Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Helsinki s výletem do Tallinu, letadlem i lodí hotel

Helsinki patří k nejnavštěvovanějším městům severní Evropy. Náš letecký zájezd vám však nabízí i několik dalších výletů mimo tuto metropoli. Vyrazit můžete např. lodí do Tallinu či vlakem k majestátnímu hradu v Hamennllině.   Program zájezdu: 1.den:  Odlet z Prahy do  Helsinek. Ubytování v hotelu.

1 zájezd od 21 990 Kč

Popis hotelu ?

Helsinki patří k nejnavštěvovanějším městům severní Evropy. Náš letecký zájezd vám však nabízí i několik dalších výletů mimo tuto metropoli. Vyrazit můžete např. lodí do Tallinu či vlakem k majestátnímu hradu v Hamennllině.
 
Program zájezdu:
1.den: 
Odlet z Prahy do  Helsinek. Ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka centra města. Prohlídku hlavního města Finska Helsinek zahájíte procházkou po centru města na Senátní náměstí s katedrálou Tuomiokirkko, poté budete pokračovat k přístavu a na tržnici Kauppatori. Navštívíte také pravoslavnou Uspenského katedrálu. 
2.den: 
Dopoledne vyrazíte trajektem na  prohlídku námořní pevnosti Suomenlinna (UNESCO), která byla pro svůj význam v 18. století nazývána Gibraltarem severu.  Odpoledne  pak zamíříte Olympijský stadion kde můžete zavzpomínat slavná vítězství Emila Zátopka. Dále se pak vypravíte k památníku nejslavnějšího finského skladatele - Sibeliovu monumentu.
3.den: 
Fakultativní výlet do Tallinu. Ráno přeplujete trajektem z Helsinek do Tallinu. Plavba trvá cca 2 hodiny. Po připlutí do Tallinu se vydáte na prohlídka města a jeho historické části. Historické centrum Tallinu je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Celé historické centrum je obehnáno hradbami, které jsou jedny z nejzachovalejších v Evropě.  Navštívit můžete kostel sv. Olafa, jehož věž bývala nejvyšší stavbou v Evropě nebo pevnost Margareeta. Další zajímavostí je nejdéle fungující lékárna v Evropě - Radniční lékárna, nacházející se přímo na hlavním náměstí. Na hradním vrchu Toompea si pak prohlédnete katedrálu Alexandra Něvského a prezidentský palác. Ve večerních hodinách plavba zpět do Helsinek. 
4.den: 
Fakultativní výlet do města Hameenlinna.  Hameenlinna leží cca hodinu jízdy vlakem od Helsinek. Rodné město skladatele Sibelia je rozloženo na okraji dlouhého úzkého jezera Vanajavesi. Dominantou města je hrad Hämeenlinna pocházející z 13. století a společně  s parkem Aulanko patří k nejvýznamnějším památkám města. Odpoledne návrat do Helsinek.
5.den: 
V průběhu dne odjezd  na letiště a odlet z Helsinek zpět do Prahy.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Vyberte
Termín Délka Doprava Strava a pokoje
22.08. - 26.08.2024 5 dní / 4 noci letecky Praha snídaně
43 980 Kč za 2 dospělé
21 990 Kč za osobu
ZOBRAZIT

Poznávací Eurovíkendy

Cena zahrnuje: letecká doprava Praha - Helsinki a zpět palubní zavazadlo (8 kg.. Celý popisek
Cena zahrnuje:
letecká doprava Praha - Helsinki a zpět
palubní zavazadlo (8 kg, 55x45x23cm)
4x nocleh v hotelu 3* (2-lůžkové pokoje)
4x snídaně
služby průvodce

Cena nezahrnuje:
místní dopravu
vstupné do objektů a památek
zavazadlo k odbavení
místní poplatek (platí se na recepci hotelu)

Slevy:
sleva pro klienty z let 2020 - 2023 (poznávací zájezdy), rezervace min. 90 dní před odjezdem - Sleva pro stále klienty (účast na zájezdech CK) v letech 2020-2023, rezervace min. 90 dní před odjezdem, nad 20.000 Kč ... 2%

Další používané názvy

  • Helsinki s výletem do Tallinu, letadlem i lodí

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám