Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Antarktida - informace

Hledáte zájezd na konec světa do fascinující Antarktidy? Naše expedice do této ledové divočiny nabízí jedinečnou možnost objevit krásu a tajemství tohoto odlehlého kontinentu. Zájezdy do Antarktidy jsou dobrodružstvím, které překračuje hranice běžného cestování. Antarktida, známá jako poslední nedotčený kontinent na Zemi, je chladný a nádherný...

Informace o zemi Antarktida

Hledáte zájezd na konec světa do fascinující Antarktidy? Naše expedice do této ledové divočiny nabízí jedinečnou možnost objevit krásu a tajemství tohoto odlehlého kontinentu. Zájezdy do Antarktidy jsou dobrodružstvím, které překračuje hranice běžného cestování.

Antarktida, známá jako poslední nedotčený kontinent na Zemi, je chladný a nádherný svět ledu, sněhu, skalnatých hor a fascinujících divokých živočichů. Je to nejsevernější, nejchladnější a nejsušší kontinent na planetě, ačkoliv jeho krása a jedinečnost ho činí nezapomenutelným místem.

Antarktida je známá svou impozantní ledovou pokrývkou, která tvoří přibližně 60 % sladkovodních zásob na Zemi. Na kontinentu se nachází i nejvyšší bod, Vinsonův vrchol, dosahující výšky 4 892 metrů nad mořem. Extrémní podmínky v Antarktidě podporují jedinečný ekosystém. Návštěvníci mohou pozorovat kolonie tučňáků, jako jsou tučňáci císařští a tučňáci Adélí, kteří přežívají v mrazivých teplotách. Taktéž zde můžete spatřit mrože a velryby, které přicházejí do teplých vod kolem Antarktidy.

Pro vědecké výzkumy je Antarktida klíčová oblast. Výzkumné stanice, které jsou provozovány různými zeměmi, zkoumají klimatické změny, geologii, biologii a astronomii. Antarktida obsahuje také vzácné minerály a fosilní paliva, což z ní dělá důležitý zdroj pro budoucí výzkumy a průmyslovou činnost.

Turisté, kteří navštěvují Antarktidu, zažívají jedinečnou dobrodružnou zkušenost. Expediční lodě nabízí možnost prozkoumat pobřeží, sledovat faunu a vědecké stanice. Aktivity jako je ledolezení, šnorchlování pod ledem a jízda na saních tažených psi poskytují turistům jedinečné zážitky. Výlety na Antarktidu obvykle zahrnují i návštěvu historických míst, jako je skotská výzkumná stanice Skotští hrdinové z roku 1902.

Je důležité si uvědomit, že Antarktida je křehký ekosystém, který je pod ochranou Antarktické smlouvy a Protokolu o životním prostředí k Antarktické smlouvě. Turisté jsou povinni dodržovat přísná pravidla a etické zásady, aby chránili tento jedinečný a zranitelný kontinent.

Návštěva Antarktidy je jedinečným dobrodružstvím, které přináší pochopení krásy a křehkosti našeho světa, a nabízí nezapomenutelný pohled na jeden z nejvzdálenějších a nejneuvěřitelnějších koutů naší planety.

Antarktida - informace o destinacích

Mapa Antarktida - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám