Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Faerské ostrovy - informace

Hledáte zájezd na Faerské ostrovy, tajemného skandinávského souostroví v severním Atlantiku? Faerské ostrovy nabízí zájezdy do jedinečného přírodního ráje, kde se setkává drsná krása se zelenými horami, vodopády a malebnými fjordy. Můžete si vybrat zájezdy do hlavního města Tórshavn, kde budete mít příležitost ochutnat tradiční faerskou kuchyni...

Informace o zemi Faerské ostrovy

Hledáte zájezd na Faerské ostrovy, tajemného skandinávského souostroví v severním Atlantiku? Faerské ostrovy nabízí zájezdy do jedinečného přírodního ráje, kde se setkává drsná krása se zelenými horami, vodopády a malebnými fjordy. Můžete si vybrat zájezdy do hlavního města Tórshavn, kde budete mít příležitost ochutnat tradiční faerskou kuchyni a prozkoumat místní kulturu.

Faerské ostrovy, autonomní teritorium Dánska, jsou odlehlým rájem v severním Atlantiku, který nabízí návštěvníkům jedinečné přírodní krásy a kulturní zážitky. Tento souostroví složené z 18 velkých ostrovů a mnoha menších ostrůvků je známé svými dramatickými fjordy, zelenými pastvinami a malebnými vesnicemi.

Příroda Faerských ostrovů je ohromující. Místní obyvatelé se hlavně věnují rybolovu, a ostrovy nabízejí nádherné výhledy na moře, útesy a vodopády. Mnoho turistů sem přijíždí právě kvůli pozorování ptáků, protože Faerské ostrovy jsou domovem mnoha druhů mořských ptáků, včetně papuchalků a alkeket.

Kromě své přírodní krásy mají Faerské ostrovy také bohatou kulturní scénu. Faerská kultura a jazyk mají své kořeny v severské tradici a jsou pečlivě uchovávány místními obyvateli. Návštěvníci mohou zažít autentickou faerskou hudbu, tradiční tance a regionální kuchyni. Pokrmy zahrnují čerstvý rybí pokrm, jakým je "ræst," což je ryba fermentovaná v soli a vzduchu, a "skerpikjøt," což je sušené maso.

Mezi významná místa na Faerských ostrovech patří Tórshavn, hlavní město, které je rozkládá se na ostrovech Streymoy a Nólsoy. Tórshavn nabízí malebné historické čtvrti, jako je Tinganes, kde se nachází starobylý parlament. Dalšími atrakcemi jsou Kirkjubøur s krásnými středověkými stavbami a nezapomenutelnými výhledy na Atlantský oceán.

Turisté mohou také podnikat procházky po divoké krajině a navštěvovat maják Nólsoy, který nabízí panoramatické výhledy na moře a okolní ostrovy.

Faerské ostrovy jsou pro turisty ideálním místem pro únik z každodenního shonu a objevování jedinečné kultury a přírody. Pro milovníky krásného prostředí, klidu a autentických zážitků se jedná o skvělou destinaci.

Faerské ostrovy - informace o destinacích

Mapa Faerské ostrovy - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám