Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Bulharsko - informace

Hledáte zájezd do pestrého Bulharska? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Bulharska vás zavedou do této krásné evropské destinace, která je známá svými slunečnými plážemi, historickými památkami a pohostinnými lidmi. Naše pečlivě plánované zájezdy vám přinesou nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou radosti a objevování....

Informace o zemi Bulharsko

Hledáte zájezd do pestrého Bulharska? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Bulharska vás zavedou do této krásné evropské destinace, která je známá svými slunečnými plážemi, historickými památkami a pohostinnými lidmi. Naše pečlivě plánované zájezdy vám přinesou nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou radosti a objevování.

Bulharsko, nacházející se v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově, je zemí s bohatou historií, malebnou přírodou a pestrou kulturou. Tato destinace láká návštěvníky svými historickými památkami, horskými krajinami, slunečnými plážemi a chutnou kuchyní.

Hlavním městem Bulharska je Sofie, moderní metropole plná historických památek, jako je Alexander Nevský katedrál, která je jedním z největších pravoslavných chrámů na světě. Sofia je také známá svými archeologickými nálezy, muzei a živým kulturním životem.

Plovdiv, druhé největší město Bulharska, je jedním z nejstarších kontinuálně obydlených míst na světě. Jeho starobylá část, zahrnující římské divadlo, je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Město je také známé svými uměleckými galeriemi, festivaly a kavárnami.

Bulharsko má také bohatou přírodní krajinu. Rila, Pirin a Rodopy jsou horské pásma, která nabízejí nejen krásné pohledy, ale také možnosti pro outdoorové aktivity jako jsou turistika, lyžování a horská cyklistika. Rilský klášter, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejvýznamnějších náboženských center v zemi.

Bulharské pobřeží Černého moře je oblíbenou letní destinací s řadou letovisek a pláží. Slunečné pobřeží, Zlaté písky a Nesebar jsou jen některá z míst, kde můžete užít slunění a moře. Kromě plážových zážitků můžete v této oblasti také objevovat historická města a archeologické lokality.

Bulharsko je známé také svou tradiční kuchyní, která zahrnuje pokrmy jako kachna, jehněčí, sýry a různé druhy pečiva. Kulinářské zážitky jsou doplněny dobrými víny a nápoji.

Celkově lze říci, že Bulharsko je rozmanitá destinace nabízející návštěvníkům směs historie, kultury, přírodní krásy a dobrodružství. Je to ideální místo pro cestovatele, kteří hledají autentické zážitky a krásy jihovýchodní Evropy.

 

Mapa Bulharsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám