Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Angola - informace

Hledáte zájezd do tajemného Angoly? Naše zájezdy vás zavedou do této fascinující země na jihozápadním pobřeží Afriky, kde se střetává bohatství přírodních krás, historie a kultury. Naše zájezdy do Angoly vás zavedou do hlubokých deštných pralesů, kde můžete obdivovat rozmanité druhy rostlin a zvířat, až po nádherné pláže protkané modrým oceánem....

Informace o zemi Angola

Hledáte zájezd do tajemné Angoly? Naše zájezdy vás zavedou do této fascinující země na jihozápadním pobřeží Afriky, kde se střetává bohatství přírodních krás, historie a kultury. Naše zájezdy do Angoly vás zavedou do hlubokých deštných pralesů, kde můžete obdivovat rozmanité druhy rostlin a zvířat, až po nádherné pláže protkané modrým oceánem.

Angola, oficiálně Republika Angola, je fascinující země ležící na jihozápadě Afriky. S obrovskou rozlohou a bohatou historií je Angola jednou z největších a nejrozmanitějších zemí v africkém kontinentu. Pobřeží Angoly omývá Atlantský oceán na západě, sousedí s Namibií na jihu, Zambií na východě a Demokratickou republikou Kongo na severu. Hlavním městem je Luanda, což je nejen politické, ale také ekonomické centrum země.

Angola je známá svou nádhernou přírodou, která zahrnuje pláže, řeky, hory a deštné pralesy. Pobřeží Angoly nabízí nádherné bílé pláže, jako je pláž Ilha do Mussulo, která je ideální pro odpočinek a slunění. Vnitrozemské oblasti země zahrnují malebné hory, jako je Serra da Leba, která nabízí úchvatné výhledy, a národní parky, jako je Bicauri National Park, kde můžete pozorovat rozmanitou faunu a flóru.

Historie Angoly je bohatá, což se odráží v její architektuře a kultuře. Města jako Luanda mají kombinaci moderní architektury a koloniálních staveb, které odrážejí bohatou historii portugalské koloniální éry. Starobylé vesnice a kmenové oblasti, jako je Kissama, připomínají tradiční způsob života angolských domorodých kmenů.

Angola je rovněž známá svou bohatou hudbou a tancem. Kizomba, semba a kuduro jsou populární hudební žánry, které jsou často provozovány při místních oslavách a festivalech.

Místní kuchyně Angoly je rozmanitá a chutná, s důrazem na čerstvé mořské plody, ryby, maso a exotické plody. Muamba de galinha, pokrm z kuřecího masa s arašídovou omáčkou, a funje, podobné maisovým knedlíkům, jsou populární tradiční pokrmy.

Pro dobrodružné turisty nabízí Angola mnoho možností pro safari, pozorování ptáků a výlety do deštných pralesů. Oceněníhodné jsou také její přírodní krásy, jako jsou vodopády Kalandula, které patří mezi největší vodopády v Africe.

Angola je země plná kontrastů, od moderních měst po divokou přírodu, a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek, který spojuje bohatou historii, kulturu a přírodu do jedinečného celku.

Angola - informace o destinacích

Mapa Angola - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám