Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Bulharsko - Sozopol - informace

Hledáte zájezd do Sozopolu, nádherného historického města na bulharském Černomořském pobřeží? Sozopol je známý svými úzkými uličkami, starobylými stavbami a nádherným mořským výhledem. Město má bohatou historii a nabízí mnoho památek, jako je starobylý amfiteátr, chrámy a hrobky. Sozopol má také krásné písčité pláže, které jsou ideální pro slunění a koupání. Můžete si užít nádherné výhledy na... Celý popis

Hledáte zájezd do Sozopolu, nádherného historického města na bulharském Černomořském pobřeží? Sozopol je známý svými úzkými uličkami, starobylými stavbami a nádherným mořským výhledem. Město má bohatou historii a nabízí mnoho památek, jako je starobylý amfiteátr, chrámy a hrobky. Sozopol má také krásné písčité pláže, které jsou ideální pro slunění a koupání. Můžete si užít nádherné výhledy na moře a příjemnou atmosféru při procházkách kolem přístavu. Město je také známé svými tradičními bulharskými restauracemi, kde si můžete vychutnat místní kulinářské speciality.

Sozopol je malebné přímořské město ležící na jihovýchodním pobřeží Bulharska, na pobřeží Černého moře. Toto nádherné místo nabízí návštěvníkům bohatou směsici historie, kultury a přírodní krásy, což ho činí atraktivním cílem pro turisty.

Město Sozopol má bohatou historii sahající až do starověku, což je patrné z dochovaných archeologických nálezů a historických památek. Sozopol byl založen Řeky kolem roku 610 př. n. l. a v průběhu staletí prošel mnoha historickými událostmi, což dodalo městu jedinečnou atmosféru. Staré město Sozopol je plné malebných uliček, tradičních restaurací a starobylých domů, což dává návštěvníkům možnost prozkoumat bohatou historii této oblasti.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Sozopolu je hřbitovní poloostrov, kde se nachází starověké hrobky a pozůstatky antických staveb. To je fascinující místo pro milovníky historie a archeologii. Kromě historie nabízí Sozopol také krásné pláže s čistým mořským vzduchem, což je ideální místo pro odpočinek a rekreaci. Turisté zde mohou relaxovat na písečných plážích, slunit se a vychutnávat si místní speciality v příjemných restauracích.

Sozopol je také znám svými tradičními událostmi a festivally, které probíhají během letního období. Jedním z nejvýznamnějších je Apolónovy hry, které slaví antické dědictví města a zahrnují divadelní představení, koncerty a další kulturní události.

Celkově lze říci, že Sozopol je malebným městem, které spojuje historii, kulturu a přírodní krásy, a to vše v jednom. Pro turisty nabízí mnoho možností prozkoumat bohaté dědictví této oblasti a užít si příjemnou dovolenou u moře.

 

 

Mapa Sozopol - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám