNES (autobusem)

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám