Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Dánsko - informace

Hledáte zájezd do krásného Dánska? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Dánska vás zavedou do této skandinávské země, která je známá svou bohatou historií, moderním designem, pohostinnými lidmi a nádhernými přírodními scenériemi. Naše pečlivě plánované zájezdy vám přinesou nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou objevování a...

Informace o zemi Dánsko

Hledáte zájezd do krásného Dánska? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Dánska vás zavedou do této skandinávské země, která je známá svou bohatou historií, moderním designem, pohostinnými lidmi a nádhernými přírodními scenériemi. Naše pečlivě plánované zájezdy vám přinesou nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou objevování a relaxace.

Dánsko, malá a krásná země v severní Evropě, je známé svými historickými památkami, živou kulturou a úchvatnou přírodou. Tato skandinávská destinace nabízí návštěvníkům jedinečný mix starobylých hradů, krásných pláží, moderního designu a štědré pohostinnosti.

Kodaň, hlavní město Dánska, je živým centrem kreativity a inovace. Město je známé svou moderní architekturou, krásnými parky a uměleckými muzei. Návštěvníci si mohou prohlédnout Královskou dánskou knihovnu, Národní muzeum Dánska a známou malou mořskou vílu, symbol města. Kodaň je také centrem gastronomických radovánek, kde si můžete vychutnat tradiční dánskou kuchyni a moderní pokrmy od špičkových šéfkuchařů.

Dánsko je známé svými středověkými hradními komplexy, z nichž nejznámější je zámek Kronborg v Helsingøru, který je známý jako Elsinorský zámek z tragédie Williama Shakespeara, Hamleta. Amalienborg v Kodaňském přístavu je sídlem dánské královské rodiny a turisté si zde mohou prohlédnout královský palác.

Dánská krajina je malebná a pestrá, s krásnými plážemi, fjordy a zelenými poli. Jutský poloostrov nabízí krásné mořské pláže a klidné přímořské vesnice. Dánská pobřeží jsou ideální pro procházky a cyklovýlety.

Dánská kultura je také známá svým důrazem na design a umění. Země je domovem mnoha světově proslulých designérů a architektů. Návštěvníci si mohou prohlédnout Muzeum dánského designu v Kodaňském centru designu, kde jsou vystaveny ikonické dánské návrhy.

Dánská kuchyně je založena na čerstvých místních surovinách a rybách. Smørrebrød, tradiční dánské sendviče, jsou velmi populární a nabízejí různorodé chutě. Dánsko je také známé svými sladkostmi, jako jsou medovníky, a vynikajícími sýry.

Celkově lze říci, že Dánsko je zemí krásného designu, bohaté historie, pohostinných lidí a úchvatné přírody. Pro cestovatele nabízí nezapomenutelné zážitky, zda už se jedná o návštěvu historických památek, relaxaci na pláži nebo ochutnávku lahodné dánské kuchyně.

Mapa Dánsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám