Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Spa Hotel Diana hotel

Spa Hotel Diana se pyšní pokrmy z čerstvého zvěřinového masa pocházejícího z lovu z vlastních honiteb a obory, proto jsou hotelové pokrmy tak chutné a zaručeně čerstvé. Spa Hotel Diana má vlastní minerální pramen Štěpánka přímo v hotelu. Součástí Spa Hotel Diana je hotelová zahrada v japonském stylu

Lázně

Popis hotelu ?

www.diana-ld.com

Spa Hotel Diana se pyšní pokrmy z čerstvého zvěřinového masa pocházejícího z lovu z vlastních honiteb a obory, proto jsou hotelové pokrmy tak chutné a zaručeně čerstvé. Spa Hotel Diana má vlastní minerální pramen Štěpánka přímo v hotelu. Součástí Spa Hotel Diana je hotelová zahrada v japonském stylu a přihřívaný venkovní bazén.
 
Poloha:
Spa hotel Diana se nachází 300 metrů od centra Františkových Lázní (10 - 15 min. chůze od léčebných pramenů). Zastávka "Slatina" se nachází 700 m od Spa hotel Diana. Spa hotel Diana s výhodnou pozicí pro pěší a cykloturistiku po okolí. 
 
Vybavení:
Spa hotel Diana má 70 pokojů, recepci, jídelnu, restauraci s barem a letní terasou, zahradní terasa s grilem, společenská místnost s krbem a knihovnou, prádelna, zapůjčení kol a holí na Nordic Walking, parkoviště, Wi-Fi, zprostředkování odlovu zvěře. Všechny hotelové pokoje a apartmány nabízí výhled na venkovní bazén nebo do zahrady na japonský způsob. Vlastní minerální pramen Štěpánka přímo v Spa hotel Diana. Spa hotel Diana přijímá tyto platební karty : VISA, Euro/Mastercard, Diners Club, Maestro. Pobyty nejsou určeny dětem. Hotelový vnitřní bazén (11 x 6 m), hotelový venkovní přihřívaný bazén na teplotu 25 oC (12 x 8 m, od 15.5. - 15.9.) Pobyt se zvířetem naní povolen. Vlastní zabezpečené parkoviště přímo u hotelu - za poplatek.
 
Internet:
Wi-Fi připojení je k dispozici.
 
Sport a zábava:
Spa hotel Diana má ve své blízkosti spoustu zábavy - kultura, památky, muzea a expozice, turistické zajímavosti, tradiční výroba, lázně a bazény, gastronomie, služby, sport. Pro zájemce o myslivecké zážitky hotel nabízí poplatkový odstřel zvěře srnčí, černé a dančí formou individuálního odlovu. Odlov je zajišťován v dobře zazvěřených honitbách, které se nacházejí na území od Františkových Lázní až po Aš o rozloze 3800 ha.
 
Wellness - SPA:
Vnitřní bazén (11 x 6 m), venkovní přihřívaný bazén na teplotu 25 oC (12 x 8 m, od 15.5. - 15.9.), finská, parní a infra sauna se solnou kabinou, whirlpool, Kneippův chodníček, odpočinková zóna s vyhřívanými lehátky a výhledem do zahrada, léčebné procedury - široká nabídka masáží (klasická částečná a celková, reflexní, akupresurní), magnetoterapie, elekroléčba, ultrazvuk, inhalace, oxygenoterapie, suché zábaly a mnoho dalšího.
 
Pro handicapované:
Toto zařízení je BEZBARIÉROVÉ. Bezbariérové pokoje je nutné předem vyžádat, jejich lůžková skladba i cena může být odlišná od typů pokojů, které Spa hotel Diana standardně nabízí.
 
Ubytování:
1 a 2 - lůžkové pokoje KLASIK : Spr.+WC, fén, LCD SAT TV, telefon, radiobudík, trezor, lednička, Wi-Fi. Většina pokojů má balkon
1 - lůžkové pokoje 
 
Stravování:
Plná penze. Na přání je možné zajištění vegetariánské či dietní stravy.
 
Tipy na výlet:
Františkovy Lázně - Františkovy Lázně jsou nejmenšími lázněmi západočeského lázeňského trojúhelníku. Byly založeny roku 1793 a dodnes si uchovávají ráz komorního lázeňského města z přelomu století. Jejich půvab podtrhuje ucelená klasicistní architektura lázeňských budov i pavilonů. Mírné klima podhorského charakteru, okolní lesy a udržované městské parky i sady, to vše podporuje léčebné a posilující účinky proslulé kyselky i zpříjemňuje pobyt lázeňským hostům i návštěvníkům. Ve Františkových Lázních se nachází 22 léčivých minerálních pramenů kvalitních, silně zásaditých kyselek, slatina a přírodní vývěry zřídelního plynu jsou využívány k léčbě cév, srdce a ženských chorob. Odpočíváte aktivně? Pak je zde pro vás minigolf, fitness, solárium, tenis, půjčovny horských kol nebo si můžete zarybařit. Kulturní vyžití zajistí divadlo, kino, kolonádní koncerty, pravoslavný chrám sv. Olgy nebo Lázeňské hudební léto a Literární Františkovy Lázně. Socha malého Františka: socha malého chlapce, který drží v ruce rybu a sedí na kouli je symbolem Františkových Lázní. Již několik desítek let se úspěšně traduje legenda o zázračné moci sošky. Ženy a dívky toužící po otěhotnění se sjíždějí zdaleka, aby se dotkly chlapečka. Říka se, že žena, která se chlapečka dotkne, do roka přijde do jiného stavu a prý to často funguje. Socha Františka I.: socha zakladatele města Františkovy Lázně stojí nedaleko od nové kolonády.
 
Cheb - Cheb patří k nejstarším městům v České republice - jeho historie sahá prokazatelně až do 11. století. Hned následující století zanechalo na tváři města výraznou stopu v podobě románského hradu - císařské falci (jediné v ČR) - a dvoupatrové kaple sv. Erharda a Uršuly, jež nechal vybudovat Friedrich Barbarossa. V městské zástavbě nejvíce vyniká malebné náměstí s charakteristickými sedlovými střechami domů a hrázděným Špalíčkem či gotický farní chrám sv. Mikuláše a Alžběty. Starobylý dům čp. 3 (budova Chebského muzea) proslul jako místo, kde byl v roce 1634 zavražděn císařský generallissimus Albrecht z Valdštejna. Také v současnosti je zde patrné prolínání různých kultur, díky kterému se Cheb stal přirozeným a živým centrem euroregionu Egrensis.
 
Soos - Rezervace leží 6 km od Františkových Lázní. Byla vyhlášena v roce 1964 na ploše 221 ha, přístupná je jen část a to 1,2 km dlouhou podlážkovou naučnou stezkou s popisy a vysvětlivkami. Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid ohličitý v tzv. mofetách - bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu. Dnes zde najdeme evropskou raritu - tzv. křemelinový štít - nahromaděnou křemelinu ze schránek jezerních řas rozsivek usazených na dně jezera. Je to ,,měsíční" krajina rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí. V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.
Hrad Seeberg - nachází se v obci Ostroh 5 km od Františkových Lázní směrem na Aš. Hrad Seeberg byl po svém založení jedním z vojenských opěrných bodů, které vytvářely zázemí při německé kolonizaci Chebska. Původní románský hrad zde stál pravděpodobně již koncem 12. stol., první písemná zpráva je však až z roku 1322. Ludvík Bavorský tehdy zastavil hrad a celé Chebsko Janu Lucemburskému za příslib pomoci při jeho kandidatuře na císařský trůn. Po nevyplacení zástavy se stal majetkem Koruny české.
 
Komorní hůrka - Komorní hůrka je naše nejmladší činná sopka, která má významné místo v dějinách geologie. Vznikla ve starších čtvrtohorách jako poslední dozvuk silné vulkanické činnosti na Chebsku. Na jejím výzkumu se podílely tak významné osobnosti jako byl Johann Wolfgang Goethe, na jehož počest byla do skály nad štolou vsazena pamětní deska.
Motýlí dům - Motýlí dům se nachází ve vesnici Žírovice necelé dva kilometry od Františkových Lázní. Zde můžete přímo ,,na dosah" vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Otevřeno je od března do listopadu. Prohlídka je s odborným výkladem.
 
Amerika - lesopark Amerika se rozkládá kolem stejnojmenného rybníku. Z centra Františkových Lázní sem dojdete příjemnou procházkou nebo dojedete oblíbeným mikrovláčkem. Vyhlídkové terasy na jezero, přírodní koupaliště, půjčovna lodiček, malý zoopark, naučná stezka, dětské hřiště, přírodní cvičiště, in-line dráha
 
Rozhledna Salingburg (vzdálenost 1,8 km), 450 m. n. m., 52 schodů - malá vyhlídka, která svým vzhledem napodobuje zříceninu. Do roku 1906 město nemělo žádnou vlastí historickou památku, a tak se a radní a místo spolek rozhodli, že si postaví vlastní hrad, který měl sloužit jako rozhledna.
Bismarckova rozhledna na Zelené hoře (vzdálenost 10,5 km), 637 m. n. m., 72 schodů - osmnáctimetrová vyhlídka, ze které máte výhled na Chebsko, Smrčiny, Krušné hory, Slavkovský les, část Šumavy a vodní nádrž Skalka. Před kamennou rozhlednou zde dříve stála dřevěná vyhlídka, poté zde byly vykáceny stromy kvůli výhledu.
 
AQUAFORUM (2,7 km) - svět vody a relaxace ve Františkových Lázních nabízí jedinečnou možnost odpočinku a uvolnění. Nechte se unášet neopakovatelným prostředím a načerpejte pohodu těla, mysli i duše - 1500 m2 vodní plochy * 4 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními atrakcemi * tobogán a vodní skluzavky * wellness * vodní jeskyně * venkovní a vnitřní snack-bar * restaurant.
 
Pěší turistika a cykloturistika:
Srdíčkové trasy jsou turistické okruhy označeny srdíčky, výchozí místo je od Františkova pramene
- Červený okruh (cíl: jezero Amerika, 3 km)
- Modrý okruh (cíl: sopka Komorní hůrka, 2 km)
- Žlutý okruh (cíl: věžička Salinburg, 3,5 km)
- cyklostezka Ohře: trasa cca 24 km (Slapany - Cheb - Tršnice - Mostov)
- Valdštejnova cyklostezka
- cyklostezka č. 2133: trasa cca 9 km (Skalná - Soos - Nový Drahov - Doubí u Tršnice)

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • DIANA - Františkovy Lázně

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám