Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Arménie - informace

Hledáte zájezd do historické a kulturně bohaté Arménie? Naše zájezdy vám přinášejí jedinečnou možnost objevit tento malebný kavkazský stát, kde se snoubí starověké kláštery, horské scenérie a pohostinní lidé. Arménie, známá jako Země Araratu, je malebná země v jihozápadní Asii, ležící na rozhraní Evropy a Asie. S bohatou historií, kulturou a...

Informace o zemi Arménie

Hledáte zájezd do historické a kulturně bohaté Arménie? Naše zájezdy vám přinášejí jedinečnou možnost objevit tento malebný kavkazský stát, kde se snoubí starověké kláštery, horské scenérie a pohostinní lidé.

Arménie, známá jako Země Araratu, je malebná země v jihozápadní Asii, ležící na rozhraní Evropy a Asie. S bohatou historií, kulturou a krásnými přírodními scenériemi je Arménie fascinující destinací pro turisty.

Hlavním městem a kulturním centrem země je Jerevan, jedno z nejstarších kontinuálně obydlených měst na světě. Město je plné historických památek, jako je Katedrála svatého Grigora Velikého, která je považována za symbol arménského národa, a Modrý chrám, známý svými azurovými kameny a elegantní architekturou.

Arménie je domovem Araratského masívu, posvátné hory a národního symbolu země. Na úpatí této hory se nachází Klášter Khor Virap, který nabízí ohromující výhled na Ararat a je důležitým poutním místem. Dalším významným poutním místem je Klášter Tatev, který je přístupný lanovkou a nabízí úchvatné výhledy na horské scenérie.

Pro milovníky přírody nabízí Arménie malebné jezera, jako je Jezero Sevan, největší jezero v Kavkazu. Jezerem obklopené hory tvoří malebný obrázek, který láká turisty i místní obyvatele k odpočinku a rekreaci.

Arménská kuchyně je bohatá na chutě a tradice. Oblíbenými pokrmy jsou khorovats (arménské barbecue), lavash (tradiční arménský chléb) a různé druhy kořeněných masových pokrmů. Místní vína jsou také velmi ceněná a mnohdy se vyrábějí z tradičních odrůd hroznů.

Arménie je známá svou bohatou kulturní scénou, včetně tradiční hudby, tance a umění. Země je také plná starověkých klášterů a chrámů, které odrážejí její bohatou historii a duchovní dědictví. Celkově je Arménie zemí s bohatou tradicí, přátelskými lidmi a nezapomenutelnými zážitky pro každého návštěvníka.

Arménie - informace o destinacích

Mapa Arménie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám